Statek je rodu ženského

Statek je rodu ženského https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/473575/bmid_statek-je-rodu-zenskeho-V08-473575.jpg 4 83 29

Čtyři ženy, čtyři osudy. V jeden okamžik se jejich cesty potkají, protnou a propletou. Zůstanou samy, bez mužů, které – jak si bláhově myslí – nechaly daleko za sebou. A pak tu máme psa. Kolii jménem Punti Cana, slyšící na jméno Punťa. A taky kozu. A kocoura. A horké léto, které voní meruňkovým koláčem, posečenou loukou, borovým lesem, vodou, žabincem a borůvkovým vínem. Prostě idylka, jen sem tam nějaká ta letní bouřka. Mimochodem – jak myslíte, že to zvládají opuštění muži?... celý text

Formicka93
16.12.2021 3 z 5

Takové odpočinkové čtení, které se odehrává na statku v jižních Čechách.

Florindela
16.10.2021 5 z 5

Než jsem se začetla, bylo mi záhadou, proč má jedna kniha čtyři autorky..? Že by byla povídková? Není. Je to příběh jednoho léta, čtyř žen a jejich navzájem propletených životů. Moc fajn příběh, dobře se čte.

Janniska
26.09.2021 5 z 5

Super oddychové čtení.Přečteno za dva věcery.

alnahu
17.08.2021 4 z 5

Odpočinková kniha s pěknou obálkou,která mě nalákalaka ke čtení.Příběh čtyř žen,které svede osud dohromady a co mají tyto společné-každá z nich se ocitne bez muže.Zajímavé na knize je,že je psána čtyřmi českými autorkami.Kniha má docela příjemnou atmosféru a I když téma je docela vážné ,přesto je lehce humorná.

GaleW
17.08.2021 5 z 5

Tuto knížku jsem si s sebou vzala na dovolenou a nemohla jsem zvolit lépe, léto v jižních Čechách ve společnosti čtyř sympaťaček, vřele doporučuji. Já měla nejraději praktickou a vysoce inteligentní Alex, ale všechny "holky" byly moc fajn a samozřejmě je k plusu, že se jedná o domácí tvorbu

Kimeček
08.08.2021 5 z 5

Super kniha na prázdniny. Četla jsem jedním dechem a nemohla se odtrhnout. Trochu mi připomínala knihu Prvok, Šampón, Tečka a Karel od Patrika Hartla. Tam byli muži tady jsou ženy.

Nelička
04.08.2021 5 z 5

Pohodové čtení z krásného prostředí jihočeského venkova. Čtyři ženský, čtyři životní příběhy, léto, zahrada, statek... Prostě jedna velká poklidná pohoda. Žádné velké drama ani extra spád, ale to jsem vlastně ani nečekala... Takže určitě zasloužený plný počet *.

Jurfinka
02.08.2021 3 z 5

Nebylo to špatné, ale na oddech dobré

Knižní střípky
20.06.2021 5 z 5

Byla jsem opravdu hodně zvědavá na knihu, kterou psaly rovnou 4 autorky a musím říci, že jsem maximálně spokojená. To bylo tak nádherné odpočinkové letní čtení, mně bylo tak líto, že už je konec, klidně bych četla ještě dál a moc bych si přála pokračování tohoto příběhu. Atmosféra léta uprostřed mých milovaných jihočeských luhů a hájů, nádherný statek u rybníka, spousta dobrého jídla servírovaného Maruškou, večery u vína na terase za zvuku žab z nedalekého rybníka, to byl balzám na duši. Každá z žen byla úplně jiná a vnesla do příběhu svůj originální prvek. Tím, že byly naše hlavní hrdinky různého věku, tak se zde vyskytlo spoustu témat. Mohli jsme nahlédnout do dvou dlouhodobých manželství a zároveň sledovat dvě mladé ženy s jejich partnery. Všechny čtyři vztahy měly svá úskalí, radosti a trápení. Já se s děvčaty bavila, smála, ale občas i smutnila, ale to jenom málo, protože celou knihou se nesla i v těch těžších situacích lehká humorná linka a nadhled, který jsem ocenila. A je mi po těchto čtyřech báječných ženských už teď smutno.

Celá recenze v záložkách recenzí od Knižní střípky.