Svět bez stížností

Svět bez stížností https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356815/bmid_svet-bez-stiznosti-CCt-356815.jpeg 4 332 111

To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silný a rozšířený návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správný impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově být pozitivnější a mít takový život, o jakém jste vždy snili. Navíc se díky speciálnímu nestěžovacímu náramku můžete zúčastnit 21denní výzvy a přidat se tak k více než 10 milionům lidí ve 106 zemích světa.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Synergie

A Complaint Free World , 2007

Ashi
02.08.2020 4 z 5

Nejprve mi kniha přišla celkem nesympatická a měla jsem chuť jí odložit, ale nakonec jsem jí přečetla celou a přišla mi velice pěkně napsaná. Americký styl mě trochu odrazoval. Originál knihy vyšel 2007 píše se zde o 10 milionech prodaných náramků a dnes v roce 2020 mají na stránkách 12 milionů prodaných náramků, je vidět, že největší hype už to má za sebou a už to asi moc nefrčí.
Každopádně hlavní myšlenka - hledat to pozitivní a nezaměřovat se na to negativní je pravdivá a může pomoci k dobrému životu.

Lily101
01.07.2020 3 z 5

Prostřední část parádní (byť se někdy vyskytují věci, které již znám-př. Lidé kritizují vlastnosti, kterými sami disponují., ale bez toho by to nešlo a současně nové-př. Lidé obdivují vlastnosti, které sami mají.). První část byla slabší a poslední část byla slabá.

Shrnutí: 1.část ***, 2.část *****, 3. část **(za snahu).

Pozn. Kniha nebyla výslovně členěná na tři části, ale já ji tak rozdělila čistě orientačně kvůli (za mě) diametrální odlišnosti úrovně textu.

ANDY28
16.06.2020 5 z 5

Vysoce motivační

Agave
08.06.2020 5 z 5

Musím říct, že je to jediná kniha, která mě uchvátila ve svých principech jednoduchosti.
Tato kniha a výzva ma opravdu smysl.
Cítím se lépe, jsem šťastnější, klidnější, více optimistictejsi, více se směji.
Tato kniha má výsledky a to okamžite.
Dalsi dvě knihy porovnám později.

LilianaFalcon
09.05.2020 3 z 5

Není to první knížka, ve které jde o to si méně stěžovat. Jen tady je jen o nestěžování, nekritizování... V těch jiných to byla spíše kapitola.
Myšlenka samotná je samozřejmě skvělá, a ne že bych dělala výzvu, ale pokaždé, když si přečtu podobně naladěnou knížku, tak se opravdu cítím pozitivněji naladěná.
Bohužel mi neseděl styl, jakým to celé bylo podané, proto nemohu dát víc hvězdiček.

JaninkaB
20.04.2020

Jen bych chtěla uvést na pravou míru, že kniha nedělá reklamu na fialové náramky, jak níže někdo zmínil v komentáři. Jsem teprve u druhé kapitoly a už několikrát doporučili, že člověk může jako počítadlo použít cokoli jiného: přehazovat minci z jedné kapsy do druhé, dát gumičku na ruku nebo jakýkoli náramek. Cokoli co máte stále u sebe a můžete to přesouvat.

Magrata15
20.04.2020 5 z 5

"Když se ti něco nelíbí, tak to změň. Když nemůžeš změnit to, co se ti nelíbí, změň svůj postoj. Nestěžuj si."
Zaujal mě ten nápad a zkouším se podle toho řídit. Ale vůbec to není jednoduché.

-markéta-
19.04.2020 3 z 5

Je to moje druhá zkušenost se seberozvojovou knihou a zjistila jsem, že tento typ knih není úplně pro mě.
Určitě mě tato kniha donutila se zamyslet nad tím, jak často si stěžuji a že si kolikrát stěžuji zbytečně.
Nemyslím si, že by mi tato kniha změnila život, nebo mě navedla na lepší život.
Na knize mi asi nejvíce vadilo to, že se tam hodně objevovala reklama na fialový náramek. Určitě je to dobrý nápad s vyměňováním náramku z ruky na ruku, ale mně to přišlo až moc.
Každopádně obdivuji lidi, kteří se do 21 denní výzvy pustí a všem jim držím palce!
PS: Možná si teď nějakou dobu budu uvědomovat, jak moc si stěžuji a nebo lidi kolem mě.

cukrovka
09.02.2020 5 z 5

Knížka se nás snaží motivovat k pozitivnímu myšlení a dává nám praktickou radu jak toho dosáhnout. Náramek který přendaváme z jedné ruky na druhou nás nutí si uvědomit co říkáme a jak ovlivňujeme svoje okolí. Jdu do toho, bude to těžké, ale chci to zkusit.

kristyna.havlov
19.01.2020 5 z 5

Moje první čtená kniha od autora a byla naprosto dokonalá! Mohu doporučit ještě ostatní knihy, které autor vydal, protože každá je opravdu famózní a stojí za četbu! Ten, kdo má rád osobní rozvoj, nesmí v jeho knihovničce chybět.

Anniee
07.01.2020 5 z 5

Jestli mi nějaká kniha výrazně přehodila myšlení, tak tahle. Jediný co k ní můžu napsat: VŠICHNI si ji přečtěte a VŠICHNI si pořiďte náramky!

