Praha moderní

Velký průvodce po architektuře let 1900–1950 Průvodce po moderní pražské architektuře první poloviny 20. století zachycuje slovem a obrazem kolem dvou set staveb, nejen těch nejvýznamnějších, jako jsou Obecní dům, dům U Černé Matky Boží nebo Veletržní palác, ale i čistě užitných, které se ve svém úhrnu významně podílejí na moderní tváři města a jeho atmosféře. Průvodce je rozdělen do šesti kapitol podle historických pražských čtvrtí (Staré a Nové Město, Malá Strana, Hradčany, Josefov a Vyšehrad) a zahrnuje rovněž mapky s vyznačenými objekty a medailony nejvýznamnějších tvůrců. V budoucnu na něj naváže druhý díl, který představí nejvýznamnější objekty z tohoto období v dalších pražských čtvrtích....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/141038/big_praha-moderni-GcP-141038.jpg 4.418

Kniha Praha moderní

mcleod
03.01.2016

Výborné přiblížení pražské architektonické moderny, díky kterému jsem zjistil, kolik krásných staveb se skrývá v pražských ulicích. Zdeněk Lukeš stručně, ale zajímavě předkládá mnoho pro mě nových informací o stavbách, které již dříve zaujaly moji pozornost, i o stavbách, které jsem dosud míjel a které se tak jistě stanou novým cílem mého zaujetí při procházkách pražským centrem.

Kaferano
26.03.2013

Pěkně zmapovaná moderní architektura, texty jsou sice dost strohé, ale taková je koncepce knihy. Většinu těchto domů běžně míjím a kolikrát jsem si říkala, že bych se o nich chtěla dozvědět alespoň základní informace. Kniha je vhodná i na procházku a přehledné mapy vložené ke každé kapitole umožňují rychlou orientaci v terénu. Chystám se tedy i na pokračování ve druhém díle, kde mají být zpracovány další pražské čtvrti.