Letný dom

Letný dom https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/290663/letny-dom-9ks-290663.jpg 4 102 102

Summerhouse série

Tri priateľky z mladosti sa stretnú na oslave štyridsiatky v letnom dome, kde si vyrozprávajú svoje osudy. Ellie je známa spisovateľka, no práve prežíva ťažké obdobie po rozvode. Leslie trápi sklamanie z detí a podozrenie z manželovej nevery, ako aj ľútosť nad nenaplnenou kariérou tanečnice. Madison trpí v manželstve s krutým Rogerom, ktorý si ju vzal z vypočítavosti. Všetky majú pocit životnej prehry, a preto plné zvedavosti prijmú pozvanie od tajomnej madam Zoye, ktorá im sľubuje možnosť „prepísať“ minulosť a nájsť v živote šťastie.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (SK)

The Summerhouse , 2001

Kudík
11.05.2021 5 z 5

(SPOILER) Tak tohle jsem nečekala, byla to fakt paráda. Sice je anotace trošku zavádějící např. tím, že se staly "nerozlučnými" přítelkyněmi, i když se potkaly pouze 1x, a to před 19lety na dopravním inspektorátu.
U osudu Madison jsem si říkala, že tam to po takovém daru/zázraku přímo křičí. A vlastně i Leslie a Ellie toho parádně využily, i když každá po svém. Cca ve 3/4 jsem si říkala, že k dokonalosti už chybí jen vražda....
A po dočtení také přemýšlím, zda bych využila služeb madame Zoji. Rozhodně se těším na další díly.

annie16
08.03.2021 3 z 5

Není to úplně můj styl. Do půlky nudnější, pak to bylo lepší.

ydnac
07.09.2020 4 z 5

Hezké, lehké, oddychové čtení :-)

pip11
07.08.2020 5 z 5

Tohle je úžasný příběh :D Sice jsem nejprve četla druhý díl, ale prohození si pořadí nijak nevadilo. Příběh vypraví o nelehkých životech tří žen, které se vypraví do minulosti, aby se pokusily změnit osudové okamžiky svých životů. Knihu jsem si velmi užila, bylo to báječné čtení a rozhodně nelituju shánění tohoto příběhu.

Jiřina18
19.04.2020 5 z 5

Jako všechny co jsem od Jude Deveraux četla opět velmi čtivá kniha. Po přečtení jsem přemýšlela kdybych se mohla vrátit v čase jestli bych chtěla něco změnit

babystar
30.10.2018 5 z 5

Jediná kniha, která mne svého času přinutila přemýšlet, zda i v mém životě byla situace (jakási životní křižovatka), kdy bych mohla změnit svůj osud.

munka
30.08.2018 5 z 5

Pekný príbeh. Sympatické hrdinky, ktorým som priala tú druhú šancu a oni ju aj správne využili. Patrí sa prečítať pokračovanie.

DUNIKO
10.06.2018 5 z 5

Je to už hodně dávno co jsem tuto knížku četla a moc se mi líbila.Deveraux je skvělá.

Jaruce
19.03.2017 4 z 5

Moc hezká kniha, všem třem ženám jsem přála lepší život.

moudivlacek
24.07.2016 4 z 5

Já zrovna nejsem příznivkyně příběhů s časovým oknem, přesto jsem si knihu vzala. A mohu říci, že jsem nelitovala. I když plno lidí asi bude nejvíc přát změnu Madison, já obdivovala Leslie, která si nechala starý život i staré vzpomínky, přesto štěstí našla. Všechny tři si zasloužily lásku a dočkaly se jí.
Jen si tak říkám, proč takový dům není i v reálu, také bych něco ve své minulosti ráda změnila. A možná, kdoví, jednou takový kouzelný dům najde každá z nás.

Andulienka
03.05.2013 5 z 5

Zaujímavý príbeh.......vrátenie času a možnosť prežiť mladosť ešte raz už s nadobudnutými skúsenosťami.. Hlavné hrdinky sa dobre rozhodli, a som rada hlavne kvôli Madison, tá ma zaujala najviac, jej životný príbeh....

luckah
23.08.2012 4 z 5

Zajímavý nápad, dobré zpracování. Fandila jsem hrdinkám a jsem ráda, že to dopadlo, jak to dopadlo :-) Pro mě jedna z nejlepších knih Jude Deveraux.

Hřibče
14.05.2012 5 z 5

Jednoznačně zajímavý romantický příběh, pojatý přenesením do minulosti. Tentokrát však ne až tak dávné, ale stejně se zde cestuje. Tři hlavní hrdinky, všechny byly v mládí krásné a měly do života slibně nakročeno, ale někde se něco v jejich životech pokazilo a oni dostaly možnost to změnit. Příjemné a oddechové čtení, doporučuji! :)

Jude Deveraux (p)
americká, 1947