Synové ďábla

Synové ďábla https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13618/synove-dabla-13618.jpg 4 87 26

Historický román s kriminální zápletkou se odehrává v roce 1547 ve městě v Horním Harzu, kde se alchymista snaží zachránit dívku obviněnou z čarodějnictví a objasnit vraždy tří žen. V dubnu roku 1547 je čtyřicetiletý magistr Ludolf Lapidius, zámožný alchymista z Braunschweigu, který se před půl rokem usadil v Kirchrode, povolán na radnici, v jejímž sklepení mladá kořenářka Freyja Säcklerová, obviněná na základě svědeckých výpovědí dvou obyvatelek města ze spolčení s ďáblem, upadne během mučení do bezvědomí. Lapidiovi se podaří dívku vzkřísit a na první pohled zjišťuje, že je nakažena syfilidou. Vzbudí pochybnosti o její vině a přesvědčí soudce, aby si vyžádal stanovisko svých nadřízených z Goslaru. Proces je na dvacet dnů přerušen, a tak získá čas, aby se pokusil těžce nemocnou Freyju uzdravit. Odvede ji do vlastního domu, kde ji léčí značně drastickou metodou v horké komoře. Nepřestává věřit v úspěch, neboť i jemu před devíti lety pomohla. Ve městě mezitím vzbudil velký rozruch nález těla znásilněné a zavražděné mladé ženy, na jejímž čele byla vyříznuta písmena F a S. Za několik dnů je objevena hlava další oběti a v lese zabitá košíkářka. Mezi lidmi se šíří neklid a panika. Alchymista, pevně rozhodnutý prokázat dívčinu nevinu a zabránit jejímu upálení, se pouští do nebezpečného pátrání po skutečném pachateli.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Die Hitzkammer , 2006

hrosik3
09.03.2014 4 z 5

Hodně mi to připomíná stylem i obsahem sérii o Katově dceři, taková oddechovka.

Astarothh
19.12.2013 4 z 5

Kniha přečtená za den. Pěkná detektivka v době středověku, doba čarodějnic a upalování. Líbila se mi.

vincek1
21.04.2013 3 z 5

Knihu jsem začal číst po přečtení Přemyslovské epopeje II od pana Vondrušky. Proto se mi zpočátku zdála poněkud jednoduchá, nakonec se její děj pro mě celkem uspokojivě rozvíjel. Trochu mě vadil dost podrobný popis příznaků choroby kterou mgr Lapidius léčil. Po přečtení jsem se rozhodl v budoucnu přečíst další knihy tohoto autora, protože tématika léčby a vůbec života lidí ve středověku mě dost zajímá. Knihu bych doporučil i ostatním čtenářům.

kryspin66
16.04.2013 4 z 5

Poutavý příběh o vyšetřování magistra Lapidia, který se snaží dokázat nevinu mladé dívky obžalované za čarodějnictví. Čtivé, mohu vřele doporučit.

alzbetaf3
28.10.2012 4 z 5

Knihu jsem si velmi přála, ale na začátku čtení jsem byla lehce zklamaná. Děj mě až tak příliš neupoutal, zdál se mi celkem předvídatelný, ale pravdou je, že i přes to se mi kniha v závěru líbila a doporučila bych ji.

ondras666
12.03.2012 5 z 5

Tahle kniha je velice zajímavá. Tváří se z počátku, že se bude týkat čarodějnických procesů a temné inkvizice, ale opak je pravdou. V knize je provázáno vyšetřování magistra Lapidia, který se snaží dokázat nevinu mladé dívky. Velice dobře napsáno, poutavý příběh a chvílemi i dost strhující děj. To vše na pozadí středověku, kde si člověk i může udělat menší představu jak se léčily některé choroby. Pokud máte rádi středověkou detektivku s lehce okultistickým dějem, tak neváhejte.