Šťastní a mrtví

Šťastní a mrtví https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/397211/bmid_stastni-a-mrtvi-dAO-397211.jpg 4 125 43

Ta žena ležela na zádech, ruce u boků, nohy natažené, jako by už spočívala v rakvi. Nevidoucí oči upírala vzhůru, koutky mrtvých úst se zvedaly, jako by se smála. Vyšetřovatelé měli okamžitě jasno: znovu zaútočil sériový vrah, kterého bulvár překřtil na Shropshirskou zmiji. Všechny jeho oběti vypadaly, jako by opustily svět v nejšťastnější chvíli svého života. Nedaleko odtamtud začal nový život Ben Hofland. V ospalé vesničce, kde se narodil a kam se teď po rozvodu vrátil s jedenáctiletým synem, konečně našel práci. Jako by se pro něj i pro Ollieho všechno začalo obracet k lepšímu. Poprvé za pár měsíců se Ben cítí doopravdy šťastný… Ale neví, že jeho a Ollieho někdo sleduje. Někdo, kdo pro Bena nechce nic než štěstí. Štěstí… a smrt.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Baronet

Lucky Ones , 2017

alzbeta4340
11.04.2020 3 z 5

Zápletka poměrně zajímavá, autor ale nevytěžil ze svých postav všechno, co mohl. Při čtení jsem byla spíš nezúčastněný pozorovatel, o nikoho jsem se nebála a nikomu jsem nefandila. Průměrný thriller.

petula22
31.03.2020 4 z 5

Napínavý, čtivý příběh, poměrně dobře propracovaný, zápletka zajímavá. Postava Bena mi byla sympatická... Jednu hvězdu ubiram za konec, ten mě moc neoslnil.

birgitte
13.03.2020 5 z 5

Vynikající a čtivy román, napínavý od začátku do konce, doporučuji

šipek
09.03.2020 5 z 5

Tak za mě výborný thriller s nevšední zápletkou. Připravit oběť aby byla šťastná a následně ji zabít co k tomu dodat dost nevšední téma. Všem čtenářům a milovníkům tohoto žánru knihu vřele doporučuji.

Zara
20.02.2020 4 z 5

Místy lehce odhadnutelné
(SPOILER - proč má většina autorů setrvalou tendenci spárovat hrdiny? Jak předvídatelné, pokud je vyšetřovatel/ka + hlavní hrdinka/a nezadaná/ý),
ale děj plyne k logickému vyústění v příjemném tempu a ucházející kvalitě.
Ráda poznám předchozí autorova díla.

konicekbily
02.02.2020 4 z 5

Moc dobře vymyšlená zápletka, všechno do sebe zapadá. Nemohlo se to stát, jako většina thrillerů, ale je to prima odpočinkové čtení.

Dresia
23.12.2019 2 z 5

Asi bych měla přestat číst detektivky, málem mě to unudilo k smrti.

alnahu
16.12.2019 5 z 5

Tentokrát napínavý psychologický příběh zvrhlého vraha- jeho oběti umírali s úsměvem na rtech,jako by byli šťastni co je potkalo.Pro vyšetřovatele zapeklitý příběh sériového vraha.

Hella
28.10.2019 4 z 5

Měla jsem docela problémy se začíst, ale od poloviny už kniha pěkně svištěla. Je vidět, že autor má dobré nápady, byť tenhle jeho literární počin je o ždibec slabší než předchozí Pronásledovaní.

ArwenAragorn
14.10.2019 5 z 5

V této knize se hodně mluví o štěstí, jenže kdo je tady šťastný, může být snadno i mrtvý, na to nezapomínejte!
Super thriller, promyšlený, napínavý, s originální zápletkou. Myslím, že pět * si zaslouží a doporučím ho.
------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Proto musíme usilovat o to, co přispívá ke štěstí, s vědomím, že jsme-li šťastni, máme všechno;, nejsme-li však, udělejme všechno pro to, abychom se ho dobrali.

