Svět bez stížností

Svět bez stížností https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356815/bmid_svet-bez-stiznosti-CCt-356815.jpeg 4 332 111

To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silný a rozšířený návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správný impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově být pozitivnější a mít takový život, o jakém jste vždy snili. Navíc se díky speciálnímu nestěžovacímu náramku můžete zúčastnit 21denní výzvy a přidat se tak k více než 10 milionům lidí ve 106 zemích světa.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Synergie

A Complaint Free World , 2007

E_Lan
30.11.2018 4 z 5

Zpočátku jsem to bral jen jako pobavení a trochu knihou a tématem pohrdal. V průběhu celé knihy jsem názor kompletně změnil. Jestli za to může neustálé opakování nebo opravdu lákavá představa toho, že by se dalo žít lépe za pomoci toho, že si člověk přestane stěžovat nevím. Skutečností ale je, že od té doby vnímám každou svou stížnost i z okolí a přijde mi, že minimálně já na svět při tom menším stěžování nahlížím tak nějak lépe...

JajaCZ
19.11.2018 3 z 5

Informácie z knihy by sa dali zhrnúť na pár odstavcoch, ale možno práve to, že sa tam táto téma rozoberá stále dokola a potvrdzuje sa i rôznymi príkladmi, je dostatočne dlhý čas k tomu, aby sme si sami uvedomili ako často sa denne sťažujeme. Rozhodne sa posnažím začať menej sťažovať, aby som spríjemnila život sebe i svojim blízkym. Tak držte prsty, tak ako i ja držím vám, nech sa nám to podarí :)

nefernefer
04.11.2018 5 z 5

Nehodlám pět ódy a tvrdit, že je to veledílo. Nezastírám, že z 80 % jsou to naprosto typická americká „moudra“ a výplňová vata, kterou tvoří „příběhy ze života“, děkovné maily od těch, kterým tato kniha „změnila život“, a podobné bláboly. Ale pokud vás to neodradí, zvládnete se nad to povznést, vytrváte a dokážete si z toho vypreparovat těch zbylých 20 %, tak budete muset přiznat, že to nebyla úplná ztráta času. Alespoň já to tak vnímám a jsem moc ráda, že jsem si ji přečetla. Takže těch pět hvězd není za to, jak je kniha napsaná, ale za to, jaký má na své čtenáře účinek.

„Připouštím, že štěstí je částečně sebeklam. Jenže neštěstí zrovna tak.“

Frupet
01.11.2018 3 z 5

Krásný nápad. Výzvu jsem přijala - ne moc úspěšně - zatím... Ale knihu snad nemá ani smysl hodnotit. Celá věc by šla popsat na plakát. Občasné modelové příběhy jsou dost chabé, zbytek se vytrvale opakuje podle hesla - opakování matka moudrosti?!? Nebo možná podle zadání nakladatele na minimální počet stran?

bagel
30.10.2018 3 z 5

Myšlenka "nestěžovat si" má určitě hodně do sebe a našla jsem si několik praktických rad, které se pokusím aplikovat ve svém životě. V knize je ale také dost omáčky a vadilo mně odkazování na webové stránky k objednání náramků atd. To už moc zavání byznysem.

dendishek
26.10.2018 5 z 5

Žánr osobního rozvoje je pro mě zatím nový (takže nemám s čím úplně srovnávat), můžu však říct, že tato kniha mě nadchla. Dostat se lidem pod kůži formou vyprávění příběhů ze života, a v každém najít potřebnou pointu, to mi opravdu sedlo. Náramek mám objednaný, ale už v průběhu čtení knížky jsem na sobě pozorovala, jak moc si stěžuji a také kdy (nejvíce asi při jízdě autem a bohužel doma na manžela :-)). To se však budu snažit od teď změnit, a věřím, že pocítím ve všem více radosti - a to tak, abych si občas mohla zatroubit :-) !

zuzanarak
24.10.2018 5 z 5

Jedna z těch lepších knížek na téma "Naše myšlenky a slova vytváří náš život".

todilka
26.09.2018 5 z 5

Mnoho inspirativních myšlenek a nápadů přináší tahle malá, nenápadná knížečka, která změnila život k lepšímu mnoha lidem. Snad to bude i ten můj, jen se musím odhodlat nasadit náramek...bude to dřina, ale věřím, že výsledek za námahu stojí. Plnému, veselému a radostnému životu zdar :-)
*čtenářská výzva 2018: kniha žánru, který běžně nečtete.

