Stesk po krvi

Stesk po krvi https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/380854/bmid_stesk-po-krvi-KI7-380854.jpg 4 75 28

Z propasti času se vynořil nemilosrdný vrah a žádná žena před ním není v bezpečí. Městečkem v severní Itálii otřese řada brutálních vražd. Mrtvoly zavražděných žen jsou zohavené, vykazují známky kanibalismu, nedaleko nich leží jehly uspořádané jako při magickém rituálu a na místě činu se pokaždé objeví tajemný krvavý nápis. Zatímco policie sleduje falešnou stopu a nepolapitelný vrah znovu udeří, případu se začnou věnovat dva novináři: zkušený matador Marco Besana, jemuž hrozí předčasná penze, a praktikantka Ilaria Piattiová, která je kolegům v redakci kvůli své nešikovnosti jen pro smích. Spojuje oběti něco víc než jen to, že to jsou ženy? A co je pojí se sériovým vrahem, který zemřel před více než sto lety? Na venkově bují pokrytectví i podezřívavost a novinářské prostředí je prosyceno závistí a hořkostí. Marco a Ilaria jsou však odhodlaní vytrvat a odhalit vraha za každou cenu.... celý text

Literatura světová Romány Thrillery
Vydáno: , Host

Nostalgia del sangue , 2018

alzbeta4340
09.04.2019 4 z 5

Povedená detektivka z italského prostředí. Je to zase něco jiného než skandinávská či anglo-americká produkce. Ústřední dvojice je také dobře vymyšlená - novinářský matador a začínající praktikantka. Hezky jsem si početla, i když úplné vysvětlení mě tak úplně neokouzlilo, tady si to autor trochu ulehčil.
Určitě ale knihu můžu všem milovníkům detektivek doporučit.

soukroma
17.03.2019 4 z 5

Napínavé svižné čtení. Ze Sicílie (Teta Poldi...) jsem rovnou skočila na studený italský sever, na vánoční trasu Milano - Bergamo. Jiný kraj, úplně jiná detektivka. Plná krve a ohavných zločinů, ale dá se to "skousnout" (ohavná představa), protože hon na zvráceného vraha vede dvojice víc než kontrastních novinářů - zkušený psavec "černé kroniky" před důchodem a velice nejistá elévka. Kniha je hodně dlouhá, ale krátké kapitoly dovolují i trochu vaty v podobě soukromí obou protagonistů. Jako správní novináři dolují informace o sériových vrazích, kanibalech, stínání hlav, DNA, dvojčatech a místních. A samozřejmě se nám dostane zevrubného průvodce po novinařině, té dobré a té špatné, po základech řemesla a hlavně po vášni k téhle práci. I ten jadrný jazyk jsem musela novináři odpustit...

mikika
19.02.2019 5 z 5

sice pomalejší, ale zato báječně ironická detektivka se skvělým tandemem novinářů z krimi rubriky.

Hella
12.01.2019 5 z 5

Skvělý příběh, skvělá zápletka a dva sympatičtí normální novináři, kteří dají na frak policejním vyšetřovatelům. Doufám v další pokračování.

konicekbily
10.01.2019 4 z 5

Povedený debut prozatím nám neznámého autora zasazený do severoitalského prostředí. Při neschopnosti policie se vyšetřování musí ujmout náhodně sestavený novinářský tandem! Bylo by škoda, když se mu práce tak daří, kdyby toto nebyl začátek nové série!

LadyAnn
12.12.2018 4 z 5

Příjemně osvěžující změna v porovnání s obdobnými současnými knihami od angloamerických autorů. Souhlasím s prvními komentáři - je zajímavé číst příběh zasazený do italského prostředí. Další vcelku originální oživení pak přináší i vtipné pasáže související zejména s hlavním hrdinou. Knížka se čte "sama" a velmi rychle díky krátkým kapitolám a (střídmému) střídání dvou časových rovin.

WowKokinko
13.11.2018 5 z 5

Kniha je báječná. Líbilo se mi množství "krvavých" témat, která se tam objevila. Hlavní postavy knihy tvoří protichůdná navzájem se doplňující dvojice. Doporučuji a doufám, že si přečtu více knih z Italského prostrředí

DariDerek
10.11.2018 5 z 5

Musím říct, že tento thriller byl naprosto perfektní. Parádní počtení. Počínaje tím, že se odehrává v Itálii, po všech těch knihách, kde jsou jména anglická, bylo velmi příjemným zpestřením vidět jména italská. Navíc charaktery Besany a Piattiové byly úžasné. Vím, samé superlativa, ale tady jimi šetřit by nebylo korektní. Opravdu dobré, vynikající. :-)

Autorovy knížky

2018  80%Stesk po krvi

Kniha Stesk po krvi je v