Enderův stín

Enderův stín https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/12810/bmid_stinova-serie-enderuv-stin-FN3-12810.jpg 4 284 40

Stínová série série

Román paralelní s Enderovou hrou. Otevírá tzv. Stínovou sérii Enderova světa. Román Enderův stín se opět odehrává na obrovské orbitální stanici, na níž Mezinárodní flotila vychovává z nejnadanějších dětí své budoucí velitele. Země žije pod hrozbou útoku termiťanů a ve slumech Rotterdamu živoří v partě nechtěných „spratků“ maličké dítě s geniální schopností přežít – Bean – Fazolek. Svou chytrostí změní poměry všech malých dětí v celém městě a proto není nijak překvapivé, že si jej všimnou vyhledavači Flotily. Za pár měsíců jej raketoplán odnáší na oběžnou dráhu... Od prvních chvil naráží na jméno Endera Wiggina a je jen otázkou času, kdy se tyto podivuhodné individuality setkají... Podle mínění kritiků se Card vrátil k tomu nejlepšímu, čím se proslavil v Enderově hře, tj. skvělé zápletce a napínavému ději. Vy, kdo jste si oblíbili Enderovu hru, budete jistě nadšeni i Endorovým stínem, protože sice budete číst příběh, který znáte, ale z pohledu Fazolka, a zjistíte, že je vlastně... Kdo? To už si přečtěte sami. A rozhodně se nudit nebudete.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

Ender's Shadow , 1999

penthyn4419
02.09.2018 5 z 5

Bylo to mnohem lepší, než bych si dokázal představit, číst znova to samé, jen z jiného pohledu. Opravdu to bylo jako bych četl něco úplně jiného, jen ze známého prostředí. Pokud se vám Enderova hra líbila, tohle bude něco pro vás.

radim2087
10.03.2018 5 z 5

Očekávání naplněno! Po cca dvou letech jsem se opět dostal k Cardovi. Paralelně se odehrávající román z pohledu Fazolka rozhodně nenudil. I když je čtenář ochuzen o finální odhalení (viz závěr knihy Enderova hra), tak příběh malého Fazolka plnohodnotně obstojí. Card se opět zaměřuje spíše na psychologické hry, s kterými exceloval již v předchozích knihách.

Knižku má smysl číst, pouze po přečtení prvního dílu, tj. Enderovy hry.

EmanuelBremi
08.02.2018 5 z 5

Výborné čtení. Kniha možná člověka tolik nezasáhne po emoční stránce, ale perfektně doplní spoustu slepých míst v Enderově hře a umožní si na některé postavy přehodnotit názor. Neporovnával bych ji s Enderovou hrou, protože obě knihy mají jiný styl a cíl. Fazolek sám mě zaujal natolik, abych odložil čtení Mluvčího za mrtvé a nejprve dokončil celou Stínovou sérii. Rozhodně knihu doporučuji.

Peskal
09.01.2018 3 z 5

Čítal som Endera a preto ma táto kniha zaujala. Samotnú by som hodnotil asi horšie.

Vadilo mi, ako je kniha ťažko uveritelná. Ako je Fazolka dokonalo mysliaci stroj s jediným cieľom prežiť a následne sa mení na človeka s ušľachtilými cielmi a hlbokymi citmi.

Zazdila to jedna z posledných scénok, keď sa Fazolka vrhá do náruče prakticky neznámej osoby...

No nič, prečítam i hegemona, snaď sa to trochu zlepší.

B4LU
13.12.2017 5 z 5

Podobně jako před nedávnem Ender ve vyhnanství mě i tento díl zcela pohltil, a to i přesto, že děj samotný mě už vesměs neměl čím překvapit. Poutavé, čtivé, emotivní. Své někdejší podcenění 'Stínů' hodlám v nejbližší době napravit.

welcomeboredom
18.09.2017 5 z 5

dost možná ještě lepší a čtivější kniha než samotná Enderova hra

boxas
25.03.2017 5 z 5

Zajímavý nápad napsat o tomtéž, ale očima jiné postavy. A přitom nenudit.

Ivan F
05.12.2016 3 z 5

Úplne zbytočná kniha. Spojiť ju dohromady s Enderovou hrou, ubrať cca polovicu strán z oboch a bolo by to ono. Takto je to len nadstavená už raz prevarená voda.

