Šťastné hororové mládí

Šťastné hororové mládí https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/391560/bmid_stastne-hororove-mladi-R11-391560.jpg 3 30 14

Kniha psaná autorem života Upírem Krejčím, bez servítek, bez obalu. Začíná ještě před jeho narozením a převážná část je upřena na jeho mládí. Ale je to víc, je to horor, jsou to crazy příběhy hlubokého vyznání, neopakovatelné zážitky i jemu vlastní situační humor. Dozvíte se, koho celý život miluje a má za boha, koho nenávidí. Především vás překvapí svou pravdomluvností, otevřeností, se kterou se na veřejnost normálně nechodí. Zajímavá je výpověď o rodném Rakovníku, komických postavách, učitelkách, kamarádech, kapelách... Upíra budete střídavě litovat, odsuzovat, ale také ho budete nenávidět a zároveň milovat... Možná i chválit, za to, jaký je dnes, jak to všechno mohl zvládnout a neztratit humor. Častokrát se zasmějete, ale také knihu odložíte, protože se vám zatají dech a nebudete chtít pokračovat ve strachu, jak to dopadne.... celý text

kob
21.01.2023 4 z 5

Myslela jsem si, že knihu jen zběžně prolistuji, protože jsem ji dostala a moc mě nelákala, ale pak jsem se začetla a musím uznat, že je napsaná docela dobře. Nevynechala jsem ani písmenko

Zuzunda
09.10.2021 3 z 5

Nic z čeho si kecnete na zadek, ale ztrátou času bych to rozhodně nenazvala. Příjemné oddechové čtení, takže pokud se vám nechce moc přemýšlet, klidně po této knížce šáhněte ;)

Marla
22.07.2021 3 z 5

Tak jsem po přečtení přemýšlela, jak tohle dílo pochopit. Buď si ze čtenářů autor dělá srandu a říká si: chachá milánkové, jestli myslíte, že je tohle všechno pravda, tak jste úplně..../možno doplnit libovolné slovo/. Nebo je to všechno fakt pravda a autor se tímto pomstil všem okolo sebe. Možné je také to, že je to pravda a tato kniha zafungovala jako jakási forma psychoterapie.
V každém případě jsem při čtení nevycházela z úžasu a před očima jsem pořád měla to nezaměnitelné, ježaté, netopýří, upíří zjevení.

stanislav0373
08.07.2021 2 z 5

Zajímavě napsaná kniha. Upíra znám z dětství, kdy jsem na něj koukal v televizi a líbilo se mi jednak jeho jméno a pak nezapomenutelný rozčepýřený zjev a specifický výraz. Jak šel ale čas dál a já dospíval, úplně jsem na něj zapomněl. A nyní na mě vykoukla jeho biografie. Inu, Jářku, to by bylo, aby nebylo...

Jak jsem se již zmínil, je to kniha psaná zajímavě... Ale Thajky s penisem mi taky přijdou v lecčem zajímavé, ačkoliv je nevyhledávám a nemám potřebu si nějakého shánět domů.

Osobně se plně ztotožňuji s hodnocením čtenářky "meluzena". Nevidím roto důvod psát více... snad jen, že jsem to čekal humornější... Ale na WC dobrá volba :-)

nela3812
26.04.2021 1 z 5

Dočetla jsem asi do strany 100 a pak už jsem to vzdala. Tato knížka není můj šálek kávy a bohužel mi nesedla :( Biografii mám ráda, ale tady mě celkové pojetí nezaujalo. Bohužel.

nemer
05.02.2021 odpad!

Na můj vkus příliš bulvární forma a moře pravopisných chyb. Jako vystřižené z Blesku.

MartinB682
19.11.2020 5 z 5

Moc zajímavá a čtivá kniha z autorova dětství do dospělosti. Přečetl jsem ji jedním dechem, ačkoli autora jsem nikdy nijak nevyhledával a jeho humor mi příliš nesedí. Kniha mě od první stránky dostala šokujícími zpovědmi. Čte se příjemně a rychle i diky krátkým kapitolám.

DomYell
04.09.2020 5 z 5

Tohle bylo hodne prijemne prekvapeni!!! V. U. K. znam asi jako vetsina lidi - z televize... V nejakem podvedomi jsem ho mel... Ale po precteni teto zpovedi v mych ocich hodne vyrostl. Vyborny vypravecsky talent, ktery i pohreb dokaze vylicit jako frasku. Bravo!

