Šťastně až do smrti

Šťastně až do smrti https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/371960/bmid_stastne-az-do-smrti-3E3-371960.jpg 4 143 59

Dánský milostný thriller od autorského dua bestselleru Ztracená, píšící pod pseudonymem Anna Ekberg. Napínavý thriller o úkladné, dokonale naplánované vraždě. Dramatický příběh o majetnictví ve vztahu, o vášni, sexu a tajemstvích druhých. Pravdivá sonda do manželství, kde je i přes vnější dojem vše nakřivo. Christian a Leonora. Manželé kolem padesátky, přes dvacet let spolu. Měli by být šťastní. Mají všechno: peníze, krásný dům i společenské postavení. Zákeřná nemoc jejich osmnáctiletého syna, která je stála spoustu sil, je konečně na ústupu a před nimi se otevírá světlá budoucnost. Nebo snad ne? Jednou v noci Christian dostává SMS, a když odmítne Leonoře zprávu ukázat, vzbudí v ní podezření. Na Christianově pracovním večírku se její podezření potvrdí. Leonora přistihne manžela při sexu s kolegyní, mladou architektkou Zenií. Později Christiana konfrontuje, ten vše zapírá, je však rozhodnutý ji opustit. Leonora se s tím nechce smířit, vydírá Christiana kvůli finančnímu podvodu. Christian s ní musí zůstat. V bezvýchodné situaci se Christian rozhodne, že se jí musí zbavit. Počká si na Leonoru ve firemní dodávce na silnici v lese, kam Leonora chodí běhat, a srazí ji. Vrátí se domů, nalije si drink a vtom se objeví Leonora. Co to vlastně udělal?... celý text

Literatura světová Pro ženy Thrillery
Vydáno: , Metafora

Kærlighed for voksne , 2017

soukroma
01.05.2019 4 z 5

V úvodu se hned dozvíme, jaký zločin se stal a kdo ho spáchal, a dál se rozvíjí takový typický ženský mnohomluvný příběh o citech, pocitech, obětování, nevěře..., nebo ne? Naštěstí jsem se nenechala odradit první padesátkou stran a s čím dál větším zájmem vytrvala až do - hořkého - konce. Dokonce jsem skousla i ty vstupy od tehdejšího policejního vyšetřovale. Konec je opravdu nečekaný, absurdní, úchylný, ale pokud se to tak stalo, po seznámení se všemi fakty a aktéry vlastně i uvěřitelný.
I když mám "autorčiny" thrillery podstatně raději, pokud jsou podepsané jako A.J.Kazinski, neb jsou zvláštní a plnohodnotné, i tenhle v zásadě milostně-nenávistný thriller byl jiný, čtivý a dobrý.
Pozn.: až do samotného konce jsem přemýšlela, zda by se jako titul spíš nehodilo "dokud nás smrt nerozdělí" - konec jasně ukázal, že nehodilo...

harena
27.04.2019 4 z 5

Tolik nenávisti mezi manželi, kteří spolu 20 let žili, si ani neumím představit. Zpočátku se příběh rozvíjel dost pomalu, ale tempo románu se zrychluje, takže jsem ho dočetla teď, před půlnocí. Docela dobře vypracované charaktery postav a musím říct, že jsem fandila Leonoře. Autoři knihu označují výstižně jako "milostný thriller".

Verr644
24.04.2019 2 z 5

celkem nuda..

Ráčkajda
03.04.2019 3 z 5

Musím říct, že za mě žádná bomba to nebyla, ale člověka to nutí číst až do konce, aby se dozvěděl, jak to tedy s nimi dopadlo. A dějovou linku detektiva jako také občas přeskakovala.

Stani95
07.03.2019 5 z 5

Nečtu často tyto žánry- detektivky, takže jsem poměrně nováčkem v této oblasti, ale za mě super! Knížka mě bavila od první stránky a nechtěla jsem jí odložit dokud jí nedočtu. Líbily se mi kapitoly rozdělené podle různých pohledů hlavních hrdinů a vyšetřovatele.

intelektuálka
22.02.2019 4 z 5

Když jsem si přečetla název této knihy, ihned jsem pojala podezření - jak to s tím štěstím vlastně bude ?

A bohužel jsem se nezmýlila, téma manželského trojúhelníku je zde zpracováno mrazivě ....

Christiane a Leonoro - opravdu budete žít šťastně až do smrti ???

Myslím, že kniha zaujme a doporučím.

kneslova
07.10.2018 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, souhlasím z mnoha příspěvky pode mnou - jak zajímavě napsané charaktery postav - četla jsem se zvědavostí co bude dál a příběh tam, kde se zdá nekončí... ano knihu narušuje dějová linie vyprávějícího detektiva, to jsem vždy uspěchaně přejela očima, abych se dostala k ději příběhu. Ale tento příběh byl na vyprávění detektiva tak trochu postavený. Nejen po skončení knihy jsem přemýšlela jaké to musí být, žít v takovém svazku....no psycho

zlinissi
14.08.2018 4 z 5

Syrový příběh, vtáhne do děje a nepustí. Jen mne zpočátku rušily pasáže s vyšetřovatelem, i když pointa na závěr se mi líbila. Uvěřitelné, až jsem z toho popisu nejtemnejsich zakouti lidské duše měla depku :).

