Strašidelný hotel

Kriminální příběh z prostředí viktoriánské společnosti. Případ tajemné vraždy je líčen tak poutavě, že mu neubralo nic na účinnosti od doby, kdy román poprvé vyšel, ani konkurence moderních detektivek.

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60824/strasidelny-hotelt-60824.jpg 3.537
Literatura světová, Detektivky
Vydáno:, Svoboda - Libertas

Haunted hotel (1878)

Kniha Strašidelný hotel

Pajule35

Miluju tyto staré knihy. Autor krásně píše a proto se to tak krásně čte. Oddechové příjemné čtení..

Uznávám, že kniha dnešního čtenáře nezaujme tak, jak tomu bylo v době jejího vzniku. I když já jsem byla příběhem nadšená. Je opravdu neskutečně čtivý a knihu jsem doslova hltala :-). Autor dokázal vytvořit krásně tajuplnou atmosféru, do které jsem se s chutí ponořila a dokázala zapomenout na všechno kolem. I rozuzlení je originální a zajímavé. Hodnotím plným počtem a doporučuji milovníkům tajemna a starých viktoriánských románů.

sgjoli
17.11.2018

Z pohledu dnešního čtenáře to asi již těžko bude možné vnímat jako veskrze strašidelnou hororovou knihu. Nicméně je to skvěle napsaný, čtivý román, který lze považovat minimálně za dobrodružný, se skvělou atmosférou a skvělými postavami. Je to velmi čtivé, dynamické a svižné, určitě se u toho člověk nenudí. A já si to děsně moc užila.

Corso
28.03.2018

Po precitani mesacneho kamena velke sklamanie. Collins ako keby vytiahol nieco co napisal snad uplne v zaciatkoch svojej kariery a hanbil sa za to az ...az to vydal. Postavy sa chovaju v jeho podani neuveritelne, stroho, snad v intenciach klise nejakych vtedajsich spolocenskych dram a romanov, no uz som cital fakt sviezejsie dielka tej doby. Od pociatku ako by nevedel co s tym materialom. Stylisticky je to na urovni snad naruziveho gymnazistu, ktory sa nadsene rozhodne napisat strasidelny roman a po 30 stranach strati dych a tah na branu. Plne nelogicnosti, utrapene dialogy, utahane...

Aerine
17.01.2018

Průměrná detektivka s klasickým motivem a příjemným prostředím 19. století okořeněný "duchařským motivem".

karavela
28.03.2017

Ze začátku mě knížka příliš nebavila,teprve když se děj přesunul do Benátek,začalo to být zajímavější.

Leaena
25.02.2017

Děj, styl psaní, příběh....pro mě velmi příjemné čtení. Kniha sice nepatří mezi autorova veledíla, ale i tak mě bavila. Ve své knihovně mám i jeho známější kousky, na které se o to více těším.

Kozel
26.07.2015

Strašidelný hotel jistě nepatří mezi veledíla detektivního románu anglické literatury 19. století a ani mezi nejlepší Collinsova díla. Rozhodně je to však příjemně plynoucí novel(k)a psaná s lehkostí a zábavností vhodná pro jedno klidné a volné odpoledne. Mírně temná zápletka záhadného zmizení sluhy a zdánlivě přirozené smrti lorda má stupňující tendencí vedoucí až k rozuzlení, které sice čtenáře možná nepřekvapí (i když vrahem není zahradník), ale jehož podání je v klasicky milém Collinsově podání. Nebudu prozrazovat víc, ale slovy autora se ptám, zda "se nedá tedy tajemství Strašidelného hotelu nějak vysvětlit? To už svěřujeme čtenářovu důvtipu."

Wilkie Collins

Wilkie Collins