Svobodná volba ekniha

V povídce Svobodná volba autor popisuje autentické svědectví o pracovních podmínkách 21. století. Snaží se svou zkušeností přispět do debaty, která nabourává rozšířený mýtus o neomezené svobodě jednotlivce a naopak zdůrazňuje nutnost akcentovat společenskou strukturu, která nás formuje více, než si připouštíme.

https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250035/svobodna-volba-250035.jpg 11
Literatura česká

Vydáno: (ekniha), Bezvydavatele.cz

Kniha Svobodná volba

Belatris
10.06.2015

Na nepatrném rozsahu co do počtu stran je vidět několik pozitiv: autor má slušnou slovní zásobu a průzračný styl, který sem tam lehounce okoření nějakou metaforou nebo přidá adjektivum navíc, aby potěšil to jedno procento čtenářů, kteří oceňují spíše literaturu nad agitkou.
Negativa jsou pro mne osobně převažující, a to z prostého důvodu: řadím se k těm, kteří rádi čtou literaturu primárně "literární", a (možná) až sekundárně s motivy vzdělávacími, agitačními či osvětovými. Tyto dílčí vedlejší cíle by měly prosakovat skrze text, který to explicitně neobsahuje. Právě proto jsou autorovy krátké prózy mimo můj vkus. Jeho snaha nastavovat zrcadlo současné společnosti a zejména v těch problematických záležitostech jako je nezaměstnanost, nedodržování legislativy v zaměstnaneckých i občanských záležitostech není dostatečně vyvážena literárností.