Ta druhá Belle

Ta druhá Belle https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/527687/bmid_ta-druha-belle-656f358088e42.jpg 3 182 54

Je touha mocnější než láska? „Dávám ti poslední šanci, abys mi řekla, že mi patříš“ Tato slova jsem odmítla říct muži, který mě uprostřed noci unesl a donutil mě vydat se na nikdy nekončící pouť lesem. Zatímco on se zoufale snaží zlomit kletbu, která zasáhla nejen jeho, ale i celé království, já jsem odhodlaná utéct a vrátit se zpět domů. Stejně nejsem TA žena, kterou chce Tou ženou je má sestra, krásná, knihy milující dívka, která chce od života víc a věří, že jediné, co potřebuje ke štěstí, je princ. Samozřejmě on netuší, že ona není vůbec taková, jakou si představuje. Snažím se popřít naši vzájemnou přitažlivost a mohu jen snášet další tresty – a nakonec budu nucena se podřídit jeho touhám. Do té doby se ale budu bránit tomu, abych se sblížila s člověkem, jako je on, s pravým padouchem předurčeným pro samotné peklo. Nikdy mě nezíská, tu druhou Belle.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

The Other Belle , 2021

Dela90
03.03.2024 4 z 5

Znáte krásku a zvíře? Tak tahle kniha je takový retteling. Vzhledem k její tloušťce nečekejte nic velkolepého. Nicméně já si knihu i tak užila. Konečně kniha od autorky, která se mi po dlouhé době fakt líbila.

Máme tu Belle, která je černá ovce rodiny, nechce se vdávat, neustále dostává jeden trest za druhým od svého otce. A miluje knihy a svého jediného přítele skrze písmenka v knihách.

Když ji jednoho dne unese Gabriel, se kterým má její rodina nevyřízené účty. Nechce se mu podvolit. Gabriel musí zlomit kletbu a prahne po její sestře Izzie. Jenže, jak už to tak bývá, ne všechno je takové jak se na první pohled zdá. A když k sobě Belle a Gabriel začnou pociťovat touhu, najednou není jasné, kdo nebo co může kletbu zlomit.

Ačkoliv je knížka teňoučká, najdete tu i pikantnější scény, nejsou tedy moc rozpracované. Spíš je to takový šup a rup. Celkově je to taková rychlovka, knížce by určitě prospělo, kdyby měla tak o 100 stran více.

Líbilo se mi, že je kniha vyprávěna ze dvou pohledů. Také není nouze o další pohádkové bytosti.

Za mě je to taková hezká pohádková oddechovka na jeden večer.

Nuttelka
03.03.2024 5 z 5

Ha, já půjdu proti proudu :-) Mně se to líbilo!! Nic jsem nečekala a tak mě to chytlo, že jsem to dala na jeden zátah.. Belle s Gastonem skvělá dvojka.. Je to pohádka pro dospělé, taková hořká čokoláda s chilli papričkou :-) Je to fiktivní děj a také k tomu tak přistupuji, ano, jsou tam vtipné "wtf" momenty, spousta pohádkových postav, ale mně to fakt sedlo :-)

petulkapeta
01.03.2024 3 z 5

Tak...mám přečteno a můžu říct, že:
-Je to jednohubka
-Epilog je skvělý
-narvat kolik pohádkových postav..odvážné
-zkrátka klasika pro mě daleko lepší, ale dobrý
Zkrátka zaporak se stal kladasem

Lutzinka
01.03.2024 2 z 5

Totální přestřel... zklamání.
Dočetla jsem jenom proto, že to bylo fakt krátké.

viola5163
26.02.2024 4 z 5

Je to zajímavé a díky pouhým dvě stě stránkám jsem si to užila, ale jinak to není nic zas tak velkého a konec je zbytečně uspěchaný, takže vyřešení problému nevypadá reálně, protože se postavy udobří zničehonic.

