Stoprocentní matky

Stoprocentní matky https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/412916/bmid_stoprocentni-matky-f0r-412916.jpg 3 83 25

Říkají si májové mámy, protože se jim všem děti narodily v květnu. Dvakrát týdně se scházejí v brooklynském parku, aby se vymanily z únavné rutiny mateřských starostí a probraly spolu radosti, strach a úzkosti své nové životní etapy, která se točí kolem dětí. Tu a tam si dopřejí drink v nedalekém módním baru. Jednoho horkého červencového večera se ale něco děsivě zvrtne: chlapečka jedné z matek někdo unese. Winnie, svobodná maminka, jen nerada nechala šestitýdenního Midase s najatou studentkou, ale kamarádky ji přemluvily, ať není přehnaně ustrašená. Jenže malý Midas zmizel – a pak následuje nervy drásající překotné úsilí o jeho nalezení. Policisté kladou znepokojivé otázky a Winniino soukromí se stává vydatným soustem pro bezohledná média. Ostatní ženy sice mají vůči rezervované Winnie výhrady, tři z nich se ale i tak rozhodnou, že podniknou maximum, aby jí pomohly. Na světlo vycházejí pečlivě skrývaná tajemství, přátelství se bortí, manželské vztahy jsou vystaveny těžkým zkouškám…... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Leda

The Perfect Mother , 2018

ElisR1
01.01.2020 5 z 5

Stoprocentní matky jsou velmi vydařenou knihou, do které se začtete od první stránky a nebudete ji moct odložit, dokud ji nedočtete, takže můj verdikt je - určitě si tento příběh nenechte ujít.

Knižní střípky
07.12.2019 5 z 5

Říkají si Májenky. Byly těhotné, děti čekaly v květnu a chtěly s někým sdílet své obavy, strachy, starosti, ale také obyčejné radosti, prostě vše, co se týká těhotenství a následné péče o miminko.
Po pár týdnech od narození dětí se dohodnou, že si spolu večer vyrazí do baru Veselá lama. Samy, bez partnerů, bez dětí, prostě na chvíli upustit páru. Co se z počátku zdá jako skvělý nápad, se zvrhne v něco, co nikdo nečekal.
Jedné z Májenek – svobodné matce Winnie – během její nepřítomnosti někdo unese jejího syna Midase. Chůva Alma, kterou Winnie doporučila jedna z Májenek Nell, na chvíli usne a po probuzení je Midas pryč.
Takové vystřízlivění z večerního mejdanu si asi nikdo nepředstavoval. Co se vlastně stalo? Kde je Midas? A kde ten večer z baru zmizela Winnie? Autorce se povedlo napsat příběh, který mě zaujal od první stránky a nepustil až do samého konce. Stoprocentní matky jsou skvěle napsaným příběhem, který Vás zasáhne a nad kterým budete i po jeho přečtení ještě dlouho přemýšlet. Touha po tom zjistit, co se stalo s malým Midasem a kdo za jeho únosem vězí Vás bude hnát pořád dál a dál. Nechtěla jsem nic jiného, než číst a číst.
Více v recenzích
Knižní střípky

DariDerek
03.12.2019 5 z 5

Návykové, svižné, napínavé čtení. To je thriller Stoprocentní matky, který vám rozhodně nedá spát. Připravte se na bezesnou noc, kdy vám bude dělat společnost parta maminek, jež si říkají Májenky, a taky jeden zapeklitý případ únosu malého Midase, kde nikdo nemůže nikomu věřit, pomalu ani sám sobě.

isabellla
20.11.2019 5 z 5

Knihu jsem četla skoro celou noc, naštěstí byla druhý den sobota. Děj plný zvratů, tajemství, občas bylo těžké rozhodnout se, čemu věřit a čemu ne, protože příběh je vyprávěn z různých, někdy méně důvěryhodných zdrojů. Nebylo to nakonec ale vůbec naškodu, protože to přispělo k celkovému zběsilému tempu knížky.

Kočička911
09.11.2019 3 z 5

Zajímavej nápad o maminkách kojenců, jejich setkávání a o únosu dítěte jedné z nich.
Ale postavy se mi pletly a na některé otázky jsem nenašla odpověd.

thrillery pro ženy

Autorovy knížky