Svéhlavička

Svéhlavička https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/266529/mid_svehlavicka-266529.JPG 4 94 23

Svéhlavička série

Nové zpracování klasického dívčího románu o rozmazlené, vrtošivé dívce, která se vlivem důsledné výchovy a dobrého příkladu ostatních změní v rozumnou a pilnou mladou ženu. Zdence zemřela maminka a její otec jí všechno dovolí, aby jí ztrátu vynahradil. Jeho nová žena, Zdenčina macecha, se snaží svou nevlastní dceru laskavě umravnit, vychovat ji a zamezit jejímu bujnému řádění, ale bez výsledku. Rodina se proto usnese, že dívku pošle do malého penzionátu. Zdenka si nejprve postaví hlavu, málem už je vyloučena a s ostudou poslána zpět domů, ale vlivem osiřelé Čechoameričanky Ellen, která je v penzionátu díky podpoře svého zámožného strýčka a už poznala mnohé útrapy a bídu, si postupně uvědomuje, že s tvrdohlavostí a náladovostí to v životě daleko nedotáhne. Pro čtenářky od 10 let... celý text

Perhonen
18.03.2013 5 z 5

Krásnohorská výtečně zpracovala téma nezvladatelného děvčátka, jehož vzpurné chování, pramenící ze smutku nad ztrátou své matky a zároveň z těžko smiřitelné představy budoucího soužití s macechou, projde během doby strávené v penzionátu rapidní změnou. V určitých pasážích mi Svéhlavička asociovala o dvě století mladší vydání příběhu dvojčat Luisy a Lotky od Ericha Kästnera.

terkas2001
17.02.2013 4 z 5

Opravdu krásná kniha o "nezvladatelné" Zdence, kterou pošlou do pensionátu. Nejprve se jí tam nelíbí a na učitelky je ošklivá. Potom si tam však najde spoustu kamarádek a prožívá tam spoustu dobrodružství. Když přijede domů, nikdo ji nepoznává - je velmi způsobná a už se dokáže ovládat. Čeká tam na ni i překvapení - malý bráška!
Velmi doporučuji!

maryzka