Svět bez stížností

Svět bez stížností https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/356815/bmid_svet-bez-stiznosti-CCt-356815.jpeg 4 332 111

To, že stěžováním si škodíme především sami, tuší asi většina z nás. Stěžování je ale tak silný a rozšířený návyk, že k tomu, abychom se ho zbavili, potřebujeme informace, podporu a ten správný impulz. V této knize se dozvíte, co dělá stížnost stížností, proč je stěžování tak destruktivní, jak si přestat stěžovat a jak k tomu inspirovat i ostatní. Je plná praktických návodů a příběhů lidí, kteří touto životní transformací už prošli. Naučí vás nejenom si nestěžovat, ale celkově být pozitivnější a mít takový život, o jakém jste vždy snili. Navíc se díky speciálnímu nestěžovacímu náramku můžete zúčastnit 21denní výzvy a přidat se tak k více než 10 milionům lidí ve 106 zemích světa.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Osobní rozvoj a styl
Vydáno: , Synergie

A Complaint Free World , 2007

radixa
26.05.2019 5 z 5

Moje první kniha tohoto ražení a musím říct, že dobré.
Ačkoli je to stále omílání jednoho dokola, tak asi právě proto, aby to člověk dostal pod kůži a šel do výzvy.
Jde o to, že bychom všichni měli začít u sebe – zamyslet se nad sebou, co říkáme, jak se chováme a ne kritizovat a pomlouvat druhé. A ano, je snazší poukazovat na nedostatky druhých a všímat si jich, než si zamést před svým prahem. Už jenom to uvědomění je dobrý začátek. Dle mého názoru by si tuto knihu měl přečíst každý, a pak ať se rozhodne co dál! :);
Takže souhlasím s tím, co napsala nefernefer - Těch pět hvězd není za to, jak je kniha napsaná, ale za to, jaký má na své čtenáře účinek.

evonra
29.04.2019 5 z 5

Inspirující a moc hezky sepsaná knížečka.
Kdo občas po knihách osobního rozvoje sáhne, bude již trochu připraven a tudíž ne moc překvapen, ale i přesto dávám 5*, kniha má opravdu své kouzlo.

misa.novakova
27.04.2019 3 z 5

Skvělá kniha, určitě doporučuji, donutí člověka se zamyslet

Karra
24.04.2019 5 z 5

Velmi povzbudivá kniha, svět by byl lepším místem kdyby si všichni přestali stěžovat.

Lachpresak
01.04.2019 3 z 5

Musím se přiznat, že nic objevného jsem v této knize nenašel, ale to je ovlivněno do jisté míry tím, že jsem podobných knih přečetl více.

-Nikola-
24.03.2019 5 z 5

Když jsem se kdysi učila na maturitu z anglického jazyka, jeden fakt u tématu Česká republika mě zarážel. Učitelka nám do textu uvedla, že Češi si rádi stěžují. Brala jsem to jako velice smutný stereotyp. Bohužel jsem si s postupem času, vědoma této informace, začala uvědomovat, že jde o holý fakt. Jsem ráda, že se tato kniha z USA dostala až k nám. Myslím, že pro nás může mít opravdový přínos.

Mi-šu-le
21.03.2019 5 z 5

Za mě velice povzbudivé. Knih o osobním rozvoji už jsem přečetla více, takže některé věci mi byly známé a mohla jsem si je oživit. Knihu doporučuji, myslet pozitivně a nestěžovat si...to je zkrátka pecka!
MÉNĚ STÍŽNOSTÍ PRO VŠECHNY!! :))

LuckyVagabond
16.03.2019 5 z 5

Tuto knížku přinesla domů přítelkyně. Moc jsem si toho nevšiml, ale prý si často stěžovala, tak na tom chtěla máknout. Na knížku jsem taky mrknul abych zjistil, že si téměř nestěžuju. Což bylo super zjištění. Kultivace vděčnosti a pozitivního myšlení asi zafungovala. Každopádně kniha mě docela zaujala svojí jednoduchou a přímočarou myšlenkou ve srozumitelném podání. Pracovat na nestěžování si v národě chronických stěžovačů? To je trefa do černého pro polovinu Česka, včetně mých příbuzných. Kdo k nim má jezdit na návštěvy, když potom člověk musí celý den poslouchat jak je všechno špatně. Politici, korupce, dnešní doba, ceny, počasí, zdraví, migranti, cigáni, sousedi... fujky. Těm by ta kniha určitě pomohla. Na webu knížky jsem objevil, že mají výhodné balíčky po pěti kusech + poštovné zdarma + náramky atd. Tak jsem jich koupil rovnou pět a na Vánoce všechny s nadějí a podpůrnými instrukcemi obdaroval. Po půl roce jsem zase přijel za příbuznými. Knihy jsou netknuté a já byl opět zahlcen stěžováním.

Klišé, že opravdová změna musí přijít vždycky zevnitř se opět potvrdilo. Holt břemeno změny je na mladších generacích. Takže díky všem co na sobě makají :) Svět je fajn. Tralala.

