Svět bez stížností

Svět bez stížností https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356815/bmid_svet-bez-stiznosti-CCt-356815.jpeg 4 333 111

To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silný a rozšířený návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správný impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově být pozitivnější a mít takový život, o jakém jste vždy snili. Navíc se díky speciálnímu nestěžovacímu náramku můžete zúčastnit 21denní výzvy a přidat se tak k více než 10 milionům lidí ve 106 zemích světa.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Synergie

A Complaint Free World , 2007

ziriant
03.10.2021 5 z 5

Již delší dobu směřuji k podobnému postoji, ale až tato kniha mě přiměla obrátit myšlenku a plané pokusy ve snaživou praxi. Tedy: námět perfektní, ztvárnění výborné. Já byla s vystavěním knihy spokojená, naopak mi přijde, že do amerického rádoby sluníčkářství a planého opakování jedné myšlenky stejným způsobem pořád dokola to má daleko. Nu, jsem na sebe s výzvou zvědavá. Každopádně vím už teď, že v tomto případě je cesta cílem, takže se těším z toho procesu, nikoli z uštvané honby za odfajfknutím 21 dní bez stížnosti.

baacinka
24.09.2021 2 z 5

Po napsání této recenze si budu muset přendat náramek na druhou ruku :-D Myšlenka zajímavá, ale stačilo by si přečíst anotaci a navléknout si na ruku gumičku, kterou jsem stáhla z jarní cibulky. V knize je totiž jen ta hlavní myšlenka a pak několik set stran "osobních zkušeností," srdceryvných příběhů, děkovných dopisů a podobné omáčky.

baacinka
24.09.2021 2 z 5

Jako náramek jsem si nasadila a výzvu si upravila po svém. Ale upřímně, ta myšlenka s náramkem a snahou si nestěžovat je docela fajn, ale to jsem si mohla přečíst těch pár vět v anotaci a na ruku si navléknout gumičku, kterou jsem stáhla z jarní cibulky a mělo by to stejný efekt. V knize není nic, fakt nic navíc k těm pár větám hlavní myšlenky. Jen omáčka ve stylu "osobních zkušeností", srdceryvných příběhů, děkovných dopisů klientů a další sebechvály. Takže jedna hvězdička za nápad knize a jedna hvězdička překladateli, protože jsem po dlouhé době četla knihu v překladu místo v originále a neměla jsem chuť roztrhat stránky... nevím, jestli takto kritický recenze není vlastně kritika, po které bych si měla přendat náramek a druhou ruku, tak to asi udělám, ale v zájmu spotřebitele doufám, že se radami autora nebudou řídit všichni autoři různých recenzí :-D

Manifest blech
13.09.2021 5 z 5

Podobné myšlenky jsem v sobě poslední roky měla a tohle dává hodně velký smysl.

jadunka
05.08.2021 4 z 5

Kniha má mnoho zajímavých myšlenek. Určitě stojí za to se nad nimi zamyslet a zkusit to nestěžování omezit, i když to je někdy těžké.

Zmiu
21.06.2021 4 z 5

Zajímavá kniha. Podobné knihy o změně přístupu už jsem četla, ale tahle má v sobě navíc popsán způsob, jakým se dají nové návyky vytvořit. Že asi nestačí jen si říct, že to budu dělat jinak, ale je potřeba nové návyky nějak upevnit. Proto to přehazování náramku a 21 dní výzvy. Ano, je tam znát Amerika a náboženství, ale i tak se dá přijmout hlavní myšlenka. Chodit s náramkem asi nebudu, ale kdo ví? :-)

heczek
16.05.2021 3 z 5

Kniha stojí za přečtení, je inspirující a motivující. Koncept nestěžování si se mi líbí, autor má v mnohém pravdu. Ovšem knížka mohla být kratší, jelikož některé pasáže se stále opakují nebo mohl být alespoň zvolen jiný styl psaní.

Eliška680
09.05.2021 4 z 5

Knížka se mi líbila, dočetla jsem ji, ale chvílemi mě i nebavila. Když se autor stále opakoval s frázemi.

