Manifest (ne)přizpůsobivosti

Manifest (ne)přizpůsobivosti https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/357894/bmid_manifest-ne-prizpusobivosti-OVd-357894.jpg 4 3 3

Žijeme ve svobodné společnosti, nebo jsme společenskou strukturou formováni více, než si připouštíme? Na to odpovídá nová kniha Filipa Šimečka, založená na skutečných událostech. Beletristickou a místy až absurdně-humornou formou tematizuje aktuální problémy dnešní doby - nízké mzdy, pracující chudobu a nedůstojné pracovní podmínky.... celý text

Bonda
16.10.2018

Inteligentní mladí vzdělanci ve finanční nouzi. Svůj výdělek skládají z částečných úvazků, do nichž zahrnují i nekvalifikované práce. Dobré a aktuální téma, stejně jako téma pracovních podmínek na nekvalifikovaných pozicích. Výborně jsem se bavila hlavně u scény doktorské obhajoby, od které pedagogové hrdinu potupně a triumfálně vyrazili, protože si dovolil zpochybnit demokracii v Americe. Sama jsem zažila slabší odvar téhož a absurditu takhle rozdaných karet autor výborně zachytil. V pasážích, kde byla groteska hrubozrnější, mi ale rozmáchlost kresby přebila vtip i sílu výpovědi. Nějakou dobu jsem přemýšlela, jakou ukázku si tu sem chci napsat pro evokaci knihy, a nakonec u mě zvítězila tahle drsňácká: „Navoněl jsem svou prdel a vyrazil na noční bulváry s nadějí, že si mě neviditelný falus trhu povšimne a pohlavně mě zneužije.“

nela2427
22.06.2018

Autor mě dost baví a hodnotím jako dobrý literární počin směrem ke čtenáři. Těším se na další.

Prey
17.06.2018 3 z 5

Náhodný objev v knihovně, svižná satira univerzity a pracovního trhu. Dobrá lehce hořká jednohubka.

Filip Šimeček
česká, 1985