Dadis
24.02.2024 1 z 5

Tato kniha zatím bojuje v mém seznamu "Největší knižní zklamaní" o první místo. Ačkoli v základu poznáváme příběh "Kráska a Zvíře", toto zpracování autorka mohla mnohem lépe uchopit. Hlavní myšlenka se mi moc líbila, ovšem autorka nedokázala své myšlenky správně formulovat a ucelit. Celkově při čtení této knihy máte dojem, že jste pouze na povrchu děje, spousta úryvků je zmatečných, unáhlených a nesourodých. Autorka zcela vypustila detaily i hloubku postav. Proto celkové vztahy nevyznívají dobře a čtenář jim to nevěří.
Pokud bych tuto knihu měla ohodnotit písničkou, tak by to rozhodně byla..... "Ariana Grande - thank u, next"

barca8336
22.02.2024

Ok, tohle raději ani nebudu hodnotit:D. Já si říkala, kolik stránek dám, když jsem četla tyhle recenze. Je to přesně 15 stránek a stačí. :D

IrenaMikerová
22.02.2024 2 z 5

(SPOILER) Na tuhle knihu jsem se hodně těšila jelikož jsem měla vysoká očekávání, ale jsem moc zklamaná. Kráska a zvíře je moje nejoblíbenější pohádka, ale tohle zpracování se mi nelíbilo. Čekala jsem třeba nějaký mafianský příběh s nádechem Krásky a zvířete. Připadá mi, že příběh napsala nějaká 13 léta amatérka. Nelíbilo se mi, že autorka do příběhu přicpala i další pohádkové postavy, nelíbilo se mi jak spojila Gastona a zvíře a nelíbilo se mi jak byl příběh uspěchaný a neměl žádnou atmosféru. Líbil se mi, ale nápad s knihami a se vzkazy a Rampelník mě moc bavil jen škoda, že se neobjevil častěji za to kniha dostává 1 hvězdu a druhou za krásnou obálku. Celkově příběh nemá hlavu ani patu a za přečtení vážně nestojí.

Marry123
21.02.2024 2 z 5

Hmmm, tak tady jsem trochu zklamaná. Miluju Krásku a Zvíře, ale tohle zpracování mě nenadchlo. Už jen počet stránek je smutný. Celé mi to přišlo jako příběh z Wattpadu. Nemastné, neslané, bez atmosféry, prostě žádné brm brm. Jenom šup, šup, frk, frk a je to. Nedostala jsem vůbec prostor si představit to prostředí, nebo vesnici, hrad, cokoliv. Potom ty nucené odkazy na jiné pohádkové bytosti jako Popelka, Krasoň nebo Rampelník, mi přišli taky úplně zbytečný, prostě proč. Napětí, nula. "Vzrušení" a "chemie" odbyté na pár řádcích, takže vlastně taky nula.
No je mi z toho až smutno protože věřím že kdyby se na příběhu ještě zapracovalo a vyšperkovaly se detaily, mohla by to být minimálně dobrá kniha. Je to škoda.

Nermal
21.02.2024 1 z 5

Tak tuto knihu jsem byl nucen odložit nedočtenou; nechtělo se mi dál ztrácet čas, když na přečtení čekají další nové knížky.

knihomolka27
18.02.2024 1 z 5

(SPOILER) Upřímně nemám slov. Tak zprasený příběh, který je rádoby alternativou známé a populární pohádky o lásce, která překoná čas i vzhled, aby člověk pohledal. Po celou dobu čtení jsem měla pusu dokořán, jak jsem nemohla uvěřit tomu co čtu. Tohle má tak blízko ke zhanobení Krásky a Zvířete, že mám pocit, že jde spíše o jakousi zvrhlou parodii, která se inspirovala někde na stránkách s pornem. Vlastně je to až vtipné, jak moc je ten příběh vedle.

Nevím kde začít...
Hlavní hrdinka je celkem nesympatická holka, která má pořádně prořízlou pusu, ale nechá si srát na hlavu od vlastní naprosto nechutné rodiny. Tahle holka je ještě tisíckrát naivnější než nějaká Popelka. Její otec se k ní doslova chová hůř než k věci, bez jakéhokoli kloudného vysvětlení, doslova jí vězní už po několikáté několik měsíců zavřenou ve sklepě...a nikdo, ale jako fakt nikdo to v té knize neřeší. Ani její dopisovací kamarád, který to tuší, ale i tak v tom nechá svou jedinou kamarádku. Ježiši kriste....ta kniha je tak zvrhlá, perverzní...v podstatě to je knižní porno.