DYRKA98
05.04.2021 5 z 5

Kniha svět bez stížností je praktická příručka pozitivního myšlení. Je věcná a obsahuje náramek, který je součástí nestěžovací výzvy, která trvá 21 dnů. Výzvu jsem zatím neabsolvovala, ale chystáme se.

certik003
02.04.2021 3 z 5

Přemýšlím, jak knížku hodnotit, aby to nevypadalo, že si na ni stěžuju... Knížka by určitě mohla být daleko kratší, vlastně neustále opakuje stejné myšlenky a chválí sama sebe, to moc nemusím. Navíc si myslím, že hranice mezi stížnosti a konstatováním negativního faktu je velmi tenká a netroufám si ji určit. Chápu myšlenku přendávání si náramku, aby si člověk víc uvědomil, že řekl něco špatně, nedovedu si ale představit, že nosím na ruce něco podobně ošklivého. Taky nevěřím, že potlačováním negativních emocí se člověk stává šťastnější. Pokud se mi stane něco špatného a budu se tvářit, že svět je zalitý sluncem, stejně se mi to projeví na náladě a jediné, čeho docílím je to, že partner bude přemýšlet nad tím, co udělal špatně, že mám špatnou náladu a tvrdím, že ne. Myšlenka být pozitivní a přemýšlet nad tím, co a jak řeknu, je perfektní a myslím, že úplně stačí. Přetvařování a potlačování emocí se mi nelíbí.

EliskaD
27.03.2021 4 z 5

V knize je velmi cítit přehnaný americký optimismus typický pro tento druh rozvojové literatury. I přes tento fakt knihu hodnotím velmi kladně. Ač jsem se nepustila do plnění 21denní výzvy, kniha mi pomohla si leccos uvědomit a více si všímat svých vlastních stížností, které jsou mnohdy úplně zbytečné. Kniha v sobě zahrnuje spoustu mouder, které jsou dokládány přiléhavými příběhy, které se (prý) skutečně staly. Většinou mi připadaly trochu přibarvené a přitažené za vlasy, aby k danému tématu více sedly. Jako ilustrující příklady však splňovaly, co měly. Příběhů je v knize až možná příliš, ale jednalo se o milé a pozitivní čtení, které knize neuškodilo.

michal2601
18.03.2021 5 z 5

Kniha plná inspirace, jak zlepšit kvalitu svého života. Doporučuji.

pydla
07.03.2021 4 z 5

Jak by bylo krásné, kdyby jsme potkávali jen lidi, kteří jsou spokojení, pozitivní a na nic si nestěžují. Jak jsme si zvykli na otázku: " jak se máš ", slýchat co se nedaří, kde co bolí a že vše je špatně.
Stojí za to si knížečku přečíst a zamyslet se nad tím, jestli by se s tím stěžováním a pomlouváním nedalo něco udělat.

Petratra
28.02.2021 4 z 5

Myšlenka knížky se mi moc líbí, americké pojetí mi sedne o něco méně. Nevím, jestli si dokážu někdy 21 dní nestěžovat. Náramek na ruce mi to připomíná a až ho budu muset s knížkou vrátit do knihovny, mám v záloze jiné dva silikonové náramky, které mi to budou připomímat dál. V této náročné covidové době jsem bohužel nevydržela déle než 4 dny bez stížností. Stále dokola a dokola.

Karoli282
26.02.2021 4 z 5

Skvělá motivační knížka. Člověka donutí zamyslet se, jak moc si všichni často zbytečně stěžují a o kolik lepší je si v mnoha případech nestěžovat. Velmi dobře se čte. Líbí se mi nápad i pojetí, jen si myslím, že kniha mohla být klidně o polovinu kratší, opakovalo se pořád to samé dokola.

Barbanka
24.01.2021 5 z 5

Úžasná kniha....poslouchala jsem jako audio. Zakoupila náramky a rozdala je mezi své kamarádky. Jsem zvědavá, která z nás zvládne 21denní výzvu jako první :)

0681
09.01.2021 5 z 5

Skvělá kniha

PetraM83
03.01.2021 3 z 5

Jednoduché čtení s hezkou myšlenkou :)

Catrin05
15.11.2020

Moc se mi kniha líbila, četli jsme celá rodina. Dcera si pak udělala z pokoje místo, kde si nikdo nesmí stěžovat. :-) Je k ní i náramek, alespoň mi ho při nákupu knihy měli.

Stoklaska
08.09.2020 5 z 5

Velice mě zaujal ten nápad - 21 dní si nestěžovat a jak to dokázat.

pozitivní myšlení rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Will Bowen
americká