Ta naše nadace česká

Ta naše nadace česká https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435440/ta-nase-nadace-ceskaYYtvBr-Q5c-.jpg 4 6 4

Je jaro 2014 a česká společnost se po letech krize probouzí k životu. Ne tak Ben Preuss, jenž pracuje v Praze pro velkou mezinárodní nadaci. Tento čtyřicátník pociťuje zklamání, že jej nadřízení dlouho opomíjejí v kariérním postupu, byť sem nastoupil hned po škole. Nezájem ho mrzí o to víc, že zakladateli nadace jsou jeho příbuzní z mocné londýnské rodiny Gregorů. O Velikonocích, když jeho deziluze dosáhne dna, se doví, že by mohl nahradit stárnoucího Alexeje Drábka, který vede českou pobočku nadace dvacet let. Jakmile to však prohnaný matador zjistí, rozhodne se použít jakékoliv prostředky, aby o generaci mladšímu konkurentovi v zisku lukrativního šéfovského postu zabránil. Od tohoto okamžiku se staneme svědky úporné bitvy mezi inteligentním, spolehlivým, avšak o sobě pochybujícím Benem a suverénním, světaznalým, z minulosti ovšem zdiskreditovaným Alexem. Nelítostný duel, do něhož se zapojí také podporovatelé obou soků, je plný šarvátek, podrazů a manipulací. Rozuzlení příběhu, které symbolicky vyvrcholí o Vánocích, je vskutku překvapivé. Poutavé vyprávění zavede čtenáře na řadu známých míst, kde potká desítky vážených osobností, jakož i pitoreskních postaviček. Zažije množství dramatických a humorných situací, které mu barvitě přiblíží současnou českou realitu, se všemi jejími klady i zápory.... celý text

Literatura česká

Vydáno: , iTutorial

Zvonek030024
04.10.2020 4 z 5

Posusnanicko pro fajnšmekry, navazuje na Miláčka Anglie. Zvonek 030024

Bert68
12.03.2020 5 z 5

Fajn počteníčko. Vtipně napsaný, je tam i napětí. Žiji střídavě v Praze a Londýně, a některé postavy z románu jako bych už někde potkal. Kniha se líbila i několika kolegyním ode mne z kanceláře. To svědčí o tom, že knihu mohou číst jak chlapi, tak ženský. Bert68

Jenny520
10.03.2020 5 z 5

Výborná kniha, napínavý děj se spoustou zápletek. Zároveň si autor všímá společenských problémů jak v ČR, tak v Anglii. Doporučuji všem, kteří se o dění v obou zemích zajímají.
Jenny 520.

Lada284
07.03.2020 5 z 5

Kniha se velmi dobře čte, obsahuje akční scény i humorné zápletky

V. R. Mach
česká
2017  50%Miláček Anglie
2019  83%Ta naše nadace česká

Kniha Ta naše nadace česká je v