Petrush
28.12.2019 4 z 5

Kniha motivuje k tomu, abychom si přestali stěžovat (a kritizovat, pomlouvat a mluvit sarkasticky), což je věc, kterou skutečně většinou děláme. Kniha mohla být klidně kratší a styl psaní mě nenadchnul, ale stěžejní myšlenka je vynikající. Nevím, jestli autor nepřehání ohledně pozitivních důsledků nestěžování. Zatím jsem se do "nestěžovací výzvy" nepustila, tak nemohu posoudit. Ale vlastně i kdyby člověk s "nestěžovací výzvou" nezačal, tak přečtení knihy je přínosné, protože si uvědomí negativitu a škodlivost stěžování.

Mrs.Depp
07.12.2019 5 z 5

Kniha mi ukázala, jak myslet pozitivně a i když v mém případě a hlavně v situaci, ve které se zrovna v životě nacházím je to běh na dlouhou trať, snažím se myslet pozitivně každý den. Jsou tam opravdu úžasné motivující citáty, které zapůsobily i na mě "přeučeného pesimistu". Měla jsem ji kdysi půjčenou od kamarádky, pak jsem si ji koupila, takže za mě doporučuji. Mám ji v nočním stolku a sem tam do ní po ránu nebo večer před spaním nakouknu a ty nejvíce motivující části, které mám zvýrazněné si pročítám. Je to super terapie, hlavně když se psychicky necítím dobře nebo když se mi daří být pozitivně zaměřeným člověkem, tato kniha mě v tom podpoří. Neříkám, že po přečtení knihy si nikdy nepostěžuju a ani jsem nezvládla 21 denní výzvu, ale určitě knížka umí podpořit, když se člověk necítí dobře, takže za mě doporučuji.

Ttammarra
25.11.2019 5 z 5

Když jsem viděla název téhle knížky tak jsem si říkala: no dobrý, tak uvidíme, co to bude. Ale musím přiznat, že obsah mě mile překvapil. Knížka se četla skoro sama, nutila mě zamýšlet se a uznat, že s nestěžováním jdou věci líp. A je fakt že si lidé hodně stěžují i já no.
Dozvěděla jsem se plno nového infa a knížku opravdu doporučuji. S ní i 21 denní výzvu vydržet nestěžovat si. Je to fakt challenge.

Alíša236
13.10.2019 3 z 5

Tahle kniha se nedá hodnotit jako literární dílo, protože to by dopadla velice špatně.... nemám nic proti motivačním knihám amerického typu, ale tahle patří k horšímu průměru co s týče literární stránky i samotné motivace. Každopádně základní princip je velice nosný a opravdu stojí za to, aby si každý kdo knihu čte prakticky vyzkoušel "přehazování" (však to nemusí být "jejich" náramek). Ono je to totiž opravdu jiné jen o tom číst a říct si "dobrá budu si dávat trochu víc pozor" oproti praktickému zkoušení. Moc doporučuji si to zkusit.... však uvidíte. Kvůli tomuto praktickému přesahu dávám větší počet hvězdiček.

kneslova
22.08.2019 5 z 5

Každý si to může zkusit, i já se považuji za pozitivního člověka, ale naučí to v praxi věnovat pozornost tomu co bezmyšlenkovitě vyslovujete. A uvědomíte si, že to nezvládnete levou zadní. Dnes je i vědecky dokázané, že myšlenky ovlivňují váš život, co teprve slova.Za mě plný počet hvězd.

svetlanava
09.08.2019 3 z 5

Kniha zaměřená na pozitivní myšlení, resp, nesěžováni si. Připomíná mi pravidlo : nehřešte slovem ( kniha Čtyři dohody). Nezapůsobila na mě tak hluboce, jako jiné knihy s touto ténatikou, ale je jednoduše napsaná a náramek, který se předělává z ruky na ruku při jakékoliv stížnosti, je závavná forma vedoucí k uvědomění, co říkáme. Náramek jsem ještě nezkoušela, ale pravděpodobně vyzkouším.

Metroušek
01.08.2019 3 z 5

Podle názvu bych za autora tipoval nějakého Čecha, ale jinak kniha moc nepřekvapila a točí se jako kolovrátek kolem základního tématu. Od Tomanova socialistického "Jak zdokonalovat sám sebe" jsem už řádku těchto motivačních příruček přečetl, některé věci jsem zvnitřnil, a dneska už si pečlivě vybírám. Věřím, že platí moudré rčení: "Kdo na sobě nepracuje, na tom pracuje někdo jiný." A život kolem mě mi to docela potvrzuje, vezměte si třeba jenom jak se na nás snaží makat Křivák a jeho mediální divize... Klidně si kupte fialový náramek, ale především jako jeden ze základních kroků stejně jako autor doporučuji přestat fetovat (Špatné) Zprávy, (Špatné) Televizní noviny atp., a nestříkat si tak do mysli každodenní dávku naštvanosti. Život je mnohem lepší, než se může zdát.

Bustedka
13.07.2019 4 z 5

Moc milé překvapení. Hezky napsáno, větší množství zajímavých myšlenek, několik příběhů. Kniha určitě nenadchne, ani neurazí. Koncept sám o sobě zajímavý, náramek bych si sice nekoupila, ale jinak moc hezkého čtení k zamyšlení

Martina192
10.07.2019 5 z 5

21 denní výzvu jsem nedokončila, ale pomohla mi uvědomit si svoje myšlenky a i když jsem si před tím myslela, že se docela znám, ukázala mi opak. Co jsem našla pod povrchem mě docela překvapilo a přinutilo neustále na sobě pracovat a pracovat.

pozitivní myšlení rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Will Bowen
americká
2017  83%Svět bez stížností
2019  81%Šťastný život
2018  81%Vztahy bez stížností
2020  87%Dopisy od Boha
2021  90%Příběhy štěstí

Kniha Svět bez stížností je v