(Švejkova) manželská anabáze

(Švejkova) manželská anabáze https://www.databazeknih.cz/img/books/49_/490625/bmid_svejkova-manzelska-anabaze-UN4-490625.jpg 5 5 4

Ubertaxikář Josef Švejk toho jména třetí, náš současník, se podobně jako v prvním dílu dovede otáčet nejen na svém invalidním vozíku, ale raduje se ze života a trousí dál ironické glosy a moudra. Jelikož mu ale nic lidského není cizí, na stará kolena se podvolí přirozenému běhu věcí - z pečovatelky Eržiky se stává paní Švejková a na pomyslné dveře zaklepe plod jejich soužití. Ale taky nezvaný host z globalizovaného světa, čínský virus.... celý text

VáclaV111
09.04.2023 5 z 5

Druhý díl je podle mého názoru ještě zdařilejší, neboť nám ubertaxikáře
Josefa Švejka představuje v dalších životních situacích. Pochopitelně nechybí osobitý humor a komentáře na dnešní problémy v Čechách, v Evropě i ve světě. Takže
doufám, že autor bude zrát jako víno a třetí chystaná kniha (Švejk se stává
milionářem) bude ještě lepší.

lombriz
03.07.2022 5 z 5

Pan Jaroslav Hašek by určitě byl spokojený, že někdo pokračuje v jeho humoru. Druhý díl Švejkovy manželské anabáze je ještě lepší než první díl.

MajkiAlt
26.06.2022 5 z 5

Po prvním díle jsem už věděl, že se opět od plic zasměju, nicméně i tak mne kniha příjemně překvapila a očekávání více než naplnila. Vřele doporučuji

kibic
26.06.2022 5 z 5

Ještě lepší než Švejk afghánským veteránem, který získal 3. místo v soutěži o nejlepší humoristickou knihu roku 2020 s názvem Cena Miloslava Švandrlíka. V soudobé české literatuře dosti ojedinělá a úspěšná satira. Těším se na třetí a závěrečný díl autorem plánované trilogie. Za mě plný počet hvězdiček!

humoristické romány české romány satirické romány

2020  90%(Švejk) afghánským veteránem
2023  100%Švejk se stává milionářem
2021  100%(Švejkova) manželská anabáze

Kniha (Švejkova) manželská anabáze je v