Rawen616
10.07.2016 4 z 5

Kupodivu mě to bavilo o kapku víc než Enderova hra. Pozor, budou spoilery! Respektive mi to umožnilo na Enderovu hru nahlížet v trochu jiném světle a nepatrně jí to v mých očích vylepšilo. Fazolek je navíc sympatičtější postava než Ender. Hlavně tím, že od začátku víte, že je až ten druhý a není považován skoro za poloboha.
Začátek mezi dětskými gangy byl dost působivý a závěr zase oproti Enderovo hře vyznívá naléhavěji.
U Enderovo hry mi konečný útok přišel trochu úsměvný, když se celou dobu hledá super-stratég aby nakonec jen zmáčkl tlačítko a vypustil "bombu" na domovskou planetu nepřátel. Aspoň tak to na mě tenkrát zapůsobilo. Tady to bylo podané lepším způsobem,

thezelda
27.02.2016 5 z 5

Enderova hra mě bavila více, přesto dát méně než 5 hvězdiček by nebylo fér, zvlášť, když autor dosáhl toho, že převyprávěl stejný příběh znovu, aniž by nudil.
Scénka s Achillem ve větrací šachtě nemá chybu :)

dadako
14.05.2015 4 z 5

Pěkné doplnění Enderovy ságy, ale nějak je to celé méně uvěřitelné než původní série. 70% knížky jsem se prokousával a trápil abych zbytek dorazil jako mávnutím proutku...

makovec.h
11.05.2015 5 z 5

Je stejně skvělá jako Enderova hra a všechny ostatní knihy, které jsem z té série četla. Obdivuhodné, že se dá znovu vyprávět úplně stejný příběh a přesto nebýt nudný. Klobouk dolů :)

józi.odkudkam
13.02.2015 5 z 5

Teď vidím, že Enderova hra byla čekajícím dílkem puzzle. Takhle kompletní je ještě lepší. čistých 5*****

aivi
22.12.2013 5 z 5

Úžasné doplnění Enderovy hry. Téměř jsem začal mít Fazolka raději než Endera :)

Josetto
09.12.2013 4 z 5

Dobrá paralela k Enderovej hre, páči sa mi to, že tam opisujú vedľajšie postavy, vysvetľujú niektoré nejasnosti a pekne zakomponoval politickú vyvinutú zo súčasnej doby. Trošku mi vadila jedna vec a to že všetci všetko vedia, hoci je Fazolek génius, všetci ostatní majú podobné múdre reči, od detí, po dospelých... kvôli tomu dávam o * dole :)

Djkoma
30.10.2013 5 z 5

Pro začátek: Enderova hra je pro mě skvělou knihou (4*), která má obrovský vnitřní potenciál, jenž nebyl využit ihned, ale z větší části až v přímých pokračování a teď i v paralelní sérii. Enderův stín je pro knihou přímo výjimečnou, protože mě svým konceptem paralelního vyprávění "o jednom malém chlapci z původního příběhu" donutila sedět přikovaný ke dvoum knihám. K otevřeném Enderově stínu a Enderově hře, v které jsem dohledával přímo konkrétní "průniky" obou knih a sledoval stejný příběh z dvou odlišných úhlů pohledu. A zde musím říct, že jsem se dostal do stavu, který jsem nikdy od knih neočekával, naprosté pohlcení, pocit spisovatelova ovládání "všeho v obou knihách" a můj údiv nad tím, že se odhodlal k takovému experimentu. Tak Fazolku, teď nás čeká svět po válce, co s ním uděláš...

Stexer
12.09.2013 3 z 5

Druha kniha z enderversu ktora nebola pokazena. Dakujem autorovi, ze dokazal napisat ten isty pribeh z ineho uhla.

Helianthus
23.08.2013 5 z 5

Enderova hra mě asi bavila o něco víc, i když myslím, že to bylo spíše tím, že jsem knihy četla hned po sobě a spoustu věcí se ke konci překrývalo. Ale musím uznat, že je to další skvělá kniha.

Atuin
24.10.2012 5 z 5

Já bych snad i řekla že Enderův stín je o maličko lepší než sama Enderova hra, autoropět rozbrnkal ty správné notičky.

LuciRoo
17.02.2012 5 z 5

Je neuvěřitelné, jak tato kniha souvisí s Enderovou hrou. Podle mě, pokud si přečtete Enderovu hru, je téměř nutnost přečíst si vzápětí Enderův stín, protože tím se všechno doplní a občas i vyjasní. Další ze skvělé série o Enderovi.

space opera sci-fi

Orson Scott Card