Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2

Šumavské povídání aneb Co v kronikách nenajdete 2 https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206607/bmid_sumavske-povidani-aneb-co-v-kronika-206607.jpg 5 5 3

Temné lesy, příkré stráně, pusté planiny, hluboká jezera a zrádné slatiny Šumavy pověstmi, legendami, pohádkami a dalšími příběhy doslova překypují. Ovšem v pověstech Jaroslava Pulkrábka se především odráží každodenní těžký život místních obyvatel – dřevařů, sklářů, lesníků a dalších, který také bývá často obestřen rouškou bájivé fantazie... Jaroslav Pulkrábek napsal během čtyř let více jak 200 pověstí, které již čtyři roky vychází v sobotní příloze Prachatického deníku pod značkou "Vypráví se, že....". Výběr padesáti těchto pověstí vydalo naše nakladatelství DriftBooks minulý rok v elektronické verzi pod názvem Šumavské povídání aneb Co v kronikách nebylo. Knihu doplnily ilustrace Marie Petrmanové. Vzhledem k tomu, že se jedná o velmi úspěšný projekt jak v novinové, tak v elektronické podobě, rozhodli jsme se letos vydat další výběr těch nejlepších příběhů. Knihu znovu zdobí ilustrace Marie Petrmanové, ale oproti prvnímu dílu jsou tentokrát barevné.... celý text

Vydáno: ekniha , Petr Čmerda - DriftBooks

Ronnie68
Ronnie68
17.09.2020 4 z 5

opět zajímavé čtení ...

Prateri
Prateri
21.02.2020 5 z 5

Asi každému se tyto příběhy ze staré Šumavy líbit nemusí, ale lidé, co mají krásu a poezii tohoto pohoří rádi, je ocení a pochopí. Příběhy vycházejí z toho, v co obyvatelé Šumavy věřili a co uctívali.

Hezy
Hezy
18.12.2017 5 z 5

Kniha, která jako díl předešlý zahřeje u srdce každého, kdo naslouchati chce staré moudrosti předků a pohlédnouti díky příjemnému vyprávění Jaroslava Pulkrábka na staré doby, které přikryla mlha času ale které lze opět viděti a cítiti citlivostí srdce svého. Jako hluboký zájemce o pověsti bych tyto knihy nejradši dával čísti jak dospělým, tak i dětem, aby tak nezapomínali v době této na lidskost a uměli rozlišovati mezi dobrem a zlem a měli též v lásce hlavně naší krásnou přírodu. Je to dnes veliká potřeba. Ceňme si proto spisovatelů, kteří stále sbírají lidovou slovesnost a učí nás tak nezapomínati jak na své předky, tak na své drahé tradice.