Stíny v srdci

Stíny v srdci https://www.databazeknih.cz/img/books/88_/88803/bmid_stiny-v-srdci-Om4-88803.jpg 4 101 30

Erica Calcottová se svou sestrou Beth přijíždí na starobylé sídlo, kde trávily svá bezstarostná dětská léta. Když se však Erica začne probírat starými dopisy a knihami, které v domě zanechaly generace jejích předků, krutě si připomene dávnou tragédii, kdy její malý bratranec Henry nepochopitelně zmizel. Erica se rozhodne přijít záhadě na kloub a zbavit Beth pocitů viny, který jí léta tíží, ale neví, že na ni čekají tajemství ještě mnohem strašnější.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Legacy , 2009

amysa
23.02.2014 3 z 5

Myšlenka příběhu nebyla úplně tak špatná, nevadila mi ani předvídatelnost příběhu, jen nevím, jestli to bylo překladem, ale chvílemi mi prostě přišel příběh zdlouhavý, rozvláčný. Některé situace byly popisovány opakovaně, košatě a některé, které by si zase zasloužily více rozepsat, tak byly, dle mého, zbytečně useknuté... Dvě linie příběhu mi vůbec nevadily, takové knihy čtu ráda, ale je pravda, že mi někdy déle trvalo se poutavěji začíst... Dojem z knížky mám spíš rozpačitý, nebyla úplně špatná, ale vím určitě, že se k ní nevrátím. Zanechala ve mně i smutné dojmy, hodně mě svým jednáním a konáním štvala Caroline, která vlastně už předem poznamenala osudy dalších generací... Naopak mi byla sympatická Erica a hlavně Dinny a celá jeho rodina... A vůbec bych se nezlobila, kdybych se dozvěděla něco o dalším osudu Straky a dalších sympatických lidí kolem celé farmy v Americe, ale to už bych asi chtěla moc:-)

Kopretina_aku
09.08.2013 5 z 5

Napínavá kniha i když od půlky s předvídatelným koncem. Vadilo mi ale, že byla asi 2x zaměněna jména postav, několikrát jsem se setkala v textu s nesmyslným slovem a jednou chyběl název kapitoly, protože byl připojen k textu předešlé kapitoly. Takové množství chyb by se snad objevovat nemělo. Což není vina autorky, takže hvězdičky rozhodně neubírám.

Diorissimmo
14.07.2013 4 z 5

Kniha se mi líbila. Na to, že jsem podle názvu od toho nic moc nečekala, mě příběh zaujal. Zpočátku jsem se nemohla začíst, rušilo mě prolínání přítomnosti s minulostí, ale pak jsem se začetla a chtěla jsem vědět, jak to celé dopadne. Oba příběhy, ten z minulosti i současnoti mají svojí třináctnou komnatu, svoje stíny minulosti, Pandořinu skřínku, kterou se bojí otevřít. Příběh je o vině a trestu, který se jako červená nit táhle po celé generace dvou rodin. Závěr nebyl předvídatelný, tajemství se rozplétá postupně a udržuje čtenáře v touze číst dál a zjistit, jak to celé vlastně bylo. Těším se na další knihu autorky.

slunečnice 5
15.01.2013

Já jsem tuto knihu odložila nedočtenou..Možná po skvělé detektivce z pera severské autorky to nebyla správná volba. Třeba se k ní někdy vrátím.

aannyy
08.10.2012 5 z 5

Výborná knížka, přečetla jsem si ji jedním dechem ve dne v noci. Na 100% doporučuji :-)

Verymach
04.10.2012 5 z 5

Musim říct,že od začátku knihy jsem se nenudila.Líbí se mi prolínaní minulosti se současností a hlavně nečekaný závěr!

mysterygirl
19.08.2012 5 z 5

Nejdřív jsem si říkala: je to docela rozvleklý,ale potom jsem chtěla zjistil , co se stalo Henrymu a četla jsem a četla a nevnímala nic kolem sebe

Jezinka78
04.06.2012 5 z 5

Doporučuji - knihu jsem přečetla jedním dechem.

bookcase
10.02.2012 5 z 5

Trošku mi trvalo než jsem se začetla, ale pak to stálo za to. Prolínání minulosti a současnosti, dávná tajemství a trochu tajemna. Paráda!!!

jasmína
20.01.2012 5 z 5

Ke knize jsem přistupovala laxně, ale strhla mě a já ji za dva dny musela přečíst, emocionální prožitky, nádherné popisy, prolínání vztahů, tajemství, ke kterému se musíte dopátrat. Jsem z knihy nadšená a doufám, že brzy se objeví další kniha této výborné autorky.