Stín větru

Stín větru https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/519314/bmid_stin-vetru-psa-519314.jpg 4 1199 1199

Kultovní literární thriller s prvky historického i gotického románu, vydaný ve 45 zemích. Hluboko v srdci starobylé Barcelony leží ukryté pohřebiště zapomenutých knih, tisíců ztracených či odložených svazků. Sem je jednoho chladného rána roku 1945 přiveden jedenáctiletý Daniel Sempere, aby si vybral jeden titul. Daniel zvolí román Stín větru záhadného autora Juliána Caraxe – a nastoupí spletitou a nebezpečnou cestu zasvěcení do tajů literatury i dospívání. Životní osudy Daniela a Juliána se záhy začnou protínat…... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Kalibr

La sombra del viento , 2001

jasmína
30.11.-0001 5 z 5

Souhlasím s komentářem, Andělská hra je víc napínavá, ale i Stín větru zaujme !!

R´Hell
30.11.-0001 4 z 5

Stín větru je vyprávění o osudu autora knihy, která se povaluje na pohřebišti zapomenutých knih. Chvílemi strhující, chvílemi zdlouhavé, přesto mě dokázala uchvátit. Zvláště popisy krásné Barcelony přímo lákají k návštěvě. Tuto knihu můžu doporučit každému, kdo se chce vnořit do děje a vyplout až po 400 stranách poutavého čtení, protože tohle Stín větru, i přes slabší pasáže, dokáže.