Stromy - poznej 85 zajímavých druhů

V této knize ti představíme více než 80 stromů a keřů, které se často vyskytují v přírodě, zahradě či parku. Poznáš, co je líska, jedle, zimostráz, střemcha, jírovec či liliovník? A přitom jsi je – a mnoho dalších – už určitě viděl! Rostou v lesích, v houštinách mezi poli, v zahradách a parcích. Některé najdeš v blízkosti vodních toků, s jinými se můžeš setkat pouze ve městě. Mnoho stromů má nádherné listy, jiné mají listy s typickým tvarem, podle něhož se dají snadno poznat, a často se dají určit i podle zvláštních plodů. Stromy a keře v této knize jsou řazeny právě podle tvaru listů, takže se ti budou dobře určovat. U každého druhu máš také informaci o krajině, kde strom či keř obvykle roste, a údaj o jeho výšce....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/38_/382767/stromy-poznej-85-zajimavych-druhu-Hq9-382767.jpg 51
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno, Grada

Kniha Stromy - poznej 85 zajímavých druhů

Česneksmedem
16.09.2018

Jako starý opelichaný lesní manekýn se toulám lesem a pozoruji, jak se ta naše příroda mění. Kůrovce zjevně napadla epidemie bulimie, takže za pár let bude smrk asi vzácnost. Proto jsem uvítal vydání této knihy. Je sice primárně určena dětem, ale i dospěláci se zde dozví mnohé. Celkem 85 stromů a keřů v obrazech i zajímavostech, včetně typických znaků pro jejich určení. Dost dobrý!
Možná by se ale měl botanik při vymýšlení některých názvů více zamyslet. Vězměte si třeba jedovatý Štědřenec odvislý. Jak to má takové dítě vyslovit? Pokud řeknu zlatý déšť, tak je to docela poetické, pro děti zapamatovatelné, a pro některé dospělé fajnšmekry i erotické.

Holger Haag
německá, 1938 - 2014