Stará tajemství

Stará tajemství
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532579/bmid_stara-tajemstvi-65d50be4abdbe.jpg 4 556 556

Audiokniha Stará tajemství, kterou napsala Patricia Gibneyová, je třetí díl ze série Inspektorka Lottie Parkerová. Velká tajemství z Lotiiny minulosti Inspektorka Lottie Parkerová řeší další temný případ: Když policie najde starší ženu, zavražděnou v domě své dcery, vyšetřování připadne inspektorce a jejímu parťákovi detektivu Boydovi. Jakmile zjistí, že dcera oběti se pohřešuje, začnou se obávat o bezpečí celé rodiny. Pak kdosi zapálí nedaleký dům. Počet obětí roste a Lottie a její tým začínají rozplétat pavučinu tajností a lží. Vraždy podle všeho vedou daleko do minulosti, k události, kterou vyšetřoval Lottiin otec, než spáchal sebevraždu. Lottie stále neví, jak to tehdy s jejím otcem skutečně bylo, zdá se však, že by jí stávající případ mohl poskytnout nějaké vysvětlení. Jenže kolik toho vlastně chce vědět? A kam až je ochotná se kvůli nalezení pravdy vydat?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: audiokniha , Radioservis , Témbr

The Lost Child , 2017

Interpreti: Lukáš Hlavica

Ivka14
08.01.2021 1 z 5

Předešlé knihy se mi velice líbily a patří do sekce mých oblíbených detektivek, ale tohle mě vůbec nebavilo. Hlavní postava mi začala dost vadit a nemohla jsem si na ni zvyknout, jako by ji autorka vyměnila. Příběh a zápletka byla celkem zajímavá.

Bara52
01.01.2021 1 z 5

Moc me to nebavilo. Ztracela jsem se ve jmenech a v tech rodinnych vazbach, proto na me ani konec nijak nezapusobil. Navic me stvalo to otevrene ukoncovani kapitol, spisovatelka asi chtela ctenare napnout pro dalsi cteni, ale pripadalo mi, ze se vetsina toho ani nevysvetlila. Porad se na sebe nabalovaly dalsi a dalsi otazky, a nemela jsem pocit, ze by byly zodpovezeny - snad az na tech poslednich cca 5 stranach. Dalsi dily uz si urcite nepujcim.

mendule
21.12.2020 2 z 5

No tak jsem to přečetla jen že jsem byla zvědavá jak to dopadne, ale přijde mi to hodně překombinované a trochu jak vichr z hor od Járy Cimrmana. Navíc mě trochu deptá naprosto neurotická, chaotická inspektorka, která nedodržuje žádná pravidla.

HanulkaK.
18.12.2020 4 z 5

Trochu jsem se ztrácela ve jménech, nicméně bavila mě a už se těším na pokračování.

Mandlevest
13.12.2020 5 z 5

Momentálně, pro mě, nejlepší detektivní série s ženskou hrdinkou jako vrchní vyšetřovatelkou. Často si tu stěžuji na ty mírně hysterické, s démony minulosti bojující inspektorky v jiných sériích, ale je zvláštní, že Lottii Parkerove ten smutek, beznaděj a boj s démony věřím beze zbytku a moc jí fandím. Možná je to osobním prozitkem autorky, že na mě osobní linka Lottie působí hodně autenticky a ne rušive. Samotný detektivní příběh je opět napínavý, je zde více linek, které se spojí a to já mám v detektivkach ráda a konec, jak je u této série zvykem, je trochu náročnější na pozornost. Skvělé čtení, pri kterém se mi sice srdce nezastavilo :-), ale které jsem si moc užila a budu netrpělivě vyhlizet další případ. V serii jich v zahraničí vyšlo myslím dalších pět, tak se máme na co těšit.

Katania
23.11.2020 4 z 5

Popravdě se mi do tohoto dílu už moc nechtělo, protože mě Lottie moc nesedla. Nicméně se opravdu povedl! Tajemství minulosti jsou většinou opravdu temná a někdy by měla zůstat skryta...

putpuda
21.11.2020 5 z 5

Čím dál tím lepší ... konec byl hodně napínavý. Momentálně jedna z nejlepších sérií..snad bude brzy další díl...

postrach
20.11.2020 5 z 5

Co dodat?Lottie nasla svou pravdu za kazdou cenu.Zaver povedeny....Uvidime,jestli pokracovani bude....

Majdalenka
12.11.2020 4 z 5

První kniha ze série kterou jsem četla. Těch sérii knih, kde je hlavní vyšetřovatel žena, má parťáka a nějaký problémy je moc.. Tahle vyšetřovatelka mě nijak neuchvatila. Příběh průměrný ale ten konec se vydařil! Autorka si s čtenářem umí pohrát. Možná jednou začnu sérii od začátku.. Teď to bylo příjemné zpestření.

kofola33
09.11.2020 4 z 5

Tomuhle dilu davam 4, pribeh byl malicko prekombinovan a nejak mi to uplne nesedlo, nicmene uvidime dale, myslim, ze Lottie ma porad co nabidnout.

