Swannova láska

Próza je dějově samostatnou částí románového cyklu Hledání ztraceného času významného francouzského spisovatele. Její příběh se odehrává na konci minulého století v Paříži a má zřejmě rysy autobiografické. Zachycuje citový i vnější život člena pařížské společnosti, který se zamiluje do ženy z polosvěta. S důvěrnou znalostí kreslí i soudobou společnost měšťanských salónů a bohémy. ...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/36_/36828/swannova-laska-36828.jpg 3.945

Un amour de Swann (1913)

Vydáno:, SNKLU - Státní nakladatelství krásné literatury a umění

Kniha Swannova láska

Laška082

Trvalo mi sedm let se k Proustovi prokousat, Swannovu lásku jsem začínala několikrát. Na poosmé jsem to dala, konečně si zvykla na jeho styl, a pak se s ním nemohla rozloučit. Další kniha mi přišla nudná, takové krátké věty tam byly... :-) Proust není pro každého, ale je to výjimečný autor.

Amalberga
26.09.2018

Četla jsem první a druhý díl Hledání ztraceného času a část Swannova láska je moje nejmilovanější. Poprvé jsem se do knihy skutečně začetla (co si budeme namlouvat, číst Prousta je jako žvýkat piliny) a měla jsem pocit, že ke mně skutečně mluví. Způsob, jakým Proust líčí Swanna, Odettu a kroužek lidí, který je obklopuje je velmi živý, věrný lidské povaze a s mírným pousmáním nad lidskou malostí. Dvojice Swann a Odette jsou pro mě zatím nejsilnější charaktery z celého díla.

intelektuálka
03.03.2018

Dnes už klasika....
Hrdina Swann a jeho láska k ženě z nižší společenské vrstvy nenajdou pochopení...
Sonda do života pařížské smetánky na přelomu století.

PavlínaAlžběta
27.12.2017

Historický román mám od nakladatelství Garamond v paperbacku s krásnou obálkou. seznámení s tímto spisovatelem bylo právě tímto románem, který mě nadchl. Tato kniha je jakýmsi samostatným dílem, který patří do spisovatelova známého velkolepého díla Hledání ztraceného času. Děj se odehrává ve Francii, konkrétně v Paříži koncem 19. století a popisuje život hlavního hrdiny, jak ve společenském životě, tak v osobním. V románu vystupuje i hrdinka a čtenáři se vykresluje život lásky hlavního hrdiny k ní. Spisovatel vás doslova zatáhne do francouzského společenského života, který je v románu skvěle popsán a ocitáte se jak v životě měšťáckém, tak i smetánky bohémského života. Velká láska se ovšem mění v obrovskou žárlivost. Tento román, který se čte jedním dechem, plný romance, popisující životy a styl francouzské smetánky, psaný krásným stylem, který opravdu zavede do dané doby, nechybí zápletka ani závěr, který... přečtěte si tento jemný román.

Lessana
14.07.2016

Pútavo napísaný príbeh, krásny epicko-lyrický štýl často dlhokánskych viet, popretkávaný tónmi príjemnej hudby, ktorý vytvorí chuť na "zmlsnutie" celého Hľadania strateného času.

WEIL
03.07.2011

Pomalé vyprávění, psané krásným jazykem, obsahově zajímavé.

Obecně je dost známý film - Swannova Láska.

HarryHaller

Ač je to jen část (a chybí nám tedy úvod a závěr prvního dílu Světa Swannových, tedy část V Combrei), příběh sám o sobě má veškerý znaky který má román mít. A vyprávění na pomezí romantismu, psychologicko-sociologického románu s prvními prvky experimentu, kterým celé Hledání bezesporu je, prostupuje, z této drobné knížečky, v každé stránce v každé větě a my musíme jen čistě číst protože tomuto se skutečně říká krása básnictví ve formě románu ;)