Tohle je neskutečná divnokniha, ale né v tom dobrém smyslu. Belle v domě doslova nic nedrží a i tak tam pořád je a slouží lidem, kteří se k ní chovají naprosto otřesně. A to hlavně proto, že si odmítne vzít prince Krasoně, který si jí splete s Popelkou. Bože to je takovej bizár. Její sestra Izzy, která zpočátku nepůsobí zas tak zle, touží jen potom stát se princeznou, jestli si autorka takhle představovala pravou Krásku, tak tu postavu absolutně nepochopila.

Aby Belle její rodina netýrala málo, tak jí ještě předhodí Gastonovi, který tu není úlisným lovcem, ale zatraceně přitažlivým pochybným boháčem, který s lidmi uzavírá smlouvy a pak si za ně něco vyžaduje. To on tu má být zvířetem...ale to provedení je naprosto příšerné. Přijde pozdě, absolutně nechápu ten záměr. Prostě hrůza. Gaston musí najít nejkrásnější dívku, která by se do něj zamiloval. Ale hej....kde je ta pointa, když se Gaston mění ve zvíře jen někdy, a jinak je nanejvýš přitažlivým mužem s velkým přirozením, po kterém ženy šílí. Krása téhle pohádky spočívá právě v tom, že se krásná dívka, krásná nejen tělem, ale i duší zamiluje do někoho kdo ani zdaleka tak hezký není a kdo se díky ní mění v někoho lepšího. Tohle jsem z té knihy absolutně necítila. Princ není jen pyšný jako v pohádce, on je totální prasák, který doslova pořádá v paláci orgie, chová se jako ten největší tyran na světě, a nejhorší na tom je, že se za celou tu dobu vůbec nemění. Chová se pořád povýšeně a hrozně, unese a týrá nevinnou dívku, a v paláci pořádá orgie pro své vojáky a protože je líný přemýšlet, tak jde radši killnout svého bratra páč jinak to přece nejde. Jeho vztah s hrdinkou je naprosto otřesný, neuvěřitelný, bez jakéhokoli citu. Jde tam vysloveně jen o sex a fyzickou přitažlivost, kdy je vás jasné, že kdyby Belle nebyla tak hezká a on nebyl takový samec, tak by o sebe neopřeli ani kolo. Ale o to by ani tak nešlo, zle je mi až z toho, že to pak na konci prezentují jako onu osudovou lásku, která pohne i horami a zlomí kletbu...Jakožecože? Žádná z těch postav nebyla kladná nebo sympatická. Všichni se tam chovali jako nějací zvrhlí slizáčci. Nechápala jsem ani autorčin záměr o jakési jednotné pohádkové universum, kdy dokázala zprasit hned několik mých oblíbených pohádek dohromady.

Romantické to není ani náhodou, kdybych to měla brát jako temnější, úchylnější alternativní verzi jakéhosi pohádkového světa, tak řeknu ok. Chápu ten záměr, autorka si prostě chtěla napsat pohádkový porno, nebo něco na ten způsob, ale obávám se, že to tak zamyšlený nebylo a skutečně by se mělo jednat o romantický příběh. A z toho mi jde upřímně mráz po zádech, jelikož to celé působí jako nějaká zvrácená erotická fantazie, která měla asi zůstat v autorčině hlavě.

Já nemám nic proti tomu, když si autoři upravují pohádky po svém, nemám nic proti tomu, když chtějí odvyprávět příběh vedlejších postav, padouchů, nebo i těch hlavních po svém. Ale musí to být funkční, jako se to daří třeba Marrise Meyer v jejím převyprávění o Srdcové královně, nebo převyprávění krásky a zvířete Na lovu.

Knihu bych asi nehodnotila tak kriticky, kdyby se nesnažila těžit z původní předlohy, kdy autorka určité věci vysloveně kopíruje, ovšem do její verze absolutně nezapadají. Ještě že je knížka tak krátká a tak rychle se čte. Ale ke koupi bych jí určitě nedoporučovala. Určitě nejhorší alternativní převyprávění známé pohádky, kterou jsem kdy četla.Brrrr

Ekniha.
18.02.2024 5 z 5

Máte radi rozprávky? A čo tak knižný retelling?

