Štěstí má barvu levandule

Štěstí má barvu levandule https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/470238/bmid_stesti-ma-barvu-levandule-3Ur-470238.jpg 4 180 64

Babička vypadla z okna! Taková zpráva by Penelope, které všichni říkají Pepe, převrátila život naruby, i kdyby už nebyl v troskách. V práci dostala výpověď a od přítele kopačky po telefonu. A tak je vlastně ráda, že se musí postarat o babičku místo toho, aby řešila svůj vlastní život. Hned vyrazí do malého penzionu v Provenci, kde se sestrou trávily u babičky každé prázdniny. Jenže tam jsou už hosté, o které je třeba se postarat, a babička si poleží v nemocnici. A tak se Pepe s chutí pustí do práce. Mezi péčí o hosty, pečením francouzských dezertů a procházkami po fialových lánech levandule si uvědomí, že je konečně šťastná. Postupně najde sílu dát do pořádku svůj život i vztahy. Uvědomí si, že pravou lásku měla celou tu dobu přímo u nosu?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Cosmopolis

Das Glück ist lavendelblau , 2020

Páájinka
05.02.2022 5 z 5

Pohlazení. Milá knížka.

Nikola086
03.02.2022 4 z 5

Krásný romantický oddechový příběh v nádherném prostředí Provence, ze kterého i z domova cítíte omamnou vůni levandulí...
Není to klasická slaďárna, ale po pár stránkách vám je jasné, jaký kniha bude mít konec.
Naštěstí vás děj knihy vtáhne natolik do sebe, že se občas zapomenete v samotném prostředí.

pch1976
26.01.2022 3 z 5

Taková celkem čtivá pohádka.
Hodnotila bych tak 3,5 hvězdy. Sladký očekávaný konec

josska
23.01.2022 4 z 5

Na knihu jsem dlouho čekala v knihovně a těšila se ni,milá oddychovka,štěstí čeká za rohem,moc pěkné,,krásná obálka,

TamaraKrejčí
21.01.2022 5 z 5

Už se mi stalo i v jiné knize z Provence, že mám chuť jít vařit, péct, projít se levandulovými poli…a taky vzpomínka na naše psisko co se Dago jmenoval.
Pěkné, oddechové čtení.

Kudík
28.12.2021 3 z 5

Příjemné a oddychové čtení z prostředí chodu rodinného penzionu v Provenci, s výhledem na fialové lány levandule. Většina postav zde vyznívá pozitivně a dostane se i na vícero druhých šancí, ale u hlavní hrdinky Penelope, zkráceně Pepe/Pinou, jsem občas kroutila nevěřícně hlavou. Zajímavé byly její neuvážené reakce s otcem, nejlepším kamarádem nebo vyhazovem ze zaměstnání. 3,5*.

tyna_01
13.12.2021 5 z 5

Miluji Provence, levanduli, fialovou barvu a jídlo - takže tato kniha mne oslovila, byla to super oddechovka z nádherného prostředí. :)

Grynče
09.12.2021

Nádherná kniha z nádherného prostředí.

Radkab.
21.11.2021 5 z 5

Úžasná oddechová knížka, obzvlášť, pokud máte rádi levanduli a pečení :)

Tea98
07.11.2021 4 z 5

oddechová kniha, některé pasáže trošku zdlouhavé, ale čte se dobře a srozumitelně.

werick
01.11.2021 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, příjemná oddychovka

bookcase
30.10.2021 5 z 5

Milé čtení, prodchnuto láskou k rodině a jídlu. Příjemná záležitost.

AndreaP.
15.10.2021 4 z 5

Mě se kniha líbila zejména posazením příběhu do krajiny Provence, kdy navíc penzion, ve kterém se děj odehrává, tak ten si umím představit jako ideální místo pro dovolenou. I na dálku jsem cítila tu vůni levandulí a představovala jsem si ten nádherný výhled z okna půdy. Co mě trošku štvalo, tak byla hlavní hrdinka, a to tím, jak se až neskutečně ve všem nimrala, jak odsuzovala. Prostě mi nebyla sympatická, což je v případě hlavní hrdinky krapet problém. Příběh celkově byl ale příjemně oddechový, na letní čas ideální.

Kristyna_Bubu
12.10.2021 4 z 5

Ač je to autorčina prvotina, je moc povedená. Atmosféra Provence na vás dejchne už od prvních stránek, člověk vidí ta levandulová pole při západu slunce, třpyt ve skleničce vína a cítí vůni eclairs a madlenek a drobenkovejch koláčů. Nechybí láska, dávný tajemství a vše dopadne tak, jak má. Tenhle žánr mi vždy trvá dýl přečíst, pak ve mně ale zůstává stejně tak dlouho takovej zvláštní klid na duši

Libi.livres
10.10.2021 4 z 5

Tuto knihu jsem si vybralala na závěr prázdnin jako nenáročnou oddechovku, která bude mít jednoduchý příběh odehrávající se v příjemném prostředí... a vše uvedené splnila a ještě prodchla atmosféru podmanivou vůní levandule. Ač samotný příběh nebyl ničím extra zajímavým ani napínavým a postavy byly spíše také charakterově ploché, tak prostředí Provence, popisy nádherných zdejších míst, útulný malý penzion, všechny předkládané pochutiny a laskominy v doprovodu lahodného vína, vykouzlily naprosto okouzlující odpočinkový knižní únik, díky kterému mi tato kniha dala vše, co jsem od ní očekávala, byť některé výše uvedené věci nebyly úplně dotažené, ale levanduli se prostě nedá odolat.

kudrdlinka
06.10.2021 4 z 5

Příjemná letní oddychovka provoněná sluníčkem, dobrým jídlem a hlavně levandulí. Určitě by se mi líbilo strávit v rodinném penzionu La Petite Sorcière pár dní.

Kaja1
05.10.2021 4 z 5

O lásce, o hledání svého místa v životě, příjemné čtení zasazené do nádherné Provence

Mermaida
01.10.2021 4 z 5

Příjemné čtení. Léto, Provence a rodinné i milostné vztahy. Na léto určitě milá kniha na dovolenou, škoda, že jsem se ke čtení dostala až z kraje podzimu. Kniha byla lehce předvídatelná, ale ta atmosféra hrála prim.

MilackovaN
23.09.2021 5 z 5

Úplně na mě znovu dýchlo léto a živě jsem si dokázala představit tu krásnou vůni. Příběh je čtivý, prolíná se minulost s přítomnosti a v průběhu se odkrývá tajemství jedné dávné lásky.

Ita
22.09.2021 2 z 5

Nuda! Moc neoslnilo... Škoda! Těšila jsem se moc. Obálka je nádherná, i když mám problémy s tím, pokud ilustrace obálky nesedí k příběhu. Asi dotyční nemají potřebu začíst se do knihy, které vytváří obrázek. V tomto případě netuším, kde přišli na černobílou kočku. (Do očí bijící je to v případě Anny ze Zeleného domu, kdy v jednom z dalších dílů je na přebalu černovláska, ač hlavní hrdinka je zrzavá!)

láska naděje pro ženy Francie Provence štěstí hotely babička romány prarodiče a vnoučata

Pauline Mai
německá, 1987