Šťastie má farbu levandule

Šťastie má farbu levandule https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/512668/bmid_stastie-ma-farbu-levandule-zFC-512668.png 4 181 181

Keď sa Penelope dozvie o nehode svojej babičky, opustí rodný Berlín a odcestuje do Provensalska, aby jej bola nablízku. Starostlivosť o babičku jej vyhovuje, pretože ak sa niečím nechce zaoberať, je to jej vlastný život. V práci dostala výpoveď a od priateľa kopačky cez telefón. Penelope sa preto s plným nasadením vrhne do práce v Mathildinom penzióne, kde sa čoskoro musí rozhodnúť nielen medzi starou a novou láskou, ale pripomenie si aj idylu svojich bezstarostných detských čias. Uprostred nádherných levanduľových polí a francúzskych dezertov sa zamýšľa nad tým, ako rýchlo zabudla na to, čo všetko ju robí šťastnou. Penelope však netuší, že hviezdy v nádhernom Provensalsku sú priaznivejšie, než si myslí...... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Grada

Das Glück ist lavendelblau , 2020

book_loverka_
28.05.2021 4 z 5

Štěstí má barvu levandule je fajn oddechový román pro ženy, ideální třeba na dovolenou. Hrozně se mi líbila atmosféra a prostředí slunné Provance. Děj se odehrává v rodinném starobylém penzionu, který je obklopený lány voňavé levandule. Hlavní hrdinka k tomu umí péct a všechny vyrobené dobroty jsou v knížce náležitě popsány, že se vám až sbíhají sliny. Romantická linka byla celkem předvídatelná, ale pak tu máme ještě pátrání točící se okolo babiččiných dopisů z jejího mládí, které příběh krásně oživilo. Tuhle knížku jsem si užila a překvapilo mě, že je to teprve autorčina prvotina, protože styl psaní byl moc pěkný.

Ellinek
28.05.2021 4 z 5

Chtěla jsem si přečíst něco jednoduchého, romantického, z krásného prostředí - a přesně to jsem dostala. Provance, penzion, levandule a láska, co víc by si mohl člověk přát. Všechny postavy si člověk zamiluje a bude s nimi sympatizovat. Milé a odpočinkové čtení, jaké jsem v tuhle chvíli potřebovala. Jedinou hvězdičku strhávám za to, že jsem se do příběhu zase tolik neponořila. Stránky ubíhaly, ale mě vlastně ani nijak zvlášť nezajímalo, co se tam děje. Příběh zkrátka plynul a já se divila, že jsem už za polovinou, i když se nic významného nedělo. Samozřejmě, ne každý příběh potřebuje nějaké pořádné drama, tahle milá romantika ho taky nepotřebovala, jenom mi tam scházela nějaká ta pověstná jiskra. I tak jsem se ale na poslední dvoustránce culila jako měsíček na hnoji. :)

Medvědářka
18.05.2021 5 z 5

U téhle knihy najdete potřebný klid a pohodu mezi lány levandule.
Pepe si vás získá svou milou povahou a i když s muži to nemá lehké, tak najde nakonec to své štěstí a ještě nový domov. Domov, který měla už dříve u nosu, jen nevěděla, že je pro ni ten pravý.
Kniha je prý autorčina prvotina, což není vůbec znát. Je skvěle napsaná. Příjemně u ní plynul čas a člověk mohl krásně vypnout nebo začal přemýšlet, jakou dobrotu si upeče nebo sní, když o ní četl. Pepe vám totiž předkládá všelijaké laskominy, nad kterými se sliny jen sbíhají.

majík1
15.05.2021 5 z 5

Nádherný románek pro jarní večery o tom,že někdy hledáme lásku,a přitom jí máme u nosu.Určitě doporučuji