Hegemonův stín

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Pokračování románu „Enderův stín” (druhá kniha Enderovy „Stínové série”). Válka je skončena, Ender Wiggin a jeho tým brilantních dětí – válečníků vyhrál. Nepřátelé jsou zničeni, lidská rasa je zachráněna. Ender se sice nevrací na Zemi, ale jeho družina ano, domů ke svým rodinám, rozptýleným po celém glóbu. Bojová škola už není. Ale jakmile vnější nebezpečí pomine, Země se znovu stává bitevním polem. Děti z Bojové školy jsou více než hrdinové, jsou potenciální zbraně, které mohou mít význam pro země které by je ovládaly. A postupně, jeden po druhém, jsou všichni členové Enderovy družiny uneseni. Jenom Fazolek se zachrání a hledá pomoc u Enderova bratra Petra. Petr Wiggin, Enderův starší bratr, stále z pozadí manipuluje pozemskou politikou. S Fazolkovou pomocí možná dosáhne svého cíle – ovládnutí světa....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12811/stinova-serie-hegemonuv-stin-GZj-12811.jpg 4.282
Série:

Stínová série (2.)

Žánr:
Literatura světová, Romány, Sci-fi
Vydáno:, Laser-books (Laser)
Orig. název:

Shadow of the Hegemon (2001)

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (6)

Kniha Hegemonův stín

Přidat komentář
pavel.2
28. února

Není to až tak dobré čtení, jako Enderova hra, ale stejně si zaslouží 4 hvězdičky.
Příběh Enderova bratra Petra, který je na tom inteligenčně velmi podobně, ale navrch má v sobě touhu po moci - a tak již od dětského věku tahá za nitky, buduje světový názor pomocí článků pod pseudonymy a krůček za krůčkem tak postupuje ve svém plánu...
Opět poutavé a doporučeníhodné čtení :-)

EmanuelBremi
18.02.2018

Strhující. Více by ani nebylo nutno psát. Tenhle styl mi naprosto sedí a Card se aktuálně řadí mezi mé favority. Je to naprosto něco jiného než Enderova hra, ale tím autor dokazuje svou kvalitu. Politická a válečná témata jsou podána naprosto skvěle a hravě dokazují, že přechod z sci-fi pro fanouška není problém. Jediné, co knize vytknout je Achilles. Ano známe ho z minulosti a autor se ho snaží shazovat, ale prostě Achilles nemá uvěřitelné pozadí, aby byl tak nechutně úspěšný ve světě, kde je téměř každá známá postava geniální a lépe vycvičená a vzdělaná než on. Doporučuji všemi deseti a jsem si jistý, že se ke knize ještě vrátím.

B4LU
13.12.2017

Zatímco ostatní knihy Enderova univerza jsou jednoznačné sci-fi, tady sledujeme vcelku reálně vypadající popis politických a vojenských manévrů eskalujícího konfliktu v jižní Asii. Hlavní pojítko je zde samozřejmě to, že armády tohoto konfliktu jsou vedeny dětskými veterány Bitevní školy. Byť se mi kniha líbila, je zde zřejmé, že jde 'pouze' o takový předstupeň v líčení, jak se Enderův bratr stal Hegemonem.

dadako
24.05.2015

Tato kniha se mi líbila více než první díl stínové série. Z Fazolka už tolik nečiší "já jsem to přece věděl hned..." tak jako v prvním díle.

Josetto
16.04.2014

Kniha bola vcelku dobrá, páčilo sa mi spracovanie Fazolkovho života, aj keď Achiles sa mi zdal dosť čitateľný. Samozrejme mi vadilo aj to čo v predchádzajúcom dieli a to bolo to, že každý bol strašne príšerne múdry a všetko vedel.

aivi
01.01.2014

Knížka má úžasně propracovaný děj. Autor se v oblasti vůdcovství a historie vyzná, což přidává na věrohodnosti a čtenář se dozví i něco o Thajsku, Indii a obecně Jihovýchodní Asii.


Autor a jeho další knihy

Orson Scott Card
americká, 1951

všechny knihy autora

Kniha Hegemonův stín je:

v Právě čtených2x
v Přečtených135x
v Doporučených9x
v Knihotéce50x
v Chystám se číst23x
v Chci si koupit15x