Svatební noc

Svatební noc https://www.databazeknih.cz/img/books/19_/192642/bmid_svatebni-noc-o0L-192642.jpg 4 142 45

Sestry Lottie a Fliss Graveneyovy jsou si blízké jako málokteří sourozenci, jedna druhé jsou oporou i spolehlivou vrbou, do níž mohou našeptávat svá trápení. Starší a usedlejší Fliss právě prochází ne zrovna snadným rozvodem, kdy se ještě nedokáže smířit se zradou bídáka, který byl jejím manželem a otcem jediného děcka, a kdy je právě malý, bujnou fantazií obdařený Noah jedinou kotvou v nebezpečných vodách beznaděje. Lottie se vznáší v růžovém oparu představ blížícího se zasnoubení s Richardem a nevidí nic než úžasnou společnou budoucnost. V jediném okamžiku se jí tenhle domeček z karet zhroutí a ona jako mnohokrát předtím čelí nepřízni osudu tím, že si začne narychlo budovat další domeček, daleko větší a úžasnější, než byl ten předchozí, a zapomíná při tom, že základy téhle stavby musí být zákonitě vratké. Realisticky uvažující Fliss se marně snaží její úsilí překazit, události se hrnou jedna po druhé a kromě erotického náboje s sebou přinášejí nejednu komickou situaci. Ben, Richard, Lorcan, Noah, Sára, Arthur, Nico a řada dalších aktérů zdařile sekundují v babylonu vztahů dvěma hlavním protagonistkám a spolu s nimi přinášejí čtenářům příběh plný napětí, zvratů a lásky – skutečné i kašírované –, který vyvrcholí na jednom z řeckých ostrovů v paprscích zapadajícího slunce tak, jak se na román Sophie Kinselly sluší.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , BB art

Wedding Night , 2014

AnetaPospisilov
01.09.2017 4 z 5

Bezvadná knížka na prázdniny. Sice se dalo všechno předvídat, ale za mě byla knížka lehká na čtení, měla snadný děj a příjemné postavy. Ideální na relax.

terka95
02.07.2017 3 z 5

Málo uvěřitelný děj, který se dal snadno předvídat. Kniha mě příliš nenadchla, ale dobře se četla - na dovolenou k moři ideál. Překvapením pro mě je, že Google mi zmiňovaný ostrov Ikonos nenašel.. myslím, že v tomhle případě není nutné si vymýšlet název tohoto místa (u hotelů, názvů budova atd. to samozřejmě chápu).

Michele1
05.08.2016

Knihu jsem četla na dovolené v Řecku, takže čtení dostalo ještě příjemnější rozměř. Kdo má rád knihy od Kinselly, nebude zklamán. Nechybí vtip, napětí, romantika...

beva
10.07.2016 5 z 5

od tejto autorky som čítala aj knihu Mám tvoje číslo a veľmi sa mi obe knihy páčili, boli veľmi vtipné a zábavné, kto sa chce zasmiať a pobaviť vrelo odporúčam.

Milla
11.02.2016 4 z 5

Pohodova a prijemna knizka, ktera me pobavila. I kdyz je z meho pohledu slabsi nez nektere dalsi autorciny knihy.

hrosik3
29.10.2015 4 z 5

Hodně oddechové, bláznivé čtení, ale nasmála jsem se a pobavilo, takže svůj účel kniha splnila. :)

kika 13
24.08.2015 4 z 5

Milé a hůmorné čtení.V reálu si sice určité situace neumím představit,ale jinak mě docela dost věcí pobavilo.