Acinore
06.08.2018 5 z 5

Po dlouhé době jsem zase přečetla knížku během pár hodin :) morálně nechutné, doufejme i nereálné, ale velmi čtivé :-D

TheMelorry
25.07.2018 4 z 5

Podle anotace jsem od knihy očekávala něco trochu jiného, ale i tak jsem byla nadšená. Začátek byl sice zdlouhavější a chvíli trvalo, než jsem se dostala do děje, od poloviny kniha začala nabírat grády a konec byl víc než překvapivý.

Danago
27.06.2018 3 z 5

Hlavní zápletka je dobrá. Místy je příběh zajímavý a napínavý, ale místy to byla nuda.
Příběh vypráví starý detektiv své dceři před její svatbou, snad aby jí od satby odradil. Christian mně byl nepříjemný a nesympatický od samého začátku. Leonora je chytrá docela jsem jí fandila. Celkově bych také knížku zkrátila. Neustálé rozmýšlení , ktreté nakonec stejně k ničemu nevedlo. Manželství je tu postaveno na pokřivenou rovinu a to bylo nepříjemné.
Za mě žádnévelké nadšení.

Isserley
02.06.2018 4 z 5

Tak tohle se autorskému duu Anna & Ekberg opravdu povedlo! Jak jsem proti severským detektivkám poněkud zaujatá, tato mě nadchla, ona to vlastně ani detektivka není, i když vypravěčem je detektiv pátrající po vrahovi. Výborná knížka, je tam všechno, co má v dobrém thrilleru být, a ještě něco navíc o lásce a o manželství.

SovaKlara
10.05.2018 3 z 5

příběh se mi líbil moc jen by možná mohla být kniha o půlku kratší vynechala bych povídání inspektora

Blaufik
05.05.2018 5 z 5

Pokud jste milovníky dobře napsaných thrillerů, které vás budou bavit a během příběhu také překvapí, tak rozhodně mrkněte i na knihu Šťastně až do smrti. Za sebe mohu jedině doporučit, čeká vás jízda plná ostrých zatáček po které budete chtít další kolo.

bookcase
21.04.2018 5 z 5

To tedy byla jízda, až se mi nechtělo věřit vlastím očím, co jsem četla. Líbilo se mi pojetí dvou časových rovin, vyprávění policisty dceři je hodně zajímavý způsob, jako ve filmu.

zuzana2599
21.04.2018 4 z 5

Dánské milostné drama s moc hezkou obálkou. Na tuto knihu jsem se těšila a byla jsem dost zvědavá...Christian a Leonora jsou dvacet let manželé, je jim padesát, přijde nevěra, to je hodně dobrý námět na kvalitní thriller...
První polovina knihy je hodně o pocitech, vzpomínkách, děj je dost hutný, horší jsem se dostávala do děje. Možná by prospělo pár stránek ubrat. V druhé části příběhu děj dostává spád, zvědavost nutí číst dál a víc.
Doporučuji zejména pro náročnější čtenáře, já jsem spokojená, ale teď chci číst něco lehčího !!

Habana
05.04.2018 3 z 5

Hm... asi jsem ujetá na hezké obálky. Zde jsem dle popisu knihy čekala, že se snad manželka vrátí ze záhrobí a ono kulový. Kniha je psaná z pohledu starého detektiva Holgera, jehož minulost je tam retrospektivně odhalována a je to fakt nuda za nudou, k příběhu to vůbec není důležité a je to až tak děsná nuda, že přemýšlíte co budete vařit k večeři. Rovina staršího manželského páru Christiana a Leonory je o dost zajímavější... na začátku. Pak se v knize pořád plácají ve svých myšlenkách. To už pak hledíte na svoje manželství také z dost pokřiveného pohledu a ne... to není fajn.
Holger, který vypráví tento svůj bývalý "nevyřešený" případ své dceři Josefině, která si s taťkou šla sednou na kafe před odjezdem na SVOU svatbu. No není to milej a přející otec? Nebo to alespoň z knihy moc suprácky teda nevyznělo.
Kniha by chtěla pár stránek vytrhat a zcela odstranit pasáže, které čtenáři představí i minulost neživotného předmětu. Za mě průměr. Ale je fakt, že mezi thrillery je to trochu závan čerstvého vzduchu.

veronika0382
04.04.2018 4 z 5

Toto je moje druhá kniha od autorů píšících pod pseudonymem Anna Ekberg a musím říct, že Ztracená se mi líbila přece jenom o maličko víc. Ze začátku mi děj tohoto thrilleru přišel trochu zdlouhavý a trvalo mi se začíst. Ale asi tak v polovině nabral příběh takový spád a stalo se toho tolik, že budete zírat s otevřenou pusou. Více v mojí recenzi v záložkách.

Hope80
02.04.2018 3 z 5

Kniha nebyla špatná. Rozhodovala jsem se mezi 3 a 4 hvězdičky. Měla jsem ji rozectenou delší dobu, neměla na ní tolik času a klidu, tak bohužel nemůžu úplně hodnotit. Jen že byla trošku víc roztahaná, ale jinak to nebylo špatné čtení.

zfilmováno erotika thrillery pro ženy

Anna Ekberg
dánská