Strýčkova ponaučení

Strýčkova ponaučení https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/45393/mid_stryckova-ponauceni-MYD-45393.jpg 3 17 3

Román o zákoutích chlapského přátelství Jussi, hlavní postava románu, od klukovských let s obdivem vzhlíží ke svému strýci a touží se mu vyrovnat. V dětství i později v dospělosti. Strýček je sice jen o deset let starší než on, zato se vyzná a ví, jak to ve světě chodí. Není proto divu, že se z pozice staršího a zkušenějšího rozhodne svého synovce vyléčit z nežádoucí nesmělosti a plachosti. Jenže na strýčkovy plány není vždy spolehnutí, v jeho společnosti člověk zmešká vlak i leccos jiného. Román o mužské touze být pánem vlastního života.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Enon opetukset , 2006

Gurtha
31.10.2023 2 z 5

Tento text pro mě zůstává záhadou - četla jsem a nerozuměla větám, ač mi jednotlivá slova dávala smysl.

freejazz
06.02.2020 4 z 5

nebolo to také hladké čítanie, na aké som zvyknutý pri mojich obľúbených severanoch. ale nebol to ani zabitý čas. hoci vedľajšiu úlohu v tomto opuse hral alkohol (ako takmer vždy) dozvedel som sa niečo aj o mentalite Fínov a vzťahu k tradíciám a rodinným zvykom.

janha
08.08.2011 5 z 5

Povedená kniha nejen o finských mužích a jejich depresích. Doporučuji číst spíše za slunných dnů, ať si neprohloubíte případnou špatnou náladu.

muži deprese finská literatura alkohol

Autorovy knížky

Petri Tamminen