Stínové loutky

Pokračování románu „Hegemonův stín” (třetí kniha „Stínové série”). Enderův cyklus patří k nejpopulárnějším ságám žánru SF. Jednotlivé tituly získaly ceny Hugo a Nebula a vycházejí v mnoha jazycích. Sledujeme v nich příběh chlapce Endera Wiggina od jeho vítězství nad cízí rasou, která hodlala zničit Zemi, až po prob... celý text

Pokračování románu „Hegemonův stín” (třetí kniha „Stínové série”).

Enderův cyklus patří k nejpopulárnějším ságám žánru SF. Jednotlivé tituly získaly ceny Hugo a Nebula a vycházejí v mnoha jazycích. Sledujeme v nich příběh chlapce Endera Wiggina od jeho vítězství nad cízí rasou, která hodlala zničit Zemi, až po problémy na kolonizovaných světech hluboko ve vesmíru.

Ale Ender nebyl jediným dítětem v Bitevní škole. Proto na naléhání fanoušků začal O. S. Card v roce 1999 publikovat další, tzv. „Stínový cyklus”, v němž rozvíjí příběh Fazolka, Enderovy pravé ruky, jeho stratéga a přítele.

A tak jsme v Enderově stínu poznali život malého Juliana, jeho výcvik v Bitevní škole a po Enderově boku boj s termiťany. V Hegemonově stínu jeho životní osudy pokračovaly poté, co byla válka s termiťany vyhrána a geniální děti se vrátily na Zemi. A Země se pro ně stala novým bitevním polem, protože většina států chtěla využít jejich válečnický potenciál. A nyní příchází třetí díl:

Stínové loutky

Navazuje bezprostředně na Hegemonův stín. Petr, Enderův staří bratr, je sice Hegemon, ale nová Čínská říše i další země ho příliš vážně neberou. Fazolek velí Hegemonovým silám rychlého nasazení a snaží se Petra podporovat. Díky Petrovu velikášství a Achillově obratnosti dojde ke konfliktu a Fazolek se musí opět schovávat. Najde útočiště u dávného přítele Alaje, který se mezitím dostal na velmi významný post. A s jeho pomocí „děti” z Bitevní školy opět nastolí ve světě relativní rovnováhu a Země je připravena k definitivnímu řešení. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12815/stinova-serie-stinove-loutky-ReC-12815.jpg 3.947
Série:

Stínová série (3.)

Originální název:

Shadow Puppets (2002)

Žánr:
Romány, Sci-fi, Fantasy
Vydáno:, Laser-books (Laser)
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Přidat komentář
Josetto
16.04.2014

Opäť raz dobrá knižka, ktorá je dokončením Hegemonovho tieňa. Nemám veľmi k tomu čo dodať, platí v podstate to, čo som hodnotil aj pri Hegemonovi.

aivi
11.01.2014

Napínavá knížka s velkým množstvím náboženských odkazů. Bylo zajímavé sledovat vývoj Fazolka jak po fyzické, tak i mentální úrovni, kdy se mu velmi změnil pohled na svět a z původního cíle boje o přežití dosáhl cíle vyššího.