Arkagas
11.08.2020 3 z 5

Kniha, která mě tak strašně moc chytla za srdce a opět mi dokázala, že ne všechny naše známé tváře mají celý život šťastný, jak si většina lidí myslí. Tato kniha je otevřenou zpovědí a vzpomínkovým deníkem na hrůzy zažívané v dětství, na radosti zažívané při prvním hraním divadla, poctou pro svou babičku, která byla jediným milujícím členem domácnosti a ukázkou toho, že i když jste měli bolavý start do života, můžete ho i přesto brát s nadsázkou a humorem. Jak se Václav neměl stát komikem, ale našel si svou cestu, ale i o tom jak jeho matka byla nemocná a jaký to mělo vliv na tehdejší vztah k sestře.
Kniha která mě absolutně pohltila a pustila až po přečtení poslední stránky.

Janniska
03.05.2020 3 z 5

Začátek celkem drsný,nezaobalený,takový jako je sám život.Pro záchodové čtení,oddychové,není potřeba návaznosti kapitol.Prostě na pohodu

Julinka679
12.01.2020 3 z 5

Zajímavá kniha pojednávající o životě Upíra Krejčího, psaná samotným Upírem. Je to vtipné, úsměvné, místy i smutné ale budete se u toho bavit. Za mě klasický dobrý průměr :-)

meluzena
23.07.2019 1 z 5

"Zážitky nemusejí být pěkné, ale musejí být silné," v duchu této hlášky se asi neslo Upírovo dětství a mládí. Klobouk dolů, že to ustál. A možná pro něj nebylo jednoduché zveřejnit nepěkné věci na své příbuzné a známé (zvlášť na ty dosud žijící); a taky nabonzovat na sebe, že byl pěknej zmetek :) Ale...
Obávám se, že (nejen) v té době měl podobně hororové mladí každý druhý a jednotlivé rodiny se lišily jen "pár drobnostmi". Je pravda, že ne každý druhý se proslavil, ale na druhou stranu ne každý druhý se svůj příběh rozhodl vydat knižně. Naštěstí.
Co historka, to kapitola. Jenže co dobře funguje v ústním podání na různých sešlostech, to v psaném textu přestává fungovat - vyprávění najednou chybí živý Upír a na papíře působí jako literární nedodělek - jako skica, která není obrazem. Historky jsou psané spisovně, ale kvůli autenticitě tam musely zůstat různé nespisovné (či velmi nespisovné) výrazy a dohromady to působí divně a jaksi nepatřičně, bez úvodu či závěru. Jednotlivé epizodky jsou poskládány jakoby chronologicky, ale jen jakoby, protože někdy se skáče v čase vpřed či vzad a některé věci se opakují jako by se historky vyprávěly nezávisle na sobě a nechtěly tvořit celek. Takže to působí jako by někdo prostě jen zapsal historky, které Upír kdy vyprávěl, a pak je poskládal plus mínus chronologicky, bez nějakých literárních ambicí.
Nečekejte tedy žádný literární skvost, ani klasickou biografii.

Možná vám ale nic z výše uvedeného nepřekáží a tenhle autentický neučesaný styl vám naopak vyhovuje.

kirkpatrick
11.05.2019 4 z 5

Začátek byl smutný a trochu jsem se bál zda nebude taková celá kniha. Potom už mě přiváděly k smíchu různé historky a všelijaké postavičky z Rakovnicka. Dobrá odpočinková četba.

Nočnípták
08.01.2019 4 z 5

Tahle kniha - to je pro mne velké překvapení. Upíra samozřejmě znám z televizních pořadů, které sledovaly naše děti. Nikdy nebyl můj oblíbenec, ale ani neoblíbenec. Prostě takový svérázný umělec ke kterému jsem neměla žádný vztah. A teď jedna kniha dokázala, že jsem se zamilovala. Do mima, zpěváka, herce, scénáristy, dramaturga, režiséra a spisovatele. Tím vším je Václav Upír Krejčí. V knize je ovšem ještě navíc i klukem s nímž prožíváme jeho dětské úspěchy a trable. Také jeho zážitky z učňáku a vojny. Celou jeho cestu k vytouženému herectví.

Některé příhody jsou vážné, skoro k pláči. Většina však úsměvná a nad některými jsem se smála nahlas/koupání ve sprchovém koutě/.Kniha se moc dobře a rychle čte. Její kapitolky jsou krátké, psané s nadhledem a krásnou češtinou Rozhodně stojí za přečtení.

A navíc jsem teď zjistila, že ji mohu použít do výzvy.

Výzva 2019 - 9. Kniha, která má v téhle chvíli méně než 10 komentářů