Symboly a jejich významy

Klíč k výkladu motivů a znaků v umění. Základní přehled, esence archetypálních symbolů, které se objevují ve výtvarném umění různých kultur různého období. Přibližuje původ a význam každého symbolu v určité části světa, nabízí čtenáři, aby sledoval umělecký styl každé kultury a mohl porovnávat její symbolické motivy s podobnými motivy v jiné kultuře. Po úvodu do problematiky symbolismu a jeho využití v umění se kniha postupně, kontinent po kontinentu, zabývá jednotlivými symboly a jejich významem. Kapitoly mají tentýž tematický sled, což umožňuje srovnávat různé přístupy k zobrazování posvátných symbolů, symbolů identity, alegorií i k uspořádání symbolických systémů v různých koutech světa. Každý text doplňuje ilustrace, která dovoluje utvořit si o popisovaném symbolu vizuální představu, počínaje egyptskými hieroglyfy a konče....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/49418/symboly-a-jejich-vyznamy-eQO-49418.jpg 4.46
Literatura naučná, Umění
Vydáno, Slovart (ČR)

How to Read Symbols, 2009

Kniha Symboly a jejich významy

wiix
28.03.2019

Zaujímavé, no zdalo sa mi to trochu chaoticky napísané, bez nejakých jadných skupín alebo následností.

spdb
26.11.2012

pěkně provedená knížka, rozsahem dostatečná, ale obsah popisu jednotlivch symbolů by mohl být obsáhlejší

symboly symbolika

Clare Gibson
anglická

Kniha Symboly a jejich významy je v