Svět zvířat

kniha od:


Koupit

Malé básně v rytmizované próze, útržky a reflexe všedních i svátečních dnů, rozčleněné do oddílů - Svět lidí, Další exteriéry a Svět zvířat. Třetí básnická sbírka mladého autora přináší opět jeho „gestickou poezii“, za niž se stal nositelem Ceny Jiřího Ortena. Důraz na rytmus a melodii těchto básní v próze z nich dělá skvostně vybroušené miniatury....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/61_/6112/svet-zvirat-6112.jpg 44
Žánr
Literatura česká, Poezie
Vydáno, Torst
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Svět zvířat

Přidat komentář
Gweny
08.07.2019

Já vám nevím. Asi jsem ještě nedospěla do věku, kdy v podobných knihách uvidím i za oponu použitých slov. Buď se nedokážu vžít do člověka, který tímto způsobem píše, nebo je knížka vážně o ničem. Rozhodně ji nezatracuji a ještě jí dám šanci, ale až za nějaký čas.

tučňák222
19.04.2019

Kniha podle mého názoru dokazuje několik věcí, především: že to, co prožíváme, lze přímo vyjádřit poezií: v próze: nemusí být psáno do veršů; krásné a úhledné uspořádání. Ačkoliv zároveň fakt, že myšlenky nelze příliš dobře vyjádřit slovy, natož psaným textem.
Zadruhé skutečnost, že čeština má ještě hodně k nabídnutí, má krásná silná slova, výrazy i zkomoněliny, které každý text činí zajímavým a čtivým.

Autor jakoby naplétá korálky s každou básní účelně do rytmu a zakončí něčím důrazným. Skrývá široké obrazy, někdy originální pohledy, jindy obecně zažité situace. Velmi procítěně vnitřně vnímá okolní věci a vytváří i nečekané spojitosti.

Autor a jeho další knihy

Jaroslav Pížl
česká, 1961

všech 7 knih autora

Kniha Svět zvířat je v

Přečtených5x
Doporučených1x
Knihotéce2x
Chystám se číst1x