Synové vlčice

Historický román z období starověku o ctižádostivé kněžce a jejích dvojčatech čerpá z pověsti o založení Říma. Čtrnáctiletá hrdá kněžka Iliana, dcera etruského krále zbaveného trůnu, porodí chlapce-dvojčata, jejichž údajným otcem je bůh. Romulus a Remus jsou odkojeni vlčicí a vyrůstají bez matky až do svých devíti let, kdy se k nim Iliana navrací, aby jednomu z nich pomohla na trůn a pomstila tak svého otce. Mezi bratry a matkou jsou složité vztahy plné lásky, žárlivosti a nenávisti. Z bratrského soupeření vzejde vítězně Romulus, který zabije krále z Alby, posléze i svého bratra a postaví nové město, jež se již navždy nazývá po něm - Roma. Autorka s pomocí starověkých reálií a vlastní fantazie předložila čtenářům nový překvapivý pohled na dávný mýtus o vzniku Říma....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17659/big_synove-vlcice-nVt-17659.jpg 4.322
Literatura světová, Romány, Historické romány

Vydáno: , Knižní klub

Die Söhne der Wölfin, 2001

Kniha Synové vlčice

Pavlina50

I přes vesměs kladné recenze jsem z této knihy byla spíš zklamaná. Začátek knihy a jejich několik prvních kapitol se mi líbilo, očekávala jsem, že v podobném poutavém duchu se kniha ponese celá. Ovšem zdálo se mi, že postupně tato poutavost pomalu mizí, kapitoly se mi vlekly, byly pro mě čím dál víc nezáživné a děj přestával mít spád. Dost mi nesedl způsob psaní autorky a kniha mě vlastně postupně přestávala bavit. Navíc anotace knihy většinu děje bohužel prozrazuje, takže ani napětí a nějaké překvapivé okamžiky nelze očekávat. Nový a naprosto neznámý byl pro mě příběh Iliany – matky obou bratrů, které je v knize věnován podstatně větší prostor než samotnému a daleko známějšímu příběhu Romula a Réma. Zejména za toto „rozšíření“ mýtů a pověstí kolem založení Říma, se kterým jsem se dosud nesetkala, dávám aspoň dvě hvězdičky.

cca
19.10.2020

Zajímavé podání událostí vedoucích k založení Říma. Tohle je přesně období, které mě velmi baví a když je kniha takhle výborně napsaná, co víc si ještě přát. Člověk zná konec příběhu, ale stejně celou dobu čte se zatajeným dechem a těší se, co přijde dál. Musím říct, že postavy byly vykreslené skvěle, obzvláště Iliana, kterou jsem střídavě opovrhovala a střídavě ji obdivovala.

Luigi1
09.05.2020

Byl jsem rád,že jsem tuto knihu sehnal a opět se vrátil do doby kdy se budoval Řím.Film jsem viděl byl super.Proto jsem četl a skoro"nejedl,nespal".Upřimně doporučuji kdo má tento styl rád.

renefer
14.06.2017

Já jsem z této knihy byla unešená. Nejen historický román, také zajímavý děj a dobře vykreslené postavy. Popravdě jsem čekala v hlavní roli Romula a Rema, ale ani Illiana nebyla špatná. Určitě doporučuji přečíst.

moonchild
28.02.2014

Trošku jiný příběh o založení Říma.Líbí se mi,že spisovatelka se teď více věnuje matce Ilianě a ne jejím dvoum synům Romulovi a Removi.Kniha mě dostala na kolena.

p.stranska
08.11.2012

Hezká knížka, jen pro mě utrpení, když mám číst o tom, jak matka dělá rozdíly mezi svými dětmi...Nevím pak, koho litovat dřív...ale asi jsem moc sentimentální.