Je lépe ležet bezstarostný na kavalci než mít zlatou pohovku s bohatým stolem a spoustou potíží.

Umění dobře žít a umění dobře umřít jedno jsou.

Pája699
07.10.2019 5 z 5

Napínák od začátku až do konce. Vraha jsem si tipla velmi brzo, ale neubralo to knize napění, zajímavá zápletka.... Je tam pár zvratů, které jsem opravdu nečekala. Záverečná řeč vraha mě tak trochu děsila.....určo stojí za přečtení

LP113
20.09.2019 4 z 5

Začátek napínavý, ale jen chvíli, pak se to trochu vleklo, ale pak už zase napínavé a konec jsem zhltla. Určitě doporučuji.

lenka.g
01.09.2019 5 z 5

Jízda od začátku do konce!

Petronela16
06.08.2019 4 z 5

Suhlasim s Justwomen,ze taky light triller.Sem tam trosku neuveritelne ,ale v postate fajn sa to citalo.Mozno skusim nieco zase od autora.

JustWomen
28.07.2019 3 z 5

Takový light thriller, originální zápletka, prostředí venkova, sympatické postavy, jen detaily občas skřípaly. Ztráta hvězdiček za ten konec, nějak mí nesedl, vrah porušil své pravidlo a přišlo mi to nevěrohodné.

Dela111
12.07.2019 4 z 5

V tomto thrilleru aby se bál každý kdo je šťastný, protože tady oběti umírají potom, co si užijí příliv štěstí.
Příběh má zajímavou zápletku, myšlení pachatele je hodně zvrácené. Tipla jsem si ho správně jen co se poprvé objevil, ale to neberu jako mínus.
Kniha má pomalejší rozjezd, ale to mi tak nevadilo. Mně spíš vadila romantická linka, která na můj vkus byla na thriller příliš výrazná, obzvlášť ke konci.
Celkově se čte kniha dobře, není to vyloženě trhák, ale za přečtení stojí.

irva
11.07.2019 5 z 5

Skvělá knížka měla vše napětí, spád.

RADOST
08.07.2019 5 z 5

Originální, napínavé, nepředvídatelné - i když hodně ujeté. Thrillery jsou vlastně takové pohádky pro dospělé. O zlu a dobru. O štěstí. Ale ne každé štěstí je trvalé. V této knize má pachuť hrůzy a zmaru. Bavilo mě to.

Knižní střípky
06.07.2019 4 z 5

Hodně dobrý thriller s pro mě originální a dobře propracovanou zápletkou. Chvilinku mi trvalo se začíst, ale pak už to jelo bez hluchých míst až do skvělého konce. Oceňuji, že se autorovi povedlo mě několikrát zmást, vždy když jsem si již myslela, že jsem něco rozlouskla, jsem za pár stran pochopila, že jsem vedle jak ta jedle, což velmi chválím. Máme zde vraha, který svým zvráceným způsobem dělá v okamžiku smrti své oběti šťastnými. Aspoň si to tedy ve své choré mysli myslí. Fandila jsem jak policistce Imogen, která měla vyšetřování vražd na starosti, tak i dalšímu z hlavních hrdinů Benovi a jeho synovi Olliemu. Ben vzal Ollieho po rozchodu se svou ženou zpět do svého rodného města, aby zde spolu začali nový život. Myslel si, že zde naleznou tolik potřebný klid. Člověk míní a vrah mění.

kneslova
16.06.2019 5 z 5

Výborná detektivka, fakt zajímavá, čtivá. Takových není mnoho - 5 hvězdiček

anglická literatura thrillery sérioví vrazi thrillery pro ženy

Mark Edwards
britská, 1970
2018  77%Pronásledovaní
2019  84%Šťastní a mrtví
2012  74%Jak zabít Kupida
2023  75%Hrôza v Hollow Falls

Kniha Šťastní a mrtví je v