Štěstí voní jako chleba

Štěstí voní jako chleba https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/508917/bmid_stesti-voni-jako-chleba-u3x-508917.jpg 4 77 27

Potřebuje láska dovolenou? Podle Mily ano. Celé týdny byla zamilovaná do Thea a on v ní vzbuzoval naděje. Pak ale zjistila, že je zasnoubený! Když ještě ke všemu zavřeli hotel, ve kterém pracovala, rozhodla se zmizet. Nabídka hlídat dům ve Skotsku přišla právě včas, a tak se Mila ocitla úplně sama v malé ospalé vesnici. Její romantické představy rychle začaly brát za své – nikdo s ní ani slůvko nepromluvil, počasí bylo nevyzpytatelné, a navíc široko daleko neprodávali pořádný chleba. To nemohla nechat jen tak! Mila totiž vyrostla v otcově pekárně, a tak se hned mohla pustit do pečení. Z oken domu se linula taková vůně, že překonala odpor místních k cizince. Mila začala směňovat chléb za marmeládu, teplou šálu, jídlo v hospodě či jablka ze zahrádky. A když se v domě objevil pohledný syn majitelů Finley, propadla už kouzlu Skotska definitivně.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Liebe funkelt apfelgrün , 2022

Myš007
03.03.2023 5 z 5

Moc pěkná kniha, takové to milé čtení, co člověka pohladí po duši. Začátek mě moc nebavil, Theo mě úpně strašně štval, ale od momentu, kdy se Mila přesunula do Applemoru mě čtení úplně vtáhlo do děje. Představovala jsem si nádhernou skotskou krajinu, vřesoviště, ovečky a moc se mi líbily příběhy obyvatel Applemoru. Nasmála jsem si při tom, jak Mile tatínek poslal kvásek a Mila musela vysvětlovat, že ten podivný bílý prášek nejsou drogy. Dobrý nápad jsou také recepty na konci knihy na všechny ty dobroty co Mila celou dobu pekla.

marie.kolarova
01.03.2023 3 z 5

Kniha mela hodne pomaly rozjezd a ponekud zvlastne se hlavni hrdinka v knize objevi az v jeji polovine. Misty dej ubihal tak strasne pomalu a rozvlacne, ze jsem mela pocit, ze snad o deset let zestarnu, nez knihu doctu.

Jane2016
18.02.2023 5 z 5

Ah, tohle bylo tak milé a kouzelné čtení, že se i teď, při sepisování této recenze, musím usmívat. Myslím, že přesně takovéto knihy mi v mém knižním repertoáru chybí. Takové, při kterých bych měla po dočtení krásný pocit uvnitř. Zařekla jsem se, že podobný příběh budu číst alespoň každý měsíc. Abych nesahala pouze po detektivkách a thrillerech Ale i po něčem odpočinkovém.

Zpočátku, když se mi kniha dostala do rukou, tak jsem se podivila nad její tloušťkou, ale nebojte, jelikož je příběh velice čtivý, tak budete otáčet stránky ani nebudete vědět jak. Stejně jako já.

Ale k samotnému příběhu. Jestli znáte autorku Julii Caplin, tak velice podobným stylem se vyznačuje i Pauline Mai. Ta nás totiž zavede do krásné, útulné vesničky, která na Vás dýchne svou atmosféru i skrze stránky knihy. Sem se na nějaký čas dostane hlavní hrdinka a do tohoto místa vnese slibovanou vůni čerstvého chleba.

Čím déle jsem knihu četla, tím více jsem byla uvolněná a vlastně i unešená celým příběhem. Pokaždé když Mila pekla chleba, jako bych tam byla vedle ní a tuto vůni cítila. Já si příběh maximálně užila. Skutečně mi sedl jako ulitý a myslím, že se do příběhu pustím ještě jednou v létě. Kdy mi celkovou atmosféru příběhu podtrhne i sluníčko v zádech.

Ivuska.09
18.02.2023 4 z 5

Já jsem opět spokojená. Autorčiny příběhy mám ráda a ani tento mě nezklamal. Doporučuji hlavně fanynkám Julie Caplin a její série Romantické útěky – kniha se nese ve stejném duchu.

JanaDor
11.02.2023 4 z 5

Pečení chleba jako spojovací prvek přátelství byl skvěle promyšlen. Také to, že ho vyměňovala ze různé věci a naučení dovedností od místních lidí, byla super myšlenka. Bavilo mě to. Po překonání Miliny počáteční sebelítosti, mi byla velmi sympatická. Dobrý nápad bylo vyměnit chleba za kolo. Mila se stává více samostatná a poté, co nalezne místní kamarády, tak to má šmrnc. Romance byla hlavně v závěru. A i když konec byl až pohádkový, mě to vůbec nevadilo. Tak trochu proto to čtu. Moc hezká a čtivá romantika.

LenRan
08.02.2023 3 z 5

Příběh je hodně pomalu vyprávěn, hlavní hrdina se tam objeví až za první třetinou a vztah, který mezi hlavním párem vznikl byl za mě takový vlažný. Bavilo mě poznávat členy komunity i to jak příběh dopadl, celkově hodnotím spíše jako průměr.

Paja1709
31.01.2023 4 z 5

Moje třetí kniha od autorky a opět příjemná oddechovka.Tentokrat se podíváme do Skotska a upečeme si pár bochanku chleba.