Chytuš
19.09.2018 5 z 5

Pokud už máte něco z knížek žánru osobního rozvoje něco načteno, pravděpodobně v téhle nic nového nenajdete. Jenže - má to háček. Tahle je jiná. Konečně někdo přišel s něčím praktickým! O tom, že pozitivní myšlení je nad zlato už jsme četli tolikrát, ale praktických rad bylo připojeno velmi málo. Co si tak vzpomínám, tak věnovat se oblíbeným činnostem (ano, to je prima, ale celý den to prostě nejde, že), zklidnit se pomocí relaxačních masáží nebo koupelí, případně praktikovat meditace... O podobných praktikách si prostě všichni rádi přečtou, 99% lidí z nich nějakou vyzkouší a 5% následně pravidelně praktikuje. Tady je to ale jiné. Pokud půjdete do 21 denní výzvy, zjistíte, jak moc negativních myšlenek kolem sebe šíříte. Hodněkrát za den to dělá každý. Záleží ale na každém z nás, jestli chceme negativitu šířit i dál. Já jsem se do výzvy zapojila a nestačím se divit, kolikrát vlastně musím náramek přendavat z jedné ruky na druhou... Ale vytrvám :-)

alexvera
16.09.2018 1 z 5

Tohle se prostě nedá dočíst. Nic proti těm, kterým se kniha líbí .. ale já jsem se opravdu při výběru přehmátla.

Rihatama
14.09.2018

Teleshopping, řečeno televizní terminologií, a kniha poněkud laciných mouder. Hlavní teze "nemůžete li něco změnit, změňte svůj postoj", je hodně stará, známá vesta. Snad každý ji zná. A fialový náramek mi ji má častěji připomenout, ale ještě častěji mi připomene ty kulišáky, co vydělávají na odvěké touze lidí být lepší, hubenější, úspěšnější, krásnější... pozitivnější. Kniha? Proč ne. Každý si přece může napsat, co chce. I když v tomto případě jde o klasickou motivační příručku plnou více či méně srdceryvných osobních příběhů. Nosné teze by se přitom daly shrnout na jednu a půl stránky. Ale udělat si z fialového náramku byznys? Vlastně taky nic nového pod sluncem, nicméně pořádná prohnanost, podle mne. Protože "chcete-li se změnit, nejdůležitější je pořídit si fialový náramek". Je to totiž "NÁSTROJ"! Jeden náramek je přibalen ke každé knize. Nestačí-li vám jeden, další náramek si můžete objednat na stránkách XY... webová adresa zopakována v rámci předmluvy několikrát...

"NÁŠ CÍL JE 60 MILIONŮ NÁRAMKŮ." Máte možnost být součástí transformačního globálního hnutí, které zlepší život všem lidem... Udělejte to pro svou rodinu, pro svou zemi, pro své děti a pro děti jejich dětí... účinný PRVNÍ KROK KE SVĚTOVÉMU míru" . WOW!

A nejdůležitější rada autora za milion? "PŘESTAŇTE SI STĚŽOVAT."

Tohle je příliš i na mě, standardního pozitivistu. Mimochodem, v tomto komentáři si nestěžuji. Kritizuji? Obávám se, že ano. Sarkasmus? Tak trochu. Kulišácký přístup autora, který usilovně hraje na city čtenáře, mi ale nedává příliš mnoho možností. Ale hlavně se nepřestávám divit. 21 dní v kuse ;-).

rarášek
05.09.2018 5 z 5

Myslím, že by byl vážně nádherný svět bez stížností a tato kniha a její fialový náramek by tomu mohli velmi pomoci (můj náramek někam schovala potkana, takže ho zatím nahradí ten, který leží na knížce, než mi dorazí jiný :D).
Moc dobře vím, že tahle 21denní výzva pro mě bude obtížná, ale věřím, že už to nějak zvládnu. :)

annasglamour034
31.08.2018 4 z 5

Kniha se mi trochu obtížněji četla. Přesto oceňuji myšlenku a poučné příběhy. Faktem je, že se většina myšlenek stále opakovala. Věřím, že by se dala zkrátit a doplnit ilustracemi k příběhům. Přesto doporučuji jako knihu k osobnímu rozvoji.

