Star Trek – Klasické příběhy 03/2

Tato kniha (šestá ze šesti) přináší poprvé kompletní původní podobu klasického Star Treku a stává se tak posledním, chybějícím, článkem v řetězu existujících variant fenoménu zvaného Star Trek. Tyto povídky jsou více či méně upravené scénáře asi nejslavnějšího amerického televizního SF seriálu. A tak se teď tedy můžete seznámit s prvními sedmadvaceti příběhy legendární kosmické lodi Enterprise i s její neméně legendární posádkou a prožít si s nimi neuvěřitelná dobrodružství. Je možné, že mladší generace bude považovat technickou stránku příběhů za zastaralou, ale hlavní myšlenka – optimistické vidění budoucnosti a pozitivní vztahy mezi inteligentními bytostmi bez předsudků a xenofobie – je a stále bude aktuální....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/44230/big_star-trek-klasicke-pribehy-03-2-J3s-44230.jpg 4.625

Star Trek 6.

Literatura světová, Povídky, Sci-fi

Vydáno: , Netopejr

Star Trek: The Classic Episodes 3, 1991

Kniha Star Trek – Klasické příběhy 03/2

hanak_v_exilu
18.07.2017

TOS mám ze všech Star Trekovských seriálů asi nejradši. Chápu ovšem, že pro mladší diváky může být obtížně přístupný. Efekty jsou úsměvné i v těch nejšpičkovějších epizodách. A to se ani nezmiňuji o poslední sérii. Na ní je vidět, že nezbyly peníze ani na nákladnou výpravu, ani na složité scénáře. Povídková sbírka Jamese Blishe je proto ideální okno do světa Kirkovy posádky. V šesti knihách popisuje téměř všechna dobrodružství (tuším že chybí to o Harrym Muddovi a snad ještě jedno). Jsou svižně napsané a i když je autor osekal na drť, zachovaly si kouzlo seriálu.

Palorizek85
03.02.2017

Bylo to hezké, ale... vzhledem k tomu, že jsem to již i viděl v TV, tak mě to až tak nezaujalo.