Stezka odvahy

Stezka odvahy https://www.databazeknih.cz/img/books/36_/366244/bmid_stezka-odvahy-qIE-366244.JPG 5 85 22

Hrdinou románu je šestnáctiletý chlapec Ježek, který se na letním táboře právě chystá k velké zkoušce. Podle pravidel zvláštní táborové hry nazvané Stezka odvahy má prožít noc a den zcela sám v horách a prokázat tak svou samostatnost, odvahu i zdatnost. Kromě několika nezbytných věcí dostane na cestu i mapu s přesně vyznačenými místy, jimiž musí projít. Nikdo v této chvíli netuší, že se táborová hra změní ve skutečnou zkoušku odvahy. Stezka odvahy zaujme každého čtenáře.... celý text

LaKrec
30.10.2013 5 z 5

Přečteno několikrát a má své čestné místo v knihovně. Sám jsem několik takových výprav podnikl a jako kluka mi tato kniha byla vzorem.

Joges
29.11.2011 5 z 5

Stezku odvahy jsem přečetl asi pětkrát. Nebo sedmkrát? Bylo to už dávno, krátce po prvním vydání knihy. Prožitek z četby byl strhující, a tak jsem ji během několika let začínal číst znovu a znovu. Děj knihy se nenápadně rozbíhá, vrcholí a s velkým napětím graduje. Zapletal prostě umí psát a Jizerské hory mě od té doby přitahují jako magnet.