Letynka
31.08.2018

Kniha mne zaujala na internetu ve chvíli, kdy jsem hledala něco úplně jiného. Byla tam upoutávka na ni a já jsem si řekla; „tak do toho jdu!“ Četla jsem ji jedním dechem. Zjistila jsem, že jak se ve všech knihách osobního rozvoje píše, jak moc je důležité změnit své myšlenky, které jsou z 90% negativní, tak autor této knihy je stejného názoru, ale jde na to z druhé strany. Sledovat co říkám a tím změním i své myšlenky. Stejně jako je uvedeno ve 2 svědectvích lidí, kteří 21 denní výzvu zvládli jsem i já žila v domnění, že jsem optimistický a pozitivní člověk. Po nasazení náramku a začínání sledování toho, co říkám a přendáváním z jedné ruky na druhou, mi začalo být jasné, že ani já nejsem takový optimista, jak jsem si o sobě myslela. Je to skutečně VÝZVA a není to vůbec snadné, ale vím, že spousta lidí by do výzvy vůbec nešla, kdyby to bylo jednoduché. Právě ta náročnost je velká výzva a jdou do toho, tak jako já. Zatím jsem ve fázi, kdy začínám 2 měsíce stále znova, ale už teď mohu říct, že mi do života vplouvají lidé a situace, které jsou pro mne velmi dobré a pozitivní.

Někdo mi řekl, že je to moc velký závazek, který by nedokázal dodržet, ale přesně o tom to je, jak říká autor - důležité je rozhodnout se, jít do toho a pak začínat stále od začátku, protože jen tak dojde člověk k úspěchu a také jen tak změní svůj život. Mého náramku na ruce si všimla moje kamarádka, chtěla vědět víc a řekla, že mi děkuje za tip a že to chce také zkusit. Doporučuji tuto knihu všem, kdo chtějí se sebou, se svým životem a pak také s tímto světem něco udělat.

ditul
12.08.2018 5 z 5

Kniha je skvělá, plná mouder a úžasných silných příběhů.. Stále myslím na ten s tím troubením "Jsi-li šťastný, zatrub."..
Člověk si myslí, jak je to jednoduché, nestěžovat si, ale pak potká kamaráda, který chrlí ze sebe stížnosti a může si hned vyměnit náramek z jedné ruky na druhou.. Někdy stačí, když se malé děti začnou hádat a to co nezvládám, jít do dětského pokojíku, kde je vyloženě bordel.. Ale jednou to dám :-D

GepardLady
05.08.2018 5 z 5

Stejně jako někteří čtenáři níže, i já jsem měla pochybnosti, když jsem četla anotaci knihy. Ale chtěla jsem uplatnit slevu, a tak jsem si ji koupila. Musím říct, že jsem byla hodně překvapená. Je to hezké, pozitivní čtení, ale žádné memorování. Člověk se u knížky zasměje i zamáčkne slzu, když autor vypráví silné příběhy ze života (nejen svého) a ukazuje na nich, jak důležitá je morální a mentální síla. Je to obrovská motivace a i já, ač jsem se do výzvy ještě nezapojila, jsem odhodlaná do toho jít - ať už s fialovým náramkem, nebo bez něj :-) A dokonce už mám plán knížkou a náramkem v budoucnu obdarovat několik svých přátel. Určitě je to obohatí a já na to aspoň nebudu sama :-D

787terka
04.08.2018 4 z 5

Když jsem četla obsah, tak mi kniha připadla jako naprostá blbost, i tak jsem ji začala číst a nakonec mě naprosto dostala, přečetla sem jo jednom dechem a určitě doporučuji

Mercatino
30.07.2018 5 z 5

Nádherná kniha. Překvapila mě, obejmula mě, oslovila mě a nakonec mě políbila svou moudrostí. Jená z mála knih u které jsem si přál ať je delší.

Jsi li šťastný, dej palec :)

Juzzy
05.07.2018 5 z 5

Knihu mi na dovolenou půjčila kolegyně z práce - přečteno jedním dechem. Objednal jsem hned dvě knihy a sedm náramků. Je šílené, když si člověk uvědomí, jak často si stěžuje a co vše se mezi stížnosti řadí. Sám jsem ještě s výzvou nezačal, no je určitě zbytečné čekat, než náramky dorazí. Začít se dá ihned - ve své vlastní hlavě.

Faith
02.07.2018 4 z 5

Skvělá kniha:-) Poprvé jsem ji sice četla trochu nepřítomně, ale napodruhé mě nakopla ke změně;-))) Když mi klesala nálada, přečetla jsem si kousek a hned mi bylo mnohem líp:-)

pozitivní myšlení rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Will Bowen
americká
2017  83%Svět bez stížností
2019  81%Šťastný život
2018  82%Vztahy bez stížností
2020  87%Dopisy od Boha
2021  90%Příběhy štěstí

Kniha Svět bez stížností je v