KriKri
07.06.2015 4 z 5

Dlouho jsem se, vzhledem ke zdejším komentářům, a vzhledem k tomu, že je kniha v modrých číslech, odhodlávala k jejímu přečtení. Úplně zbytečně. Svatební noc je o něco slabší, než jiné Sophiiny romány, ale i tak tam vidím typické kinsellovské rysy. Ztřeštěná hlavní hrdinka, která dřív koná, než myslí, velmi nepravděpodobné situace, ve kterých se ocitá, šťastný konec a v neposlední řadě vtip, se kterým je kniha napsaná.. Bezesporu autorka napsala i lepší knihy, ale jestli jste fanoušky Sophie tak jako já, tak neváhejte a pusťte se do ní :-)

Daenerys
02.05.2015 4 z 5

Čtivé. Nutno brát s nadhledem. Knížka vhodná k odreagování a pro lepší náladu.

Majda.K
02.11.2014 4 z 5

Ačkoliv byl děj této knihy velmi nepravděpodobný, byla vtipná a skvěle jsem se u ní bavila. Absurdní situace v podání Sophie Kinselly jsou opravdu zábavné.

deedulka
18.10.2014 4 z 5

Rozhodně lepší než depresivní Neděle u bazénu nebo Víkend s přáteli. Kniha je svěžejší a vtipnější, i když s trochu nereálnými situacemi. Docela dobře se četla. Autorka má i lepší knihy, ale tahle taky rozhodně nestojí za přehlédnutí.

aliali
13.10.2014 5 z 5

Předvídatelný děj, ale moc pěkně se četla.

Kočičáci
02.10.2014 3 z 5

Knihu považuji za slabší průměr co se autorčiných ostatních knih týká. Jinak kdo nečetl od Kinselly více knih, a nemá s čím porovnávat, tak zklamán asi nebude. Na odreagování dobré.

Antoaneta
27.08.2014 4 z 5

Moje první kniha této autorky a musím říct že se mi četla moc dobře určitě se pustím i do dalších jejích knih.Děj byl sice občas trochu přehnaný ale celkově je to prima kniha takové lehké oddechové čtení docela jsem se u ní bavila.

Samira
25.08.2014 4 z 5

Příjemná knížka, Kinsella neumí psát špatně. Podobně jako u Dokonalé nevěsty, je i zde více hlavních postav, ze začátku se mi do ní trošku hůř začítalo. Ale pak mě chytla, intrik tam na můj vkus bylo až moc a na konci se měl pochlapit on, celkově se mi však líbila a příjemně mi utekla. Milá oddychovka s hezkými postavami.

studentice
10.08.2014 2 z 5

Bohuzel me tahle knizka od me oblibene autorky zklamala. Jak pisi ostatni ctenari, dej byl hodne pritazeny za vlasy a zaver byl uplne nerealny a vtipnych momentu bylo poskrovnu...

HoneyMM
08.08.2014 3 z 5

Upřímně, mě knížka ze začátku moc nechytla... Dokonce jsem jí asi na měsíc odložila, rozečtenou po pár kapitolách. Nakonec jsem se k ní, ale zase vrátila. Druhá polovina knížky, už byla přece jen vtipnější :)

evasamankova
27.07.2014 2 z 5

Knihu jsem si vzala na dovolenou s úmyslem přečíst si nějakou vtipnou oddechovku. Leč bohužel mě víceméně vůbec nebavila. Na můj vkus byl příběh příliš rozvleklý, přitažený za vlasy s hodně nuceným humorem, místy až zbytečně infantilním.

Neri
25.07.2014 3 z 5

Z téhle knihy jako kdyby se vytratilo vše, co mě na každé předchozí knize Sophie Kinselly tolik bavilo. Všudypřítomný humor, vtip, příjemná nadsázka, lehkost. Tady jsem sice také občas nějaký vtipný moment zaznamenala, ale celkově mě kniha nedokázala příliš vtáhnout do děje ani udržet moji pozornost, celé se mi to zdálo až moc křečovité. Dočetla jsem, ovšem žádné velké nadšení se u mě rozhodně nekonalo.

Peace
06.07.2014 4 z 5

Příjemná oddechovka. Některé situace byly sice trošku přitažené za vlasy, ale kdy jindy se nechat unášet vtipným a romantickým příběhem, když ne o dovolenkovém létě ;o)