Stretneme sa pod stromom ombu

Sofia Solanasová vyrastá na veľkolepom ranči v srdci argentínskej pampy, kde sa prelínajú vznešené tradície argentínskej šľachty a mysticizmus domorodých gaučov. Rozmaznaná, vzdorovitá, vynachádzavá a hrdá Sofia je miláčikom všetkých, čo ju obklopujú, okrem jej matky, pôvodom Írky, ktorá trestá dcéru za svoj pocit odcudzenia a menejcennosti, zatiaľ čo synov nekriticky zbožňuje. Temperamentná Sofia sa vrhá do vášnivého vzťahu. Keď matka odhalí, s kým sa Sofia stretáva, je zdesená a posiela dcéru do Európy, aby ju navždy odlúčila od rodiny a muža, ktorého bude ľúbiť vyše dvadsať rokov. Ale rodinná tragédia privolá Sofiu nazad......celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/161733/stretneme-sa-pod-str-161733.png 4.541

Vydáno: , Ikar (SK)

Meet me under the ombu tree, 2001

Kniha Stretneme sa pod stromom ombu

georginaa
25.11.2020

Tento román byl hodně emoční, plný lásky, zklamání a rozhodnutí. Díky i zvláštnímu místu v argentinské pampě, kde se málokdy píšou příběhy z tohoto kraje. Příběh si opravdu zaslouží plný počet v hodnocení a určitě se k němu ještě někdy vrátím.

bábuška
24.11.2020

V tomto románě navštívíme argentinskou pampu a rozlehlý ranč Santa Catanina, rodu Solanosů, kde každý z dospělých dětí si na rodinném pozemku postaví vlastní dům, kde přibývá dětí, farma se rozrůstá, bohatne, a i dětem přibývají léta a tím nastává hlavní osa příběhu, kdy se do sebe zamilují Sofia a její bratranec Santigo. Prosby i zákazy zůstavají liché a když Sofia otěhotní, rodiče ji s okamžitou platností pošlou do Švýcarska k příbuzným s příkazem, aby ihned podstoupila interupci. Sofia však jedná podle svého vlastního rozhodnutí, porodí krásného chlapečka, kterého však dá k adopci a odstěhuje se do Londýna s rozhodnutím nikdy rodičům neodpustit, ale začít nový život. Na farmu do Argentiny se vrací až po dvaceti letech po zprávě, že jí umírá nejbližší přítelkyně Maria, setkává se se svou láskou, ale každý z nich má svou rodinu, dítě, a tím i jiné povinosti. Příběh se odehrává v šedesátých letech vlády Juana Peróna a jeho ženy Evy, kdy země žila v chudobě, po Perónově smrti se ujala vlády jeho druhá žena a země upadla do nepokojů a jiných válečných problémů. Kniha je svým způsobem i poučná a přibližuje nám běžný život na argentinském venkově.

Lemurka
27.10.2020

Tolik bolesti, co museli Sofie a Santi unést.. Úplně jsem s nima soucítila. Na pravou másku se nezapomíná. Přála bych si jiný konec. Kniha se mi líbila, jen první půlka se mi zdála lehce natahovaná.

katasokolov
27.09.2020

Jedna z nejkrásnějších knih, co jsem četla, a to jsem jich přečetla opravdu hodně !!!

Liduka
10.10.2019

Nádherná kniha, od které nešlo se odtrhnout. Autorka se nejprve zabývala tím, jak Anna poznala svého manžela a poté se vrátila zpět k Sofii a Santimu. Přišlo mi strašně kruté, jak se k vlastní dceři matka zachovala, jenom aby si neudělala ostudu mezi lidmi. SPOILER: Hodně krutých náhod tomu chtělo, aby Sofia nenašla své štěstí se svou láskou. Popravdě mě ale na konci i mrzelo, že Sofia nakonec podvedla Davida se Santim. Já bych s tím pocitem viny nedokázala žít, ani kdybych někoho milovala tolik, jako Sofia Santiho.

iiiccc
13.08.2019

Tolik bolesti a životní síly v jednom příběhu! Neskutečně mě to zasáhlo a Sofie se Santim patří mezi ty knižní postavy, na které se nezapomíná. Navíc se z historického hlediska nejedná o nic výjimečného.

markéta23
05.09.2015

Moc krásná knížka plná emocí. Určitě doporučuji.

rajen
25.06.2015

Tak tato kniha mě docela zasáhla. Na jejím konci jsem ronila krokodýlí slzy a dlouho po jejím dočtení jsem nebyla schopná začít číst další knihu. Nevím proč se mě takto dotkla, asi pro ty pocity a emoce, kterých jsem byla plná.