Stavby a architekti pohledem Zdeňka Lukeše

Stavby a architekti pohledem Zdeňka Lukeše https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/153772/stavby-a-architekti-pohledem-zdenka-lukese-153772.jpg 4 9 2

Texty jsem se snažil psát tak, abych svět architektury - ať už současné, nebo již minulé - přiblížil běžnému čtenáři, který není v oboru odborníkem a probudil tak jeho zájem o téma, které považuji za důležité, neboť architektura a design nás obklopují doslova na každém kroku. Dokážeme-li jí porozumět a najdeme-li k ní vztah, je šance, že si jí budeme více vážit. Zajímavá, ale často i neprávem přehlížená díla a osobnosti naší moderní architektury v období od konce 19. století do dnešních dnů - od historismu a neoklasicismu přes secesi, avantgardní architekturu meziválečné éry až po dnešní postmodernu, hightech, minimalismus nebo dekonstruktivismus. ... celý text

pagac17
10.12.2021

Se zájmem jsem přečetl a prostudoval tuto velmi zajímavou a poučnou knihu, protože jsem Hradečák, tak jsem se dověděl hodně o slavných architektech panu Gočárovi a Kotěrovi, jejíchž zásluhou jsme se staly Salonem republiky, jistě i dodnes.

Alma-Nacida
06.09.2013 4 z 5

Hodně zajímavá kniha, která by si zasloužila větší formát kvůli lepším fotografiím, tyto jsou opravdu jak z novin :-(. Jinak nemám výtek.