Stromy k nám hovoří

Stromy k nám hovoří https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/107727/stromy-k-nam-hovori-107727.jpg 5 6 2

Půvabná knížka věnovaná stromům. Osobité, kouzelné fotografie doplňují citáty, přísloví, básně a texty českých i světových autorů. Autor, který původně pracoval jako dřevorubec na Šumavě, vybral úryvky textů, citáty a básně např. Jana Skácela, Erazima Koháka, Garyho Snydera, Miloslava Nevrlého, Stanislava Vodičky, Mary Renaultové, Lenky Jaklové a dalších. V závěru knihy představuje dvě nevládní organizace, které vykupují lesní pozemky, aby na nich chránily přirozený vývoj lesů. Autorkou fotografií je Marguerite Sweers-Meijering.... celý text

milamarus
16.01.2020 5 z 5

Oceňuji už ten nápad něco takového vytvořit, a pak samotný výběr a uspořádání knihy. Skvělá práce, pane Stehlíku! Jistě nebyla jednoduchá.

Knihu lze porovnat s jen o málo staršími Klenoty lesa, které vydalo nakladatelství Sursum. Rozměry a stránkový rozsah obou knih je takřka stejný. I to střídání fotografií a textu mají společné... ovšem tady onu moudrost a lásku k lesům, květinám a k přírodě vůbec vyjadřuje více lidí - pro mě nových a neznámých, ...takže težko to teď nějak uzavřít a pečlivě sepsané prameny na stranách 116-119 ignorovat.

Jdu pátrat. A ještě jednou děkuji.

—————————————————————
CITÁT:
(...) Jedno je na tom krásné. Když je bolestná radost nejsilnější, když nejsilnější je moje marná nemohoucnost, stoupá ve mně zároveň vědomí vyrovnanosti věcí a pochopení řádu, který stojí mimo mne a ke kterému nemohu přidat ani zrno. Jsem šťastný člověk.

hrdlickova_61
10.04.2019 5 z 5

Sváteční knížka, kterou jsem už několika lidem koupila jako dárek. A sobě taky : o)

stromy člověk a příroda

Ivo Stehlík