Ak áno tak tu jeden máme na krásku a zviera

Tu pôjdem asi proti múru a recenzia bude asi neobjektívna pretože dajte mi retelling a som závislá áno úplne som tomuto príbehu prepadla

Krásku a zviera kto by túto rozprávku nepoznal no čo ak sme ju doteraz videli z nesprávneho uhlu?? Čo ak nám podsunuli tu “lepšiu verziu? Čo ak pravda je niekde inde?

Zmiatla som vás trosku? o to mi ide ta druha Belle je proste bomba Whitney je pani a dokázala z krásky a zvieratá spraviť nový pribeh

Kto je druha Bell a kto je G-Aston ?

Áno vidím všetky negatívne recenzie a tu proste je sto ľudí sto chuti a ja tento pribeh milujem :)

Betty96
15.02.2024 1 z 5

Málo stránek nebo naopak moc. Jsem ráda, že jsem knihu otevřela nebo jsem zklamaná. Vůbec nemám ponětí.

Míchanice všeho možného. Nevím, zda jsem četla protože se mi příběh líbí nebo mě zajímalo, co za bizardnost přijde na další stránce.

Zuzi_cte
15.02.2024 2 z 5

Pri cteni me napadlo - jak pejsek a kocicka pekli dort. Kde to melo hlavu a patu?! Jedine positivum jsou kratke kapitoly. Nemela jsem vysoka ocekavani a stejne jsem zklamana.

Jájina8
14.02.2024 2 z 5

Nenadchla! Nebavila mě :/ škoda

Ketfl
13.02.2024 4 z 5

Život se s Belle příliš nemazlí. Její otec ji nesnáší a chová se k ní velice hrubě a tyransky. Starší sestra Isabelle jen mlčí a nikdy se Belle nezastane. Jedinou osobou, která Belle rozumí, je její "knižní přítel", se kterým si pravidelně píše vzkazy, které vkládá do knih v knihkupectví.
Jednoho dne vnikne do jejich domu Gabriel, který má s jejím otcem nevyřízené účty. Když mu Belle nechce prozradit, kde se otec a Isabelle nachází, tak ji Gabriel unese. Poslouží mu totiž k tomu, aby získal, co chce.
Belle netuší, že se Gabriel snaží zlomit kletbu, která ho sužuje spolu s jeho královstvím. A Isabelle by měla být tou, která mu se zlomením kletby může pomoci. Jenže čím více času Gabriel s Belle stráví, tím více si přeje, aby ona byla tou, kdo dokáže kletbu zlomit

Tuto knihu jsem četla někdy minulý rok v angličtině a moc se mi líbila, tak jsem ráda, že jsem se dočkala českého překladu.
Autorka do svého příběhu zakomponovala hned několik různých pohádek a vytvořila tím velice zajímavý příběh, který se skvěle četl. Hlavní hrdinka Belle mi byla moc sympatická. Její reakce ve stylu "co na srdci, to na jazyku" mě opravdu bavily. Nejvíc to od ní samozřejmě schytal Gabriel, kterého jsem si hned zamilovala. Mezi ním a Belle navíc panovala naprosto úžasná chemie, takže se interakce mezi nimi četly jedna radost. Celkově si chválím i zapojení knih a "knižního přítele" do příběhu, protože tím byla kniha zajímavě ozvláštněná. Kapitolky příběhu jsou krátké a střídají se z pohledu Belle a Gabriela, takže se stránky doslova míhají pod rukama. Ale možná právě ta délka je to, co knize nejvíc uškodilo. Příběh se totiž díky tomu nestačil dostatečně rozvinout. Všechny zápletky jsou vyřešeny doslova lusknutím prstu. Tato kniha by si určitě zasloužila minimálně o 100 až 200 stran víc, aby více vynikl její potenciál. Jinak je to za mě pěkná pohádková jednohubka. A epilog si zaslouží velkou pochvalu.

