Synové vlčice

Historický román z období starověku o ctižádostivé kněžce a jejích dvojčatech čerpá z pověsti o založení Říma. Čtrnáctiletá hrdá kněžka Iliana, dcera etruského krále zbaveného trůnu, porodí chlapce-dvojčata, jejichž údajným otcem je bůh. Romulus a Remus jsou odkojeni vlčicí a vyrůstají bez matky až do svých devíti let, kdy se k nim Iliana navrací, aby jednomu z nich pomohla na trůn a pomstila tak svého otce. Mezi bratry a matkou jsou složité vztahy plné lásky, žárlivosti a nenávisti. Z bratrského soupeření vzejde vítězně Romulus, který zabije krále z Alby, posléze i svého bratra a postaví nové město, jež se již navždy nazývá po něm - Roma. Autorka s pomocí starověkých reálií a vlastní fantazie předložila čtenářům nový překvapivý pohled na dávný mýtus o vzniku Říma....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/17_/17659/synove-vlcice-nVt-17659.jpg 4.317
Literatura světová, Romány, Historie
Vydáno:, Knižní klub

Die Söhne der Wölfin (2001)

Kniha Synové vlčice

renefer
14.06.2017

Já jsem z této knihy byla unešená. Nejen historický román, také zajímavý děj a dobře vykreslené postavy. Popravdě jsem čekala v hlavní roli Romula a Rema, ale ani Illiana nebyla špatná. Určitě doporučuji přečíst.

moonchild
28.02.2014

Trošku jiný příběh o založení Říma.Líbí se mi,že spisovatelka se teď více věnuje matce Ilianě a ne jejím dvoum synům Romulovi a Removi.Kniha mě dostala na kolena.

p.stranska
08.11.2012

Hezká knížka, jen pro mě utrpení, když mám číst o tom, jak matka dělá rozdíly mezi svými dětmi...Nevím pak, koho litovat dřív...ale asi jsem moc sentimentální.

starověk starověký Řím

Tanja Kinkel