Stolní společnost - příběhy a miniatury

Stolní společnost - příběhy a miniatury https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/442455/bmid_stolni-spolecnost-pribehy-a-miniatu-1FB-442455.jpg 3 1 1

Příběhy, kterým se chce naslouchat, neboť stojí za vyprávění. Někdy jsou naplněné čistou pravdou, jindy frivolní fantazií, anebo jen prostoupené tajemstvím duše vypravěče. Mnohdy jsou košaté a jsou vyprávěné i několik dní. Jiné jsou subtilní, často jen jednověté miniatury. Jestliže si při čtení budete říkat: něco takového jsem sám zažil stokrát a: tak jsem si to myslel už dávno… Autorovy postřehy vystihují bohatost, pestrost i krutost lidského života. O každé větě lze dlouho přemýšlet.... celý text

soukroma
29.05.2020 3 z 5

Pro mě překvapivé, že se v (téhle výhradně mužské) stolní společnosti hovoří stále dokola o ženách, zejména jejich fyzických přednostech, a o fyzických vztazích mezi muži a ženami. Očekávala jsem plejádu témat jaksi bohatší, takhle mi to už po pár stranách přestává bavit.
A jak autor sám podotýká, jsou to drobnosti, postřehy a kratičké příběhy, u nichž je čtenář přesvědčen, že je už dávno zná... a to prý bylo autorovým záměrem. Nu, proti gustu - pro mne poněkud škoda času - pro psaní i čtení. Namátkou lze jistě na něco zajímavého natrefit, náhodou, ale v kuse se ten konktejl vycucnout nedá.

Petr Ritter
česká, 1950