Stříbrný lipan

O životě ryby. Životní osudy lipana – ryby, která se svou bystrostí dostává ze všech úkladů, které jí přináší život v proudu dravé horské říčky.

https://www.databazeknih.cz/images_books/71_/71617/stribrny-lipan-71617.jpg 4.513
Povídky, Literatura česká, Příroda, zvířata
Vydáno:, Mladá fronta

Kniha Stříbrný lipan

Kovářskej

Kniha mého dětství...Krásnej příběh a nádherné akvarelové ilustrace...Už ji po mě mají moje děti..

surikata246
09.10.2018

Moc pěkná knížka, kterou jsem dostala ke 13.narozeninám od dědečka a nedávno jsem z ní četla i svým dětem.

los
28.05.2018

poprvé jsem Stříbrného lipana četl, když mi bylo 9 let, a Tomeček jakoby jen a jen pro mě, malého rybáře, stvořil magický svět ticha za rozbřesku, prostoupený vůní chladivého říčního proudu, ranní rosy v trávě a mazlavého bahnitého břehu, světa ptačího zpěvu a miriád lesků a barev, ...

Damato
22.06.2015

Knihu jsme měli už ani nevím jak dlouho doma v knihovně a ani nevím, jak se tam dostala. Až když jsem začala se svým partnerem chodit na ryby a časně ráno- pomalu ještě za tmy - pozorovat život nejen u rybníka, ale i třeba cestou v lese, když jsem poprvé viděla, co dokáže na rybníku bobr a když jsem se učila , jak opatrně " zaseknout" a nahodit , pak teprve jsem si knihu přečetla a můžu říct, že jedním dechem. když si u čtení představím opravdovskej probouzející se rybník , nad nímž pomaloučku vychází slunce a v lese se ozývají zvuky, které v paneláku v životě neuslyšíte...je to moc poutavé čtení. A je zajímavé, jak je s každým ročním období rybník- případně řeka - jiný a o tom se v knize také hezky píše.

Blue
19.05.2015

Je to pěkné, i když ne zcela lehké čtení. Rád jsem si knihu přečetl, nedovedu si ale představit, že bych to četl jako dítě.

Infantility
19.07.2014

Knížka má velice specifické adresáty, proto raději nehodnotím. Nedočetla jsem, bylo to pro mě nudné, nejsem zřejmě dostatečně zapálená do zvířecí říše.