Eridan
11.03.2019 5 z 5

Osobně mi tento americký styl psychologie života sedí. Když otevřete knihu psychologie evropského typu, čeká vás spoustu definic a třídění pojmů, přitom v praxi vlastně nevíte, jak poznatky uplatnit. Většinou je závěr těchto knih: Najděte si psychoterapeuta. Tím Bowen netrpí. Místo psychologů cituje filmy a hudební texty. Místo sbírky pouček dostanete jednoduché instantní moudro a k tomu hezkou praktickou metodu jak si ho osvojit. Používá selský rozum. A zasmějete se. Že to je pořád dokola? No a? Vy byste s tou výzvou začali, kdyby to bylo napsáno jinak? Pochybuji... Já s ní začal a zatím se stále nemohu přehoupnout přes první den. Je to boj, ale věřím, že to dám! Díky za inspiraci Bowene!

ankaras
10.03.2019 5 z 5

Prostě TOP

dontbullshitme
27.02.2019 5 z 5

Úžasná kniha, už při čtení se cítíte tak nějak lépe, pozitivněji. :)

Dandy1
22.02.2019 4 z 5

Až se to všichni naučíme, bude svět mnohem lepší misto.

Pavlína79
09.02.2019 4 z 5

to, že to má smysl ví člověk už ve chvíli, kdy po knize sahá, ale je příjemné se připravit na reálný průběh výzvy a čtením si potvrzovat, že to chce, že svět bez stížností má smysl a budoucnost. Já svůj první náramek neustálým přehazováním z ruky na ruku ztratila už 8. den, ale tím to samozřejmě neskončilo .... :-).

sheldon8410
19.01.2019 5 z 5

Tuhle knihu by si mel přečíst opravdu každý. Jednoduše napsaná, plná příkladů ze života, a přitom velmi poučná.

Doly10
17.01.2019 5 z 5

Kniha, která dokáže otevřít oči a na člověka opravdu zapůsobit. Vede k zamyšlení a ke změně životního stylu. I když ne všichni výzvu o "nestěžování si" dokončí, rozhodně si pak člověk méně stěžuje, a o to jde. Doporučuji všem, kteří chtějí změnit své myšlení a pohled na život, v dobrém.

Georges1
16.01.2019 5 z 5

Tahle kniha je z mého pohledu "jiná". Jiná v tom smyslu, že byla mapou během cesty za změnou, kterou jsem se vydal. Ničeho nelituji a jsem rád za procitnutí ze systému v kterém se každý z nás nachází. Každý z nás má právo volby, každý z nás je tvůrcem svého vlastního příběhu ve kterém hrajeme hlavní roli a který můžeme změnit nebo ovlivnit zase a pouze jenom my sami. Není na škodu si knihu po nějaké chvilce přečíst znovu neboť se v ní dá znovu objevit myšlenka, která se zprvu přehlédla. Ano, nepopírám a souhlasím s níže uvedenými názory, že kniha má v sobě jistou část úplné jiné mentality a přístupu k životu jako takovému. Ano, knih na osobní rozvoj, změnu, psychiku atd... bylo napsáno hodně, ale v této jsem zkrátka nalezl porozumění, praktický možný návod, ale hlavně chybu kterou jsem si dlouho odmítal připustit. Není vina v okolí, není vina v počasí či v době ve které žiji, chyba je jen ve mně. Překonat vlastní ego, nevztahovat si vše hned osobně, ale uvědomit význam vět, které v knize jsou a které se dějí i v praxi právě teď. Popis toho proč si lidé stěžují je přesný, co to přináší odpovídá skutečnosti a změnit to, může každý z nás jen chtít, věřit sám sobě a být trpělivý. Nic nám nespadne do klína během týdne, jak bychom si přáli. Nestěžovací výzvu jsem přijal, dnes je tomu rok a 2 měsíce přesně co mám fialový náramek na jedné a po několika dnech znovu i na druhé ruce :D ale opravdu ničeho nelituji, ať už mi to budete věřit či nikoliv jsem rád, že jsem přestal o všem jen mluvit a udělal nejen s touto knihou, kterou vřele doporučuji konečně krok ke změně tím, že jsem začal sám u sebe.

Lucek
11.01.2019 5 z 5

Krásné čtení.

Adamusoudipus
10.01.2019 4 z 5

-Tato kniha vypráví o světu a stížnostech a že jsou zbytečné, a jenom ti trápí mysl.
-Překvapilo mě, že tento názor na stížnosti je zajímaví a že hned na začátku mně kniha zaujala.
-Nejvíce mně zaujalo že v nějakém roce se tato kniha prodávala všude a že ke knize dostanete náramek, který funguje tak že když ho mete na levé ruce tak jste si dnes neztěžovali, ale když si ho dáte na pravou ruku to znamená že dneska jste si stěžovaly. Princip je aby jste si prostě neztěžovali, je to zbytečné. Také mně zaujalo že byli i dobrovolníci kteří za vyrábění náramků ani nechtěli moc peněz.
-Tuto knihu doporučuji, protože by vám mohla pomoct přestat si stěžovat, ale není to jenom o stěžování ale i trochu o životě a spojení lidí.

ArwenEvenstar
10.01.2019 5 z 5

Knih s podobným tématem jsem už četla několik, proto mě tato kniha nejspíš tolik "neohromila". I tak mě ale inspirovala svojí myšlenkou nestěžovat si.

janaban
09.01.2019 5 z 5

Knížku jsem darovala a také dostala na ???? vánoce. A myslím že jsem jich měla koupit víc :-) je krásná přečte se jedním dechem. A hlavně je v ní pravda. Je také pravda že se v ní opakují podobné pasáže, ale spíš pro uvědomění. Není to určitě kniha století co se týče textu. Je v ní ale hlavně jedna myšlenka a to je důležité. Doručuji všem. Mějte se krásně :-)

pozitivní myšlení rozvoj osobnosti, osobní rozvoj

Will Bowen
americká
2017  83%Svět bez stížností
2019  81%Šťastný život
2018  82%Vztahy bez stížností
2020  87%Dopisy od Boha
2021  90%Příběhy štěstí

Kniha Svět bez stížností je v