Stroj času / Neviditelný

Stroj času / Neviditelný https://www.databazeknih.cz/img/books/98_/98866/stroj-casu-neviditelny-Fuw-98866.jpg 4 6 2

Mindy
30.05.2023 4 z 5

Kniha obsahuje dva tituly - Stroj času a Neviditelný.
Oba se mi líbily, i přes rok vzniku (1895, 1987) se četly moc dobře, při závěrečném pronásledování neviditelného jsem byla úplně nervózní a s napětím četla, jestli bude dopaden nebo ne.
A Stroj času? Moc zajímavá vize roku 802 701. Jenom jsem čekala víc informací o životě morloků.

danny_21
04.04.2018 3 z 5

Stroj času je mým prvním setkáním s legendárním autorem - útlá knížečka se čte sama, i po jednom a čtvrt století od napsání je až na pár dnes už neplatných a úsměvných myšlenek je to pořád zajímavé počteníčko, především námětem, o kterém nebudu zastírat, že jsem jeho velkým fanouškem. Jedno je ale jisté, jsem přesvědčen, že lidstvo se rozhodně 800 set tisíc let nemá šanci dožít :-) - 70 %
Neviditelného knižní předloha k pozdějším několika filmovým ztvárněním pro mě představovala zklamání. Těžkopádný průběh, který spíš než rozehranou hrou ve smyslu, co všechno se dá v neviditelnosti podniknout, popisuje konfrontaci ostatních s hlavní postavou a moralizuje nad zneužitelností vynálezů. Prakticky se něco začne dít až v závěrečné třetině, kdy Griffin vypráví svůj příběh Kempovi. Zklamání - 50 %, ve výsledku jako celek - 60 %

sci-fi

Herbert George Wells