Stromy – Rozpoznejte snadno 100 druhů stromů

Stromy – Rozpoznejte snadno 100 druhů stromů https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/516288/bmid_stromy-rozpoznejte-snadno-100-druhu-l0l-516288.jpg 5 5 3

Na procházce zahlédnete uprostřed louky mohutný strom se vznešenou korunou nebo vás zaujme nevšední kmen v lese či parku – jaký druh to jen může být? S tímto bohatě ilustrovaným průvodcem ho dokážete snadno určit: nejprve se zorientujete podle tvaru a okrajů listů a zúžíte si tak další výběr. Díky věrným a detailním ilustracím postupně odhalíte všechny důležité znaky a rychle rozpoznáte, který druh stromu upoutal vaši pozornost. V tomto atlase se můžete seznámit se stovkou stromů, které rostou v lesích, parcích a zahradách střední Evropy. Portréty jednotlivých druhů doplňují překvapivá fakta a zajímavosti. Zkuste nahlédnout do pozoruhodného světa stromů – čím více se o nich dozvíte, tím více vás budou fascinovat. Poznávání stromů bude také bavit zvídavé děti.... celý text

Literatura naučná Příroda, zvířata Ekologie, živ. prostředí
Vydáno: , Kazda

Einfach Baüme

Zetuška
09.07.2023 4 z 5

Nebylo špatné, krásné ilustrace stromů + popis přiblížení nejmenších detailů, když mohu porovnat přímo souběžně - ještě raději budu využívat tuto knížku -https://www.databazeknih.cz/knihy/poznavame-stromy-v-nasi-prirode-150539, kterou mám v knihovničce a obsahuje 170 druhů - sice má fotografie a ne vyvedené podrobné kresby, ale osobně mi postačuje. Obě dostanou 4 *, byť každá má něco pro a proti, a někdy se infa v nich rozcházejí.

Áňa 998
23.06.2023 5 z 5

Kniha Stromy má jasnou obálku a ve stejném duchu se nese i samotná kniha. Pěkně stručně, ale hlavně tak, aby čtenář po dočtení odcházel s novými znalostmi!
Autor knihy, Holger Haag, má za sebou už několik knih, které se týkají rozpoznávání. Stromů, ale i zvířat. Není se proto čemu divit, že je na knize znát, že ví, jakým způsobem znalosti předat.
Kniha je rozdělena na tři základní celky. Úvod, který se zabývá obecnými informacemi, jako je určování druhů, přínosem pro nás... Další dva celky už zabíhají k samotným druhům. Rozděluje je na stromy s jednoduchými listy a s listy složenými.
Pro každý strom je tu vyhrazena jedna stránka, kde jsou uvedeny informace o stromě. Vše doplňuje kresba stromů v celé jeho kráse, ale i detail listu, květu, plodů.
Moc se mi líbí zpracování knihy, na kterém je vidět práce. Troufnou si říct, že s touhle knihou můžete vyrazit do přírody a nemusíte mít starost, že nějaký strom nepoznáte.

iceVS
25.05.2023 5 z 5

Knížkám o stromech nemám sílu odolat.
V této příručce je výhodou absolutní stručnost.
Do kabelky akorát :-)

stromy