Syn Hamásu

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Čtivá osobní zpověď člověka, kterého vlastní rodina zavrhla a který by se po návratu domů nejspíš nedožil úsvitu, odkrývá nepřekonatelné rozpory palestinského osudu, ztrátu lidskosti plánovačů arabského teroru i jejich protivníků z izraelské bezpečnostní komunity, ale také překvapivou jiskru naděje a přátelství dvou lidí ze znepřátelených stran....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/393764/big_syn-hamasu-Fu7-393764.jpg 4.312
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Syn Hamásu

vendy246
31.08.2020

Zajímavý pohled na věc z palestinské strany. Obsah jasně vede nad formou. Literárně na úrovni páté třídy. Spletité sítě organizací a jejich zájmů na Blízkém východě. S muslimy se nedá z principu dohodnout. Vypravěč Mosab konvertoval. A utekl do Ameriky a strašně se dojímal jen sám nad sebou.
Ovšem ten výstup v OSN... wau!:)

evincz
03.06.2020

Musím se přiznat, ze jsem se upřímně bála knížku vubec přečíst. Ale je to jinak, nez to vypada. Velice mě překvapila. Čte se snad sama. Je to velice zajímavý pohled na tuhle těžko rozsouditelnou situaci. A hlavně Zelený princ mi prirostl k srdci. Jsem rada, že jsem tuhle knihu četla a že mi pomohla se zorientovat se kdo, s čím, proč a jak....


20.10.2019

Inspirací pro koupi knihy se pro měl stal plamenný výstup Mosaba v OSN. Tak odvážný, drzý a jedinečný. Pochopitelně jsem chtěla vědět, kdo je tento, pro někoho odvážlivec, pro jiné blázen či odpadlík. Kniha se opravdu velmi dobře čte a je příležitostí pro vhled do palestinsko-izraelského konfliktu. Velmi dobře jsou popsány jednotlivé (pro)palestinské organizace. A i když jsem si nedělala iluze o politice a osobních zájmech jejich představitelů, ta krutost s jakou jednají proti vlastním lidem, pro mě byla překvapivá. Výpověď není jednobarevná. Stejně jako celý tento konflikt není černobílý. Kdo se o toto téma zajímá, určitě doporučuji přečíst.

Messilina
25.03.2019

Vřele doporučuji. Opravdu velmi dobře se to četlo.

kyssling
05.02.2019

Knihy jsem se trochu bál, daroval mě ji "opravdový křesťan", naštěstí se spíše nežli o víře jedná o polodokumentární román ohledně palestinsko/židovské otázky. Zajímavé reálie a čtivě sespáno.
Utkvěla mě v paměti stať kde nechá hrdina v podstatě zabít svého "nejlepšího přítele" (i když teroristu), sám prodává v tu chvíli barák a peněz má dost od Šin Betu a amerického zaměstnavatele a říká otci :
'Zrovna volala Sálihova žena. Nemá peníze na jídlo pro děti.' ...
'Ano, ale Sálih byl můj velmi dobrý přítel. Musíme něco udělat hned teď !' ...
'Synu, jak jsem ti řekl, já žádné peníze nemám.'

to spíš vypadá na žida než araba :-)

Doporučujeme

Boss Babiš
Boss Babiš