Pohádky naší babičky

Klasické české pohádky, které potěší mladší i starší čtenáře.
Upravila Hana Primusová.

https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/115972/pohadky-nasi-babicky-tSN-115972.jpg 4.325

Kniha Pohádky naší babičky

petraj30

Některé pohádky jsou kraťoučké, pro děti by byly ideální, ale moc se jim nelíbily. I když tam byly pohádky co ještě neslyšeli, mají raději tu originální verzi.
Některé z nich končí jinak než si pamatuji z dřívějška nebo je tam nějaký jiný rušivý element, ale už jsem četla tolik verzí, že ani nemohu říct, která je originální. Popravdě i mně se mi líbili jen nějaké pohádky. Takže se ke knize už asi vracet nebudeme

BarkaS

Pěkné, svižné, někdy ne úplně tak, jak známe, napsané pohádky.

Ladis777

Texty v knize jsou dobré, některé jiné, než jak je máme "zažité", je vidět, že EK buď vycházela z jiných zdrojů nebo se snažila o autorskou invenci, nebo se nám v povědomí ustálila jiná varianta. Četl jsem to pětileté dcerce na chalupě a byla docela spokojená, nevadil jí ani zastaralý a ornamentální jazyk, ani jiné příběhy, které už zná.
A do čtenářské výzvy je kniha jako dělaná.

Pajan28
09.12.2017

Nechápu proč jsou některé pohádky s jiným koncem než normálně... Nebo jen já a moje rodina to známe jinak? Svým dětem ji opravdu číst nebudu.

Babu23
01.07.2017

Mě se kniha nelíbila... Jsou v ní základní pohádky jako Popelka, Šípková Růženka.. Co mi ale vadí, je to, že jsou pohádky pozměněné.. A já u klasických pohádek velké změny ráda nemám, pak si např. učitelka ve škole myslí, že dítě pohádku nezná nebo si ji špatně pamatuje...za mě nedoporučuju

Kiyu
23.04.2014

Moje neojblíbenější sbírka pohádek dodnes. Pohádky mají tu správnou nápaditost, lehce to vtáhne do děje a provází to hezké ilustrace :). Nejsou to žádné princezny a draci, a to je to co se mi nejvíc líbí.

tyzik.cejka
24.06.2013

moc hezké pohádky pro děti dokonce i poučnné v každé kapitole někdo někomu pomáhá není tam žádné násilí a když se na stránky knihy soustředíte máte jí dočtenou za 90 minut stačí se do pohádek vžít a knihu otevřít čtenáři