JitkaHambi
30.10.2020 3 z 5

Pro mě nejslabší díl z této série.Chvílemi jsem se i ztrácela v těch rodinných propletencích, přišlo mi to jako taková slátanina a vadilo mi i chování Lottie.Ale číst se to dalo a další díl si určitě přečtu :-)

chrudas
30.10.2020 5 z 5

Díl od dílu lepší a lepší. Napínavé, čtivé se zajímavým koncem.....

lalaserka
23.10.2020 5 z 5

Tak tato kniha, mě pohltila od začátku až do konce. Nemohla jsem se od ní odtrhnout, napínavá už od začátku. Zajímavý děj propletených rodinných příslušníků. Mám moc ráda Lotti. Už se moc těším jestli výjde nový díl.

ennlady
23.10.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem přečetla před Ukradenými životy, se kterými začínám teď, a jen doufám, že to nebude vadit. Na obale knihy se dočtete, že jde o "zvrat, ze kterého se vám zastaví srdce". Takových podobných lákadel jsem už viděla bezpočet, ale tady - víte co? Fakt se mi málem zastavilo srdce. Inspektorka Lottie se svým týmem tentokrát vyšetřuje několikanásobná násilná přepadení a úmrtí a navíc požár, který, jak to vypadá, nemá s vraždami nic společného. Zpočátku mi trošičku dalo práci se začíst, ale pak to šlo jako po másle a nabralo to takové tempo, že jsem kolikrát musela přibrzdit a vrátit se o nějakou stránku zpátky, abych se neztrácela jak v postavách, tak v ději. Opravdu to byla jízda, na jejímž konci se odkryjí i stará tajemství samotné Lottie a její rodiny. Je pravda, že konec samotný mi opravdu málem vyrazil dech a zastavil srdce, když pominu to, že se pohyboval až za hranicí uvěřitelnosti, ale to mi vůbec nevadí a dávám plný počet.

JustWomen
11.10.2020 3 z 5

Trochu zklamání, dobrý thriller nedělá jen neuvěřitelné množství postav a počet mrtvol. Propletence vztahů, opuštěných dětí, spřízněných osob, těžko se vyznat kdo je kdo a čí je které dítě. Lottie mi přišla fakt nesympatická, závislá a poněkud neschopná. Ocenila jsem vysvětlení tajemství smrti Lottina otce a jejího původu. Celkem z toho vyšel sotva průměr.

Hella
11.10.2020 2 z 5

Buď jsem byla v naprosto nepříznivém rozpoložení pro tenhle 3. díl, nebo byla Lottie opravdu tak nesympatická a hloupá a navíc závislá. Nemít vedle sebe parťáka Boyda, tak snad nedá dohromady ani kloudné vyšetřování. Navíc, jak už ve zdejších komentářích vícekrát padlo, těch mrtvol, jmen a vzájemných souvislostí bylo tolik, až se člověk ztrácel. Za mě tentokrát ani ne 3 * a velké zklamání.

Jiparis
11.10.2020 4 z 5

Šílení lidé s bolestnou minulostí se mstí. Námět není originální , ikdyž celkem napínavé, na mé gusto příliš mnoho mrtvol , spletitost příbuzenských vztahů a spousta krvavých detailů mi neseděla.

astra3
08.10.2020 5 z 5

Napínavé, zamotané. Konečně víme pravdu o otci. Lottie musí mít asi anděla strážného. Těším se na další díl.

Blondebookdevil
03.10.2020 5 z 5

(SPOILER) Výborný thriller na jedno až dvě podzimní odpoledne pod dekou. Patriciiny knihy mají zlepšující se tendenci, což je samozřejmě skvělé.
Když už si oblíbíte určité postavy, je velice lehké se k nim zase vrátit a sledovat jejich příběhy. Pro mě je to mírně závislá workolička Lottie Parkerová a Boyd. Pořád jsem si říkala, že už by se k němu sakryš měla chovat slušně, on by pro ni udělal první poslední!
Lottie se snaží se lépe starat o rodinu, ale jde to těžko, když je na tři děti a vnoučka sama a do toho má zapletený případ, který má cosi společného i s její minulostí. Rose Fitzpatricková je víc odtažitější, tajemnější a nepříjemnější na dceru; a autorka tak nechává na čtenáři aspoň něco, aby si sám domyslel. Již v předchozích dílech bylo naznačeno, že je k podivu, že je Rose Lottiina matka. Což jsem v tomhle případě rozlouskla správně. Nevadil mi propletenec případu s inspektorčinou minulostí, alespoň se vyjasnily její obavy o smrti otce. Autorka umí zapracovat na detailech a to mám na ní ráda, píše skvělé detektivky a já už se těším na další.

MirKop
01.10.2020 5 z 5

Přečteno jedním dechem, dokonce jsem překonal rekord v 5h čtení v jednom kuse a 250ti přečtených stránkách...příběh super, gradovalo to slušně, příběh ponurý a místy to mělo fakt voltáž...a 5 hvězd si to zaslouží...ALE....

Těch vztahových propletenců tam už je ve finále tolik, že jsem se v tom, stejně jako mnozí z vás, také nevyznal. Už jsem nevěděl čí je kdo pravý/levý syn, nemanželská dcera, sestra, bratr bratrance babičky ze třetího kolene...byl to docela boj a musel jsem posledních 30-40 stran číst několikrát, abych pochopil KDO je KDO.

SPOILER ( pochopil-li jsem to správně )
Carrie nejdříve vyšplouchla Marion, té se ujala Tessa, sestra Micka. Poté přišla na řadu Lottie ( Rose levomáma, Tom její pravý otec )...pak dvojčata...Leo a Bernie ( ta je všechny odkrouhla jako pomstu, že ji s její mámou Carrie odstrčili a ožebračili ) a Alexis si osvojila Lea a nechtěla za žádnou cenu, aby prosáklo, že ho vlastně nelegálně vzala za své a uprchla do států...)

KONEC SPOILERU

No...i přes to 6D Sudoku, které jsem na konci v tom labyrintu opuštěných dětí musel vyluštit, je kniha opravdu famózní a vysoká hodnocení si zaslouží :-)