Bryel
13.02.2024 2 z 5

"Pokud udělám ty změny, nikdo se nikdy nedozví pravdu o skutečném příběhu naší lásky."
"Beztak do toho nikomu nic není. Ale nemusíš si žádnou mou radu brát k srdci. Přece vůbec nejsem tvůj oblíbený knižní přítel, který hltá knihy každý den a ví, o čem sakra mluví."

Vzhledem k tomu, že Kráska a zvíře je moje nejoblíbenější disneyovka, nemohla jsem si tento retelling nechat ujit. Navzdory zdejšímu hodnocení (66%), které bych označila ještě za laskavé.
Ta druhá Belle je slabý mix poskládaných pohádkových motivů a postav okořeněný chilli papričkami. Jsem dost v rozpacích, jak plochá, nezajímavá a i jazykově slabá interpretace to dle mého názoru je. Nejlepší část je rozhodně epilog.
NNP - Neskutečně Nevyužitý Potenciál.

Papimami
13.02.2024 2 z 5

Na konci knihy jsem si řekla: "Zase jsem se nechala nachytat".

Jaklová.katka
09.02.2024 3 z 5

Miluji Krásku a zvíře a proto jsem neodolala.
Má to jen 200 stránek a myslím že je škoda, že není námět dostatečně využitý. Dalo se z toho vytěžit mnohem mnohem víc.
Hlavní postavou je jak už název napovídá, sestra Isabelly. Odstrkována všemi, ale přesto s velmi silnou osobností.
Škoda mohlo to být mnohem lepší.

Mishaacka
09.02.2024 3 z 5

instagram misha_cte_eroticke.romany

Hodnocení: 3,5

* retelling/převyprávění pohádky Kráska a Zvíře
* lehce pikantní pohádka pro velké holky
* pohádkový svět
* únos , jasné záporné postavy
* oddechové a nenáročné čtení na odpoledne
* pohádková komedie ve stylu Whitney G.
* střídání pohledu Belle a Gabriela

*Na tohle knihu jsem se těšila, anotace něco lehce naznačila a tak jste zvědaví. Kniha je velmi krátká, reálně tak max. 150 stránek čtení. Nápad to byl zajímavý, ale díky tomu, jak je to krátké, tak se příběh a postavy nestihnou nějak rozvinout. Všechno je to rychlovka - vykreslení postav, zápletky, vývoj postav. Je to škoda, kdyby byl příběh delší a propracovanější, tak si myslím, že by to bylo mnohem zajímavější.
Epilog rozhodně pobavil...

*Naivní pohádka pro velké holky - lehce pikantní, nekončí u polibku.

* Pokud se vám líbil seriál Once upon a time (Bylo nebylo) nebo film Zakletá Ella, bude se vám kniha líbit. Známé postavy, známá pohádka, ale vyprávěná jinak s velkou fantazií autorky

* Hlavní postavou je hubatá, chytrá kráska Belle. Ta žije se starší sestrou a otcem. A jak to tak bývá, nemají ji rádi.

* Gabriel Aston (G'Aston) je nebezpečný podnikatel, který ale skrývá velké tajemství. Je prokletý a zachránit ho (a celé království) může jen ta nejkrásnější a nejchytřejší žena, která se do něj zamiluje

* Bella je multifunkční "princezna", hodí se ke všem princům
* Gabriel má být obchodník nejen s penězi, ale i s laskavostmi
* Potkáte tady celý zástup disney postaviček- buď osobně nebo přinejmenším se o nich zmíní = Popelka, princ Krasoň, kouzelné zrcadlo, trpaslíci, zlá královna, draci, Rampelník.... Na tak krátkou knihu tam toho za mě bylo víc, než je potřeba
Hodně vedlejších postav - ty bych taky osekala anebo přidala více stránek, např. Sola - dost dlouho nevíme, kdo to vlastně je.

* No, tohle bylo tak čtení pro 14 leté slečny (asi ve stylu Bravíčka). Takže taková šolichačka/muchlovačka. A když už teda na to došlo, tak to bylo šup sem, šup tam a hotovo . Takže taková soft erotika

láska touha

Whitney G. (p)