Temný závoj

Temný závoj https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/475724/bmid_temny-zavoj-NUr-475724.jpg 4 12 2

Star Trek - Picard série

< 2. díl

Alfa kvadrant se utápí v krizi. Vražedný útok na loděnice Federace na Marsu způsobil chaos a nechal miliony Romulanů bez pomoci čelit smrtící hrozbě výbuchu supernovy. Přesto se situace může ještě zhoršit, jak zjistí kapitán Riker a posádka jeho lodi USS Titan, když se připlete k incidentu na romulansko-federačním pomezí…

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Laser-books (Laser)

The Dark Veil , 2021

tom_kladno
03.07.2022 5 z 5

Mám poslední dobou s knihami Star Trek, které vychází v češtině, trochu problém. Nedaří se mi do nich začíst a některé jsem ani nedočetl. Možná je to tím, kolik televizního nového Star Treku máme možnost teď sledovat a je toho prostě moc. Tak jsem po této knize sáhl v knihovně. A vida, kniha mě zaujala. Odsýpalo to, zápletka taková průměrná, ale dobrá. Jen mám trochu mezery s dějem Titanu... kam zmizel ten ještěří doktor?

Adasin
24.03.2022 4 z 5

No, nečekala jsem, že mě to bude až tak bavit. Jo, příběh je nakonec docela průhledný a když se na něj zaměřím, tak fakt žádná sláva, ani originální moc není. Ale Swallow píše tak, že má i takový příběh spád, informace dávkuje takovým způsobem, že mě to nakonec donutilo knihu přelouskat za jedno odpoledne, protože mě zajímalo, co se bude dít dál, i když jsem tušila, jak to skončí. Jinak teda škoda těch kanonických změn oproti Rikerově původní posádce z knižního Titanu, ale aspoň někteří členové posádky zůstali i v tomto kánonu zachováni. Postavy ze seriálů se jinak chovají tak, jak by od nich trekkie čekal, takže v tomhle ohledu spokojenost, ne všem autorů startrekovských knih se tohle podaří dodržet a když se to nepovede, pro mě to většinou pohřbí celou knihu. Jestli vyloženě lepší než předchozí kousek ze série, těžko říct, ale mě osobně bavil tak nějak víc. 8/10

Star Trek

James Swallow