Štěstí z pouti

Štěstí z pouti https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/134578/bmid_stesti-z-pouti-PTe-134578.jpg 4 9 3

Školačka Jarka, z chudého rodinného prostředí, prochází prvními pokušeními,prožívá otřes ze zklamané důvěry,sama na sobě zažívá nespravedlnost a nerovnost, ale nakonec vyrůstá v citlivou a čestnou dívku.

Paris2000
06.02.2021 4 z 5

Ač je kniha dětská tak, se v ní velmi krásně čte. Jarmilka je holka do nepohody, která se musí vyrovnávat s nedostatky peněz i tatínka.
Krásné čtení.

Hanina61
22.02.2016 5 z 5

Opětovně přečteno v rámci čtenářské výzvy jako "oblíbená kniha z dětství". Na začátku knížky mám věnování "Vítěz biblické soutěže - 1971, Dubňany - P. Oldřich Navařík" To byl náš pan farář, ke kterému jsem " v době temného socialismu" chodila na náboženství... Milý pan farář netušil, že mi daruje knížku, která mě bude provázet celým životem a ke které se budu opakovaně vracet. Malá Jarmilka byla prostě moje kamarádka, a je jí pořád. Provázeno půvabnými ilustracemi Růženy Urbanové, jejichž zvláštní "hranatou" poetičnost jsem ovšem dokázala ocenit až v dospělosti. :-)

nygmasriddle